علل خیانت زنان

سبک زندگی 97/02/08 97/09/12


علل خیانت زنان

وقتى زنى در زندگى مشترکش احساس رضایت نکند، احتمال دارد که بیان نارضایتى اش به دوستانش و مشورت با آن ها برایش کافى به نظر نرسد.

در بعضى مواقع این نارضایتى تا جایى ادامه پیدا مى کند که شخصى جدید وارد زندگى اش مى شود که کمبودهایى که احساس مى کرده است را جبران مى کند و این شروع یک خیانت به همسر است.

اگر زنان در زندگى مشترک به اندازه کافى از لحاظ احساسى ارضا نشوند و یا با همسرشان انگونه که باید شاد نباشند، خیانت مى کنند.

برخلاف تصور عامه جامعه آمارى نشان مى دهد که زنان نیز به اندازه مردان خیانت مى کنند و زندگى مشترکشان را به سمت نابودى سوق مى دهند.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه کارهایى باعث مى شود همسرتان روز به روز از شما دورتر شود؟

در این مقاله به بررسى دلایل این نارضایتى و همچنین علل خیانت زنان به همسرشان خواهیم پرداخت.

 

١- یکى از علل خیانت زنان به همسرشان و درواقع عمده ترین آن، همانطور که گفته شد، ارضا نشدن در رابطه عاطفى و جنسى است. در پى این مشکل زن به سمت مردى دیگر کشیده مى شود که نیازهاى او را برطرف سازد. بعضى از زنان در طى این خیانت با خود فکر مى کنند که حال که همسرشان متوجه این قضیه نشده است و نخواهد شد، پس ادامه دادن این رابطه مشکلى ندارد. این افراد سعى مى کنند خود را از واقعیت غلطى که در حال اتفاق افتادن است دور کنند و به پیامدهاى روحى اى که این خیانت برایشان به وجود خواهد آورد توجهى نمى کنند.

 

٢- اشتباه رایج دیگرى که زنان در شروع یک رابطه مى کنند، توجه به مادیات و موقعیت آن شخص است. این افراد با گذشت زمان متوجه مى شوند که احساس خوبى که لازم است در یک رابطه زناشویى باشد، بینشان وجود ندارد. تعدادى از این افراد باز هم براى حفظ موقعیتى که دارند ترجیح مى دهند تا رابطه شان را قطع نکرده و به آن ادامه دهند. در نهایت اینگونه روابط، زنان موقعیتى دیگر را براى تخلیه احساساتشان پیدا مى کنند و اینگونه است که خیانت رخ مى دهد.

 

٣- تفاوت در عقاید و سلیقه ها یکى دیگر از علل خیانت زنان به همسرشان است. زنان علاقه زیادى به تجملات و تفریح هاى مختلف دارند و زمانى که مردان به این احساسات آن ها بى توجهى مى کنند، رفته رفته ناامیدى و خستگى در آن ها به وجود مى آید.

 

۴- هنگامیکه مردان نتوانند خشم خود را کنترل کنند و براى مسایل مختلف کوچک و بزرگ با همسرشان بحث و دعوا کنند، همسرشان از او زده مى شود و رابطه شان به مشکل خواهد خورد. یکى دیگر از کارهایى که زنان را در رابطه شکننده مى کند و آن ها را به سمت شخص دیگرى مى کشاند، کتک زدن همسرشان است. این کار باعث مى شود زنان در کنار همسرشان احساس نا امنى کنند و به بهانه هاى مختلف راهى براى فرار از او پیدا کنند.

 

۵- گاهى زنان در پى خیانت هاى مکرر همسرشان تصمیم به خیانت به او را مى گیرند. همانطور که همه ما مى دانیم و در طى تحقیقات متعددى مشخص شده است، روحیه زنان بسیار شکننده و در عین حال با سازگارى بیشترى است. آن ها ممکن است مدت مدیدى از خیانت همسرشان با خبر باشند و به امید این که روزى این مشکلات در زندگیشان تمام مى شود، حتى درباره آن صحبتى نکنند. این افراد در بعضى مواقع زمانى که به طور کلى از بازگشت رابطه شان به حالت اول نا امید شدند، تصمیم به جبران اشتباهات شوهرشان گرفته و با شخص دیگرى به همسرشان خیانت مى کنند.

۶- یکى از اهداف اصلى زنان براى ازدواج و شروع یک رابطه زناشویى، حمایت مردى است که هیچگاه نمیگذارد او احساس تنهایى کند و همیشه پشت او است و حمایتش مى کند. بعضى از مردان هیچگاه این خواسته همسرشان را ارضا نمى کنند و تمامى وظایف و سنگینى زندگى را بر دوش همسرشان مى گذارند. اینگونه زن ها علاوه بر کارى که در خانه انجام مى دهند، در بیرون از خانه نیز کار مى کنند، مخارج زندگى را مى دهند و تمامى مسئولیت هاى فرزندانشان بر دوششان است. شاید سال هاى زیادى این افراد در زندگى به همین سبک دوام بیاورند اما تعدادى از آن ها نیز تصمیم مى گیرند که به زندگى مشترکشان خاتمه داده و خیانت به همسر را انتخاب مى کنند.

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • انتخاب باغ تالار مناسب

  چند نکته مهم برای انتخاب باغ تالار مناسب...

  با در 6/07/01 - یک نظر

  انتخاب تالار یکی از مهم‌ترین کارهای پیش از عروسی است که در کیفیت آن تأثیر به سزایی دارد. حداقل از 6ماه قبل از برگزاری مراسم عروسی باید بررسی تالارها انجام شود؛ زیرا تالارهای در روزهای خاص به سرعت رزرو می‌شوند. معمولاً تاریخ عروسی باتوجه به اعیاد و تعطیلی‌های خاصی در ایران انتخاب می‌شود؛ از این‌رو […]

 • انتخاب کیک عروسی

  آیا باید در انتخاب کیک عروسی ظرافت و دقت...

  با در 6/06/30 - بدون نظر

  مدل های مختلف از کیک عروسی وجود دارد که برخی از آن ها جلوه به خصوصی به مراسم می‌بخشند. امروزه با پیشرفت کیک پزی ارائه انواع طرح ها برای قنادی ها ممکن شده است. برخی از طرح ها نیاز به استفاده از فوندانسیون خاص دارند و برخی دیگر از خامه های رنگی بهره می‌گیرند. کیک […]

 • سالن زیبایی خوب

  یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  با در 6/06/25 - بدون نظر

  سالن زیبایی تمامی خدمات مربوط به آرایش، مو، ناخن و پوست را زیر نظر متخصص هر حرفه انجام می‌دهد. گاهی افراد سال‌ها است که برای انجام خدمات آرایشی خود به یک سالن زیبایی مراجعه می‌کنند و با وجود کمبودها به این سالن وفادار هستند. با گسترش روز به روز خدمات و شیوه‌های جدید زیبایی، لازم […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر