دوشنبه 27 دی 1400
نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی بالایی را با توجه به مشخصات آن در حالت کلی باید بپردازید. بنابراین اطمینان از اصالت آن بسیار حائز اهمیت است. سرویس طلای عروس خانم‌ها علاوه بر زیبایی می‌تواند به ‌عنوان کالای سرمایه‌گذاری نیز در نظر گرفته شود.

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

برای آشنایی بیشتر در رابطه با نکات مهم خرید سرویس جواهرات عروس سرفصل‌های زیر را مطالعه کنید.

  •  چه طلایی بخریم ؟
  • رنگ طلا
  • سرویس‌های ارزان‌قیمت
  • نگین داشتن یا نداشتن
  •  نکات مهم

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

چه طلایی بخریم ؟

باید بدانید که طلا بر اساس ناخالصی خود به عیارهایی از شماره 1 تا 24 درجه ‌بندی می‌شود. بهترین نوع طلا در جهان طلای 24 عیار است اما اکثر طلاهای موجود در بازار ایران طلای 18 عیار است. خرید و فروش این نوع از طلا در کشورمان از رونق بیشتری نسبت به دیگر انواع طلا برخوردار است.
بنابراین بهتر است در زمان خرید طلا به‌صرف اظهار فروشنده که این سرویس به دلیل دارا بودن طلای 24 عیار گران‌تر و بهتر است طلاهای دیگر است، هزینه اضافی پرداخت نکنید. زیرا بازار طلای 18 عیار در ایران داغ است و نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافی نیست. البته این موضوع چیزی از ارزش خلوص طلای 24 عیار نمی‌کاهد.

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

رنگ طلا

در تمام جهان رنگ اصلی طلای زرد است و طلای سفید همان طلاست که با فلزاتی با رنگ روشن‌تر (ترکیب آلیاژ) شده است. جالب است بدانید که به‌منظور سفیدتر شدن آن را با رادیوم آبکاری می‌کنند. طلا را می‌توان با دیگر فلزات ترکیب کرد تا به رنگ‌های صورتی و سبز تبدیل شود.
رنگ سرویس طلای عروس را با توجه به رنگ پوست و سلیقه عروس خانم می‌توانید انتخاب کنید. از طلای سفید و زرد گرفته تا رنگ‌های ترکیبی. برای تعیین رنگ مناسب طلا می‌توانید آن را روی مچ خود امتحان کنید.
اغلب کسانی که دارای رنگ پوست سرد هستند، بهتر است از طلای سفید استفاده کنند. عروس خانم‌های بارنگ پوست گرم نیز می‌توانند از طلاهای زرد برای زیبایی هر چه بیشتر کمک بگیرند. پوست‌های تیره می‌توانند از هر رنگ سرویس جواهرات عروس استفاده کنند و تقریباً هر رنگی با آن‌ها هماهنگ است.
بانوان بارنگ پوست معمولی نیز می‌توانند هر دو گروه طلای زرد و سفید را برای خود انتخاب کنند.

رنگ سرویس طلای عروس را می‌توانید با توجه به رنگ پوست عروس خانم انتخاب کنید بهترین محل برای تشخیص رنگ مناسب مچ دست است.

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

سرویس‌های ارزان‌قیمت

برای صرفه‌جویی در هزینه‌های ازدواج می‌توانید خرید سرویس طلای ارزان را به‌جای سرویس‌های گران‌قیمت انتخاب کنید. یکی از روش‌های خرید سرویس طلای عروس باقیمت مناسب خرید طلای دست ‌دوم است. ازآنجا که اجرت ساخت طلای دست‌دوم یک‌بار پرداخت‌ شده است شما سرویس جواهرات عروس را قیمت کمتری تهیه کنید.
اما بسیاری از عروس خانم‌ها در ابتدای زندگی مشترک خود تمایلی به استفاده از وسایل مصرف ‌شده دیگران ندارند. برای حل این مشکل می‌توان سرویس طلای عروس را بدون نگین و با وزن کمتر انتخاب کرد.
سرویس جواهرات عروس به‌صورت تمام تراش علاوه بر زیبایی منحصربه‌فرد خود دارای قیمت و وزن کمتری نسبت به بقیه سرویس طلای عروس دارند. البته قابل ‌ذکر است که همیشه سرویس‌های ظریف و ساده زیبایی خاصی دارند و بسیار شیک‌تر از سرویس‌های درشت و سنگین خواهند بود.
یکی دیگر از روش‌های خرید سرویس جواهرات عروس باقیمت مناسب انتخاب سرویس‌های ساخت کشور خودمان با اجرت ساخت پایین هستند. حتماً در موقع خرید جواهرات از فروشنده شنیده‌اید که دلیل قیمت‌های بالای آن اجرت ساخت است.
برای ساخت این‌گونه سرویس جواهرات عروس از قالب‌هایی خاص استفاده می‌شود که بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. حتی بعضی از آن‌ها را از کشورهای ترکیه ، ایتالیا و… به ایران وارد می‌کنند که هزینه واردات آن نیز به قیمت نهایی اضافه می‌شود.

سرویس جواهرات عروس را می‌توانید از میان طلاهای دست‌دوم و ارزان‌قیمت برای صرفه‌جویی در هزینه‌های عروسی انتخاب کنید.

نگین داشتن یا نداشتن

اگر به دنبال صرفه‌جویی در بودجه عروسی خود هستید به سراغ خرید سرویس جواهرات عروس نروید. اما اگر بودجه‌تان برای خرید مناسب است می‌توانید با توجه به رعایت نکات زیر آن‌ها را خریداری کنید.
1- بهتر است خرید جواهرات و سرویس جواهرات عروس را از فروشندگان طلای عضو اتحادیه خریداری کنید. بدین ترتیب اگر مشکلی در اصالت یا وزن آن به وجود آمد از طریق اتحادیه می‌توانید حقوق خود را پیگیری کنید.
2- برای خرید سرویس جواهرات عروس مانند خرید طلا برای اطمینان از اصالت آن سراغ فروشندگان خوش ‌نام و مورد اعتماد بروید. عموماً در هر شهر جواهرسازان معروف و قدیمی هستند که سال‌هاست به فعالیت در این زمینه می‌پردازند. ازجمله جواهرفروشان مطرح تهران می‌توان به گوهر بین، ساعتچی،زمردیان و مظفریان اشاره کرد.
3- برای آشنایی با سنگ‌های قیمتی باید بدانید که در حالت کلی چهار نوع سنگ قیمتی در بازار موجود است. الماس، زمرد، یاقوت کبود و یاقوت قرمز از انواع این سنگ‌های قیمتی هستند. استفاده از این سنگ‌ها روی پایه طلا آن‌ها را به سرویس جواهرات عروس تبدیل می‌کند. برای اطمینان از اصالت سنگ‌های قیمتی می‌توانید بامطالعه خواص فیزیکی و شیمیایی آن‌ها که با مشاهده ظاهری تشخیص داده می‌شود و یا از طریق آزمایش به آن پی ببرید.
4- لازم به ذکر است سنگ‌های نیمه قیمتی مانند آمیتیس، سیترین، توپاژ و… نیز در ساخت جواهرات کاربرد دارند که ازلحاظ قیمت به‌پای سنگ‌های قیمتی نمی‌رسند اما ارزان هم نیستند. انتخاب آن‌ها به سلیقه و روحیات خودتان بستگی دارد.

حلقه نامزدی : ۱۰ پیشنهاد کاربردی برای انتخاب بهترین حلقه نامزدی

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

5- چنانچه خرید سرویس جواهرات عروس را از مکان‌های معتبر و عضو اتحادیه خریداری می‌کنید تا حد زیادی می‌توانید مطمئن باشید که نگین تقلبی را به‌عنوان سنگ قیمتی نفروشند. راه‌های بسیاری ازجمله شفافیت و تراش سنگ آن را از نمونه تقلبی خود متمایز می‌کند. بهتر است بلافاصله پس از خرید سرویس جواهرات عروس آن را برای بررسی به کارشناسان حرفه‌ای این فن نشان دهید.
6- سنگ فیروزه برای تزئین سرویس جواهرات عروس گزینه مناسبی است که هزینه خرید آن نیز مناسب است.
7- استفاده از مروارید اصل نیز برای تزئین سرویس جواهرات عروس کاربرد بسیاری دارند. برای تشخیص مروارید اصلی از تقلبی آن می‌توانید با نگاهی ساده به آن اصلت مروارید را تشخیص دهید. مروارید اصلی به دلیل تولید در طبیعت هرکدام شکل خاص و ایرادات جزئی کوچکی دارند. همچنین چنانچه مروارید اصل را در مقابل نور قرار دهید از درخشندگی بسیاری برخوردار خواهد بود و بازتاب محیط را در خود خواهند داشت.

تفاوت سرویس جواهرات عروس با سرویس‌های طلا سنگ‌های قیمتی بکار رفته روی آن است؛ با خرید از جواهرفروشی‌های معتبر می‌توانید به اصالت آن‌ها اطمینان کنید.

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

نکات مهم

برای خرید سرویس طلای عروس یا حتی سرویس جواهرات بهتر است موارد زیر را رعایت کرده تا دچار ضرر و زیان نشوید.
حتماً از فروشنده فاکتور ممهور به مهر طلافروشی باقیمت روز و تاریخ دریافت کنید. بهتر است در فاکتور وزن و نوع سنگ‌ها و حتی هر قطعه طلا را به‌صورت جزئی نیز درج شود.
بهترین عیار خرید طلا عیار 18 است که در بازار ایران خریدوفروش می‌شود.
جالب است بدانید که تنها عیار خالص طلا عیار 24 است که در ساخت شمش طلا از آن استفاده می‌شود. اما به دلیل نرم بودن آن باید مقدار مشخصی از مس و نقره را برای شکل‌پذیری سرویس طلای عروس به آن اضافه کنند.
برای خریداران عادی طلا راه تشخیص عیار طلا بدون آزمایش آن وجود ندارد. بنابراین تنها راه تضمین عیار طلا فاکتور فروشنده آن است.
همان‌طور که قبلاً هم گفته شد خرید سرویس طلای عروس را از فروشندگان و واحدهای صنفی معتبر خرید کنید. عموماً اتحادیه طلافروشان سالی دو بار دقت ترازوهای طلافروشی‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهند. همچنین سازمان ملی استاندارد نیز به تولیدکنندگان طلا، کد شناسایی منحصربه‌فردی اختصاص داده است که قابل‌پیگیری خواهد بود.
در هنگام خرید سرویس جواهرات عروس باید مراقب باشید که طلای دست‌دوم را به‌عنوان طلای نو به شما نفروشند. یکی از راه‌های تشخیص طلای دست‌دوم از قفل و اتصالات آن است. طلاهای دست‌دوم به دلیل استفاده فراوان خصوصاً در این نقاط دارای خط و خش هستند. همچنین رنگ طلا در این قسمت کمی کدرتر خواهد بود.
گرچه بسیاری در هنگام خرید سرویس طلای عروس به آن به‌عنوان سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند که به‌خودی‌خود اشتباه نیست.
اما اگر می‌دانید که در آینده نزدیک باید این سرویس را به فروش برسانید بهتر است سرویس طلا را بدون نگین و سنگ و بسیار سبک انتخاب کنید و مابقی بودجه خود را سکه طلا خریداری کنید. این‌گونه احتمال وجود خسارت و ضرر و زیان را به حداقل می‌رسانید.
در هنگام خرید سرویس جواهرات عروس باید بدانید که اغلب طلاها را با حرف انگلیسی K در مجارت عددی که نشان‌دهنده عیار آن است، تمایز می‌دهند. در مورد نقره نیز این عدد را با علامت بیضی، حک می‌کنند و پلاتین هم با حروف PT مشخص می‌شود. بنابراین باکمی دقت درروی سرویس طلای عروس می‌توانید تا حدودی به اصالت طلای خریداری‌شده اطمینان حاصل کنید.
طلای ساخت کشورهای مختلف ازجمله ترکیه، هند و ایتالیا هرکدام ویژگی‌های خاص خود رادارند. در ایران نیز یکی از طراحان و سازندگان طلای با کیفت استان یزد است. این طلاها با عنوان طلای یزدی شناخته‌شده و المان‌های سنتی و اصیلی را در خود جای‌داده است . ازنظر اصالت طلا نیز جزو پیشروان این حوزه در کشور است.
قبل از خرید سرویس جواهرات عروس بهتر است نوسانات قیمت بازار طلا را دنبال کنید. متأسفانه قیمت طلا همانند ارز در ایران از نوسانات قیمتی زیادی برخوردار است و بعضی مواقع دچار رشد کاذب می‌شود. بنابراین برای خرید سرویس طلای عروس در زمان مناسب آشنایی با نوسانات قیمت طلا می‌تواند کمک بزرگی باشد.
بهتر است پس از خرید سرویس طلای عروس آن را به یک کارشناس خبره یا دیگر فروشندگان معتبر نشان داده و درخواست کنید که آن را وزن کنند.
در خرید سرویس طلای عروس با رعایت نکات ایمنی می‌توانید خریدی مطمئن و به‌صرفه را تجربه کنید.

دسته گل های متفاوت را برای عروسی انتخاب کنید

نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها

در میان خریدهای جورواجور قبل از عروسی خرید سرویس جواهرات عروس یا طلای آن از بقیه کمی پیچید تر است. درصورتی‌که بودجه شما در این مرحله محدود است می‌توانید از روش‌های مختلفی که بدان اشاره شد سرویس طلای عروس را خریداری کنید.
بهتر است برای خرید سرویس جواهرات عروس به فروشگاه‌های معتبر جواهرفروشی شهر خود و دارای جواز کسب و فروشندگان عضو اتحادیه طلافروشان مراجعه کنید. در خرید سرویس طلا عروس دقت کنید که طلای با عیار پایین و دست‌دوم را خریداری نکنید یا حداقل قبل از خرید بادانش کافی آن را انتخاب کنید. سرویس جواهرات عروس به دلیل داشتن سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی از قیمت بالاتری برخوردارند بنابراین اطمینان از اصالت آن‌ها امری ضروری است.

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *