چگونه با همسر خود بحث کنیم؟

سبک زندگی 97/01/29 97/09/11


چگونه با همسر خود بحث کنیم؟

هر زن و شوهرى در هرجاى دنیا بحث و دعوا مى کنند. بعضی از آنها به صورت آشکار فریاد می زنند در حالی که دیگران آن را مخفیانه و با اجتناب از تماس و گفتگو انجام می دهند. در نهایت تمامى روش ها نتیجه یکسان است. نارضایتى و ناراحتى.

در این مقاله درباره چگونگى بحث با همسر استدلال هایى انجام خواهد شد که در نتیجه ى استفاده از این راهکارها بحث مى تواند راهى براى رشد و حل مسائل شما باشد.

 

١- درک کنید که خود خشم مخرب نیست. درواقع خشمى که از راه اشتباهى بروز داده شود، مخرب است. این که شخصى که از موضوعى عصبانى است احساسات خود را بروز بدهد به هیچ وجه کار اشتباهى نیست و بالعکس کاملاً منطقى مى باشد. این مسئله که این عصبانیت با خشونت و یا بى احترامى همراه شود اشتباه است.

٢- قبل از این که عصبانى شوید احساسات خود را بروز دهید. بسیارى از مشکلات زندگى زناشویى تنها با صحبت حل مى شوند. پس بهتر است قبل از این که این مسئله به مشکلى بزرگ و غیر قابل حل تبدیل شود، درمورد آن بحث کنید.

 

 

٣- در هنگام عصبانیت خود سعى کنید صدایتان را بالا نبرید. فریاد زدن و عصبانیت غیر قابل کنترل یکى از دلایل اصلى مشکلات زندگى زناشویى و برداشت اشتباه در بحث ها خواهند بود. بسیارى از زن و شوهر هایى که داراى مشکلات فراوان در زندگى زناشوییشان هستند از عصبانیت همسرشان در هنگام بحث و دعوا رنج مى برند.

 

 

۴- در هیچ شرایطى در بحث با همسرتان رابطه تان را تهدید نکنید. این کار یکى از مخرب ترین راه ها براى مقابله با مشکلات زندگى زناشویى است. شاید شما قصد بدى هم از این کار نداشته باشید اما این برخورد شما باعث مى شود که حرمت و مرزهاى رابطه تان از بین رفته و همسرتان را نسبت به مسائل دلسرد کنید.

۵- در هنگام دعوا با همسرتان پاى مسائلى که از گذشته روى دلتان مانده است را وسط نکشید. این کار فقط عصبانیت او را بیشتر کرده و وضعیت را وخیم تر خواهد کرد. حتى اگر مشکلاتى از قبل دارید که هنوز برایتان حل نشده است، بحث در مورد آن ها را به زمانى دیگر موکول کنید.

۶- چشم پوشى از عصبانیتتان و عقب انداختن بحث در مورد آن، فقط و فقط باعث تلنبار شدن مقدار زیادى عصبانیت در شما مى شود که نهایتاً روزى با شدت بسیار زیادى تخلیه مى شود. یکى از اصلى ترین اصول بحث با همسر به همین مسئله مربوط مى شود و متخصصان معتقدند که هر مشکلى که در زندگى زناشویى پیش مى آید باید در همان لحظه حل شود.

٧- یک راهکار کلى براى بحث با همسرتان آماده کنید. به طور مثال این راهکار مى تواند اینگونه باشد که به یکدیگر ۵ دقیقه فرصت دهید تا کمى آرامتر شوید. سپس ٢٠ دقیقه به تنهایى در مورد مسئله پیش آمده فکر کنید. و در نهایت ١٠ دقیقه را براى صحبت در مورد مشکل پیش آمده بگذارید. این راهکار قطعیتى درباره حل شدن مشکل به شما نخواهد داد اما قطعاً به منطقى پیش رفتن این بحث کمک بسیارى خواهد کرد.

٨- در هیچ شرایطى خشم خود را به صورت کتک زدن و یا پرتاب کردن وسیله ها بروز ندهید. اگر بحثتان تا این حد از عصبانیت پیش رفته است، بهترین راه ترک منزل در همان لحظه است تا دو طرف کمى به آرامش برسند.

 

 

 

٩- بعضى از افراد روحیاتى پرخاشگر دارند که در بیشتر مواقع ترجیح مى دهند با دلیل و یا حتى بدون دلیل بحث و دعوا راه بیاندازند. اگر همسرتان از این گونه افراد است به روحیات او بى توجه باشید و سعى نکنید با او مقابله کنید. بهترین راه برخورد با این افراد سکوت در هنگام عصبانیتشان است. .

 

 

 

١٠- در هنگام دعوا با همسرتان نسبت به بدن و تمامى احساساتى که در آن لحظه دارید آگاه باشید. بى توجهى به این احساسات و سرکوب آنها رفته رفته شما را به فردى تبدیل خواهد کرد که هیچگونه اختیار و اعتماد به نفسى ندارد.

 

ترنم صارمی

2 پاسخ تا “چگونه با همسر خود بحث کنیم؟”

 1. نینا قالیچی در 97/01/29 @ 14:31

  مرسی از متن خوبتون. واقعا همینطور هست که میگید! قبل از این که بخواد مشکل به دعوای بزرگ تبدیل شه بهتره که با صحبت و نهایتا بحث خاتمه پیدا کنه

 2. سارا اکبری در 97/01/29 @ 17:22

  همسر من خیلی پرخاشگره و سر کوچک ترین مسائل هم می خواد دعوا راه بندازه. چند باری گفتم بریم دکتر که بدتر ناراحت شد 🙁 دیگه منم بیخیال شدم کلا باهاش بحث نمی کنم

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر