علل خیانت زنان

سبک زندگی 97/02/08 97/02/08


علل خیانت زنان

وقتى زنى در زندگى مشترکش احساس رضایت نکند، احتمال دارد که بیان نارضایتى اش به دوستانش و مشورت با آن ها برایش کافى به نظر نرسد.

در بعضى مواقع این نارضایتى تا جایى ادامه پیدا مى کند که شخصى جدید وارد زندگى اش مى شود که کمبودهایى که احساس مى کرده است را جبران مى کند و این شروع یک خیانت به همسر است.

اگر زنان در زندگى مشترک به اندازه کافى از لحاظ احساسى ارضا نشوند و یا با همسرشان انگونه که باید شاد نباشند، خیانت مى کنند.

برخلاف تصور عامه جامعه آمارى نشان مى دهد که زنان نیز به اندازه مردان خیانت مى کنند و زندگى مشترکشان را به سمت نابودى سوق مى دهند.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه کارهایى باعث مى شود همسرتان روز به روز از شما دورتر شود؟

در این مقاله به بررسى دلایل این نارضایتى و همچنین علل خیانت زنان به همسرشان خواهیم پرداخت.

 

١- یکى از علل خیانت زنان به همسرشان و درواقع عمده ترین آن، همانطور که گفته شد، ارضا نشدن در رابطه عاطفى و جنسى است. در پى این مشکل زن به سمت مردى دیگر کشیده مى شود که نیازهاى او را برطرف سازد. بعضى از زنان در طى این خیانت با خود فکر مى کنند که حال که همسرشان متوجه این قضیه نشده است و نخواهد شد، پس ادامه دادن این رابطه مشکلى ندارد. این افراد سعى مى کنند خود را از واقعیت غلطى که در حال اتفاق افتادن است دور کنند و به پیامدهاى روحى اى که این خیانت برایشان به وجود خواهد آورد توجهى نمى کنند.

 

٢- اشتباه رایج دیگرى که زنان در شروع یک رابطه مى کنند، توجه به مادیات و موقعیت آن شخص است. این افراد با گذشت زمان متوجه مى شوند که احساس خوبى که لازم است در یک رابطه زناشویى باشد، بینشان وجود ندارد. تعدادى از این افراد باز هم براى حفظ موقعیتى که دارند ترجیح مى دهند تا رابطه شان را قطع نکرده و به آن ادامه دهند. در نهایت اینگونه روابط، زنان موقعیتى دیگر را براى تخلیه احساساتشان پیدا مى کنند و اینگونه است که خیانت رخ مى دهد.

 

٣- تفاوت در عقاید و سلیقه ها یکى دیگر از علل خیانت زنان به همسرشان است. زنان علاقه زیادى به تجملات و تفریح هاى مختلف دارند و زمانى که مردان به این احساسات آن ها بى توجهى مى کنند، رفته رفته ناامیدى و خستگى در آن ها به وجود مى آید.

 

۴- هنگامیکه مردان نتوانند خشم خود را کنترل کنند و براى مسایل مختلف کوچک و بزرگ با همسرشان بحث و دعوا کنند، همسرشان از او زده مى شود و رابطه شان به مشکل خواهد خورد. یکى دیگر از کارهایى که زنان را در رابطه شکننده مى کند و آن ها را به سمت شخص دیگرى مى کشاند، کتک زدن همسرشان است. این کار باعث مى شود زنان در کنار همسرشان احساس نا امنى کنند و به بهانه هاى مختلف راهى براى فرار از او پیدا کنند.

 

۵- گاهى زنان در پى خیانت هاى مکرر همسرشان تصمیم به خیانت به او را مى گیرند. همانطور که همه ما مى دانیم و در طى تحقیقات متعددى مشخص شده است، روحیه زنان بسیار شکننده و در عین حال با سازگارى بیشترى است. آن ها ممکن است مدت مدیدى از خیانت همسرشان با خبر باشند و به امید این که روزى این مشکلات در زندگیشان تمام مى شود، حتى درباره آن صحبتى نکنند. این افراد در بعضى مواقع زمانى که به طور کلى از بازگشت رابطه شان به حالت اول نا امید شدند، تصمیم به جبران اشتباهات شوهرشان گرفته و با شخص دیگرى به همسرشان خیانت مى کنند.

۶- یکى از اهداف اصلى زنان براى ازدواج و شروع یک رابطه زناشویى، حمایت مردى است که هیچگاه نمیگذارد او احساس تنهایى کند و همیشه پشت او است و حمایتش مى کند. بعضى از مردان هیچگاه این خواسته همسرشان را ارضا نمى کنند و تمامى وظایف و سنگینى زندگى را بر دوش همسرشان مى گذارند. اینگونه زن ها علاوه بر کارى که در خانه انجام مى دهند، در بیرون از خانه نیز کار مى کنند، مخارج زندگى را مى دهند و تمامى مسئولیت هاى فرزندانشان بر دوششان است. شاید سال هاى زیادى این افراد در زندگى به همین سبک دوام بیاورند اما تعدادى از آن ها نیز تصمیم مى گیرند که به زندگى مشترکشان خاتمه داده و خیانت به همسر را انتخاب مى کنند.

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر