رازهای ماندگار کردن عطر

سبک زندگی 97/01/02 96/12/27


عطر

عطر ماده خوشبو کننده است که تقریبا بخشی از تیپ و استایل ما است. هر چند که شاید عطر دیده نشود اما باید بدانید تاثیر شگرفی بر کسانی که شما را می بینند، می گذارد. حتما برای شما هم پیش آمده که عطری گران قیمت را به امید ماندگاری طولانی تری تهیه کنید؛ اما متوجه شوید که این  عطر آن طورکه باید و شاید ماندگاری ندارد. در واقع ماندگاری عطر تنها به کیفیت و قیمت آن بستگی ندارد. شما می توانید با رعایت چند نکته، ماندگاری عطرها را به صورت قابل توجهی افزایش دهید.

در ادامه همراه ما باشید تا از این نکات کلیدی بیش تر بدانیم.

چربی پوست

چربی پوست در استفاده از عطر

 

به صورت کلی عطرها بر روی پوست های خشک ماندگاری بسیار کم تری دارند و تمامی عطرها بر روی پوست های چرب ماندگاری بیش تری خواهند داشت؛ زیرا پوست خشک چربی عطر را جذب می کند. پس برای افزایش ماندگاری عطر به شما توصیه می کنیم که از وازلین استفاده نمایید. البته این روش ممکن است به صورت 100 درصد موثر نباشد؛ اما حتما آن را امتحان کنید. کمی وازلین به نقاطی از بدن که می خواهید به آن ها عطر بزنید بمالید. یادتان باشد مقدار کمی وازلین بردارید و پوستتان را طوری چرب نکنید که به چشم بیاید. در آخر هم لازم است به این نکته توجه کنید که اگر وازلین بیش از حد استفاده شود منجر به کثیف شدن لباس های تان خواهد شد، پس در مقدار استفاده از آن دقت نمایید.

خستگی بینی

اغلب ما فکر می کنیم ماندگاری عطر تا مدت زمانی است که می توانیم آن را شناسایی کنیم؛ در حالی که این طور نبوده و ماندگاری یک عطر به قدرت تشخیص بو در بینی ما وابسته نیست. معمولا  گیرنده های بو در بینی پس از یک ساعت رایحه عطری را که استفاده کرده ایم، ثبت کرده و تنها رایحه های جدید را شناسایی می کنند که این موضوع به معنای پریدن بوی عطر نیست. در واقع بوی عطر شما هنوز وجود دارد؛ اما خودتان قادر به شناسایی آن نیستید. پس توجه داشته باشید که ماندگاری عطر تنها به ترکیبات شیمیایی آن وابسته نیست؛ بلکه به توانایی گیرنده های بو در بینی نیز بستگی دارد. بنابراین با عطر دوش نگیرید. چون دیگران بوی تندی از شما استشمام خواهند کرد.

اندازه ملوکولی

در شرایط بسیار ساده، مولکول های بو به دو دسته تقسیم می شوند: ساده و پیچیده. ساختار مولکول های ساده، ساده است و بنابراین وقتی در معرض هوا قرار می گیرد، به سرعت تجزیه شده و ناپدید می شود؛ اما ملوکول های پیچیده برای شکسته شدن به مدت زمان بیش تری نیاز دارند، یعنی ماندگاری بیش تری خواهند داشت. به طور مثال عطر مشک، ساختار بسیار پیچیده ای دارد، به همین دلیل ماندگاری بالایی خواهد داشت.

عطر بیش تر به معنای ماندگاری بیش تر نیست

استفاده از عطر بیش تر به معنای ماندگاری بیش تر عطر نیست؛ بلکه به معنای بوی قوی تری است که ما متوجه آن خواهیم شد. در واقع هنگامی که از عطر بیش تری استفاده می شود، ملوکول های بیش تری به همان سرعت  شکست منتشر می شود و این موضوع به معنای آهسته تر شکسته شده مولوکول های عطر نیست. پس اگر تا به امروز از مقدار زیادی عطر برای افزایش ماندگاری استفاده می کردید، بدانید که روش صحیحی نیست.

اسپری کردن بر روی لباس

اسپری عطر

 

برخی از کارشناسان در این حوزه می گویند که با زدن عطر بر روی لباس به جای بدن، می توانید ماندگاری آن را افزایش دهید. البته با این کار مشکلاتی احتمالا به وجود خواهد آمد:

لباس لکه می شود

زدن برخی عطرها خصوصا آن هایی که چربی بالایی دارند روی لباس ها لک می کنند. حتما از قبل عطرتان را امتحان کنید تا هنگام رفتن به مهمانی یا یک قرار کاری مهم با لباس لک شده حاضر نشوید.

تفاوت رایحه

رایحه عطر

 

رایحه عطر برروی لباس می تواند متفاوت با رایحه آن با روی بدن باشد. در مورد این راهکار به شما توصیه می کنیم که عطرهای مختلف امتحان کنید؛  زیرا برخی از عطرها با این روش ماندگاری بیش تری خواهند داشت و برخی نیز هیچ تفاوتی نخواهند کرد.

عطر را روی نبض بزنید

اگر عطر را بر روی نبض مچ دست و یا ران بزنید، ماندگاری آن بسیار بیش تر از زمانی خواهد بود که بر روی قسمت های دیگر بدن زده می شود. این کار را حتما از فاصله 10 الی15 سانتی متری انجام دهید.

 

الهه افهامی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر