شام شب عروسى

مراسم عروسی 97/01/25 97/09/11


شام شب عروسى

شب عروسى یکى از زیباترین و به یاد ماندنى ترین شب ها براى هر زوجى است.

تمامى تدارکاتى که در این شب انجام مى شود مى تواند بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده و منظم باشد.

برنامه ریزى براى این تدارکات یکى از اصلى ترین کارهایى است که عروس و داماد از ماه ها پیش از شب عروسى باید انجام دهند.

از تعیین مکان عروسى، خرید لباس عروس و داماد، تهیه و کیک، تزئین کردن ماشین عروس و… که بگذریم، مسئله شام شب عروسى یکى از مهم ترین و پرخرج ترین مسائل است.

فراهم کردن شامى با قیمت مناسب، طعم خوب و ظاهرى مناسب کارى چندان آسان به نظر نمى رسد.

در این مقاله به راهکارهایى براى نزدیک شدن شام شب عروسیتان به ایده آلى که در ذهنتان است خواهیم پرداخت.

 

١- در مرحله اول میزبان شام عروسى را تعیین کنید. در هر خانواده رسم و رسوم متفاوتى وجود دارد که با توجه به همین رسوم خانواده عروس و یا داماد، فراهم کردن شام عروسى را به عهده مى گیرند. با تعیین این مسئله بسیارى از مسائل دیگر، از جمله بودجه اى که قرار است براى این کار کنار گذاشته شود، مشخص مى شود.

٢- تمامى تلاش شما براى برگزارى جشن عروسى در دو هدف کلى خلاصه مى شود. اولین هدف برپا کردن جشنى به یاد ماندنى و خاطره انگیز براى مهمانان، و دومین هدف آن که اهمیت بسیارى نیز دارد، راحتى خود شما در این جشن است. در برنامه ریزى و تهیه شام شب عروسى سعى داشته باشید تا با کمترین هزینه ها و ساده ترین غذاها، بهترین شامى را که مى توانید تدارک بیینید. تجملات و وسواس بیش از حد در بیشتر موارد عکس عمل مى کند و علاوه بر این که به خواسته تان نخواهید رسید، در طول این شب درگیرى فکرى زیادى نیز خواهید داشت.

٣- لیست تمامى غذاهاى میز عروسیتان را از قبل تعیین کرده و هرکدام را جداگانه بررسى کنید. لیستى بلند بالا فقط هزینه ها را افزایش خواهد داد و در بیشتر موارد کیفیت کار با تعدد غذاها پایین مى آید. چند غذاى اصلى که از قبل به آن ها فکر کرده اید را پیشنهاد دهید و حتماً سعى کنید که پیش از عروسى یکبار آن ها را بچشید.

 

شام عروسی

 

۴- براى خاص بودن مراسم شام عروسیتان مى توانید تمى را براى میز شام انتخاب کنید. به طور مثال رنگى خاص و یا حالت چیدن متفاوت غذاها مى تواند شما را به این هدف نزدیک کند.

 

شام شب عروسى

 

۵- در مکانى که براى عروسى و محل سرو شام انتخاب مى کنید کافى است کمى خلاقیت به خرج داده و آنجا را تزئین کنید. این محل نه لازم است بسیار بزرگ باشد و یا حتى ترئینات خیلى خاص و پرخرجى مخصوص آنجا انجام شود. اگر سلیقه خودتان در رأس تمامى تصمیم هایتان قرار دارد، مى توانید با بازدید از سایت ها و مجلات مختلف تزئینات مورد علاقه تان را انتخاب کرده و در محل عملى سازید. در حالت دوم این کار را مى توانید به طور کلى به دیزاینر هایى که فعالیت هایى در این خصوص انجام مى دهند بسپارید و فقط نظر خود را درباره ایتن تشریفات به آن ها منتقل کنید.

 

شام شب عروسى

 

۶- لیست مهمان هایتان را چندین ماه پیش از عروسى تنظیم کنید. این لیست براى کارهاى مختلفى که قرار است در شب عروسیتان انجام دهید لازم مى شود .یکى از این کارها برآورد تعداد افراد مهمان براى شام شب عروسى است. لازم نیست خیلى بیشتر از تعداد افرادى که مهمان شما در این شب هستند غذا سفارش دهید. کافى است اگر مى خواهید از تعداد مهمان ها مطمئن تر باشید و دقیق تر لیست آن ها را داشته باشید، در طراحى کارت عروسیتان جزئیاتى را اضافه کنید. منظور از این جزئیات پرسشى درباره قطعیت آمدن و یا نیامدن مهمان ها مى باشد که آن ها باید شما را در این باره در جریان بگذارند. با این کار به مقدار زیادى در هزینه هاى شام مراسم عروسى صرفه جویى خواهد شد.

 

شام شب عروسى

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های مهمی که در تأسیس یک مرکز تهیه ...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر