چهارشنبه 28 مهر 1400
چگونه با همسر خود بحث كنيم؟

چگونه با همسر خود بحث كنيم؟

چگونه با همسر خود بحث كنيم؟

هر زن و شوهرى در هرجاى دنيا بحث و دعوا مى كنند. بعضی از آنها به صورت آشکار فریاد می زنند در حالی که دیگران آن را مخفیانه و با اجتناب از تماس و گفتگو انجام می دهند. در نهايت تمامى روش ها نتيجه يكسان است. نارضايتى و ناراحتى.
در اين مقاله درباره چگونگى بحث با همسر استدلال هايى انجام خواهد شد كه در نتيجه ى استفاده از اين راهكارها بحث مى تواند راهى براى رشد و حل مسائل شما باشد.

١- درك كنيد كه خود خشم مخرب نيست. درواقع خشمى كه از راه اشتباهى بروز داده شود، مخرب است. اين كه شخصى كه از موضوعى عصبانى است احساسات خود را بروز بدهد به هيچ وجه كار اشتباهى نيست و بالعكس كاملاً منطقى مى باشد. اين مسئله كه اين عصبانيت با خشونت و يا بى احترامى همراه شود اشتباه است.
٢- قبل از اين كه عصبانى شويد احساسات خود را بروز دهيد. بسيارى از مشكلات زندگى زناشويى تنها با صحبت حل مى شوند. پس بهتر است قبل از اين كه اين مسئله به مشكلى بزرگ و غير قابل حل تبديل شود، درمورد آن بحث كنيد.

چگونه با همسر خود بحث كنيم؟

٣- در هنگام عصبانيت خود سعى كنيد صدايتان را بالا نبريد. فرياد زدن و عصبانيت غير قابل كنترل يكى از دلايل اصلى مشكلات زندگى زناشويى و برداشت اشتباه در بحث ها خواهند بود. بسيارى از زن و شوهر هايى كه داراى مشكلات فراوان در زندگى زناشوييشان هستند از عصبانيت همسرشان در هنگام بحث و دعوا رنج مى برند.

چگونه با همسر خود بحث كنيم؟

٤- در هيچ شرايطى در بحث با همسرتان رابطه تان را تهديد نكنيد. اين كار يكى از مخرب ترين راه ها براى مقابله با مشكلات زندگى زناشويى است. شايد شما قصد بدى هم از اين كار نداشته باشيد اما اين برخورد شما باعث مى شود كه حرمت و مرزهاى رابطه تان از بين رفته و همسرتان را نسبت به مسائل دلسرد كنيد.
٥- در هنگام دعوا با همسرتان پاى مسائلى كه از گذشته روى دلتان مانده است را وسط نكشيد. اين كار فقط عصبانيت او را بيشتر كرده و وضعيت را وخيم تر خواهد كرد. حتى اگر مشكلاتى از قبل داريد كه هنوز برايتان حل نشده است، بحث در مورد آن ها را به زمانى ديگر موكول كنيد.
٦- چشم پوشى از عصبانيتتان و عقب انداختن بحث در مورد آن، فقط و فقط باعث تلنبار شدن مقدار زيادى عصبانيت در شما مى شود كه نهايتاً روزى با شدت بسيار زيادى تخليه مى شود. يكى از اصلى ترين اصول بحث با همسر به همين مسئله مربوط مى شود و متخصصان معتقدند كه هر مشكلى كه در زندگى زناشويى پيش مى آيد بايد در همان لحظه حل شود.
٧- يك راهكار كلى براى بحث با همسرتان آماده كنيد. به طور مثال اين راهكار مى تواند اينگونه باشد كه به يكديگر ٥ دقيقه فرصت دهيد تا كمى آرامتر شويد. سپس ٢٠ دقيقه به تنهايى در مورد مسئله پيش آمده فكر كنيد. و در نهايت ١٠ دقيقه را براى صحبت در مورد مشكل پيش آمده بگذاريد. اين راهكار قطعيتى درباره حل شدن مشكل به شما نخواهد داد اما قطعاً به منطقى پيش رفتن اين بحث كمك بسيارى خواهد كرد.
٨- در هيچ شرايطى خشم خود را به صورت كتك زدن و يا پرتاب كردن وسيله ها بروز ندهيد. اگر بحثتان تا اين حد از عصبانيت پيش رفته است، بهترين راه ترك منزل در همان لحظه است تا دو طرف كمى به آرامش برسند.

با مراکز خرید پارچه در تهران آشنا شوید

چگونه با همسر خود بحث كنيم؟

٩- بعضى از افراد روحياتى پرخاشگر دارند كه در بيشتر مواقع ترجيح مى دهند با دليل و يا حتى بدون دليل بحث و دعوا راه بياندازند. اگر همسرتان از اين گونه افراد است به روحيات او بى توجه باشيد و سعى نكنيد با او مقابله كنيد. بهترين راه برخورد با اين افراد سكوت در هنگام عصبانيتشان است. .

چگونه با همسر خود بحث كنيم؟

١٠- در هنگام دعوا با همسرتان نسبت به بدن و تمامى احساساتى كه در آن لحظه داريد آگاه باشيد. بى توجهى به اين احساسات و سركوب آنها رفته رفته شما را به فردى تبديل خواهد كرد كه هيچگونه اختيار و اعتماد به نفسى ندارد.

ترنم صارمی

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

2 نظر

  1. نینا قالیچی

    مرسی از متن خوبتون. واقعا همینطور هست که میگید! قبل از این که بخواد مشکل به دعوای بزرگ تبدیل شه بهتره که با صحبت و نهایتا بحث خاتمه پیدا کنه

  2. همسر من خیلی پرخاشگره و سر کوچک ترین مسائل هم می خواد دعوا راه بندازه. چند باری گفتم بریم دکتر که بدتر ناراحت شد 🙁 دیگه منم بیخیال شدم کلا باهاش بحث نمی کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *