دوشنبه 27 دی 1400
ژست عکس دو نفره

۱۰ ژست عکس دونفره که می‌توانید به سادگی اجرای‌شان کنید

ژست عکاسی عروسی بیشتر از این‌که علم باشد، هنر است. شما ممکن است عکاس بسیار ماهری باشید، اما نتوانید در تهیه‌ی تصاویر عروسی به خوبی بدرخشید. همان‌طور که با ژست عکس دونفره مناسب می‌توانید نقص‌ها را بپوشانید، با نبود آن نیز همه جذابیت عکس نابود خواهد شد.

بسیاری از عروس و دامادها قبل از عروسی هنوز به اندازه‌ی کافی با هم راحت نیستند، با ژست‌های خوب می‌توان آن‌ها را طبیعی و بسیار نزدیک به هم نشان داد. در ادامه تعدادی از ژست‎‌های عکاسی دونفره آورده شده است.

این ژست‌ها براساس آموزش‌های یک ورکشاپ عکاسی عروسی به نام slrlounge نوشته شده است.

ژست V

این ژست کلاسیک‌ترین حالت عکاسی برای عروس و دامادها است. در این ژست پاهای عروس و داماد کاملا به هم چسبیده است و دست‌ها از بازو به هم گره خورده‌اند و ترکیب آ‌ن‌ها به شکل حرف V دیده می‌شود.

ژست عکاسی عروس و داماد

ژست باز

در این ژست عکاسی دونفره، از هم فاصله گرفته می‌شود، اما دست‌ها اغلب در دست هم قرار می‌گیرند. حتی اگر صورت‌ها به طرفین خیره شده باشند، پاها باید روبروی دوربین باشند. با اینکه یک دست هر کدام در دست دیگری است، دستهای دوم باید روی کمر نگه داشته شوند.

ژست باز عکس دو نفره

ژست بسته

ژست عکس دونفره در حالت بسته رایج‌ترین ژست عکس دونفره است. در واقع بسته از این لحاظ که دونفر روبروی یکدیگر قرار می‌گیرند و دوربین از نیم‌رخ آن‌ها را می‌بیند. این دو نفر برای این‌که صمیمی‌تر دیده شوند به هم نگاه کنند. این عکس معمولا از فاصله‌ی دور و در فضایی تاریک گرفته می‌شود.

ژست بسته عکس دو نفره

ژست عکاسی دونفره توده‌ای

در فوتبال انگلیسی تاکتیکی وجود دارد که در آن یک بازیکن پشت بازیکن دیگر پنهان می‌شود تا مانور را اجرا کند. در عکاسی نیز از همین تاکتیک استفاده می‌شود. معمولا آقایان در پشت قرار گرفته و عکاسی از کنار صورت می‌گیرد. این ژست معمولا در فضاهای خوش منظره گرفته می‌شود و عروس و داماد به فضای اطراف خود خیره می‌شوند.

مدل لباس عروس پرنسسی که شما را شبیه به پرنسس‌های افسانه‌ای می‌کنند

ژست عکاسی دونفره توده‌ای

ژست چشم بسته

این ژست محبوبترین ژست عکاسی برای عروس و دامادها است. اغلب در فضایی روشن، فاصلهای نزدیک و از روبرو گرفته میشود. اغلب سرها به هم نزدیک بوده و چشمها بسته میباشند تا تا جای ممکن احساسی به نظر برسد.

ژست عکس دو نفره

ژست تاب

این ژست معمولا در فضاهای تیره گرفته می‌شود، اگر این ژست را انتخاب کرده‌اید، مطمئن شوید که داماد توانایی وزن عروس را داشته باشد. در این نوع تصاویر معمولا عروس و داماد به هم نگاه می‌کنند و تصویر از نزدیک و روبرو گرفته می‌شود. هرچه رنگ لباس‌ها و محیط بیشتر متناسب باشند، تصویر جلوه‌ی زیباتری خواهد داشت.

ژست عکس عروس و داماد

ژست زیگراگ

زیگزاگ ژست رایج عروسی‌های امروزی است، اما اغلب بیش از حد غیرواقعی دیده می‌شود. برای این‌که این مشکل پیش نیاید می‌توانید روی یکی از دو نفر تمرکز کنید. حتی استفاده از زمینه‌ی مناسب می‌تواند نقش موثری در زیباتر جلوه دادن این ژست داشته باشد.

ژست عکاسی عروس و داماد

دیدار در میانه راه

برای صحنه‌هایی که متقارن هستند، این ژست فوق‌العاده است. عروس و داماد در وسط صحنه قرار می‌گیرند و اغلب آن‌ها نیز مثل صحنه متقارن می‌ایستند. این عکس از فاصله‌ی دور و در یک فضای تاریک گرفته می‌شود. هر دو نفر در این ژست عکاسی معمولا لباس‌هایی به رنگ روشن تن می‌کنند.

ژست عکاسی عروس و داماد

ژست پیاده‌روی

هم فیلمبرداران و هم عروس و دامادها عاشق این ژست عکس دونفره هستند. این نوع ژست را می‌توان طبیعی‌ترین ژست عکاسی دونفره نامید. در این نوع تصاویر معمولا داماد دست‌هایش را در جیب خود گذاشته و عروس از بازوی وی می‌گیرد.

ژست پاده روی در عکس

ژست رو در رو

این نوع تصویر معمولا از فاصله‌ی بسیار نزدیک گرفته می‌شود و بیشتر تمرکز روی چشم‌های دو طرف است. هر دو نفر باید مبهوت به طرف مقابل نگاه کنند و دست عروس معمولا روی سینه‌ی داماد قرار می‌گیرد. در این نوع عکس‌ها باید روی حالت موها، در یک راستا بودن بینی‌ها و لبخند تمرکز کرد.

راهنمای جامعی برای انتخاب بهترین آرایشگاه عروس (قسمت اول)

ژست رو در رو

ما در بالا تعدادی از ژست‌های رایج و عاشقانه را به شما معرفی کردیم. با این حال، برای این‌که بتوانید عکس‌های زیبایی خلق کنید باید به اندازه‌ی کافی از عکاسی، چگونگی تنظیم نور، تناسب رنگ‌ها و حالات چهره به هنگام عکاسی اطلاعات کافی داشته باشید. علاوه بر آن، ما فقط تعدادی از انواع ژست‌ها را به شما معرفی کردیم، صدها نوع ژست دیگر نیز وجود دارد که ما سعی می‌کنیم در مطالب بعدی آن‌ها را نیز به شما نشان دهیم.

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

2 نظر

  1. خیلی خوب بود متنتون، ژست هرچی طبیعیتر باشه به نظر من بهتره. مثل ژست پیاده روی

  2. مرسي از متن خوبتون، من ازش براي عكاسي عروسيم ايده گرفتم ، ژست چشم بسته و ژست رو در رو هم از مدل هاي مورد علاقه ي من هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *