انتخاب دامن مناسب با توجه به فرم بدن شما

سبک زندگی, مد و استایل 96/12/19 96/12/19


 

انتخاب دامن مناسب با توجه به فرم بدن شما

در جهان امروزه هزاران مدل از دامن ها وجود دارد که هر کدام به منظور نوع خاصى از هیکل ها ساخته شده است. دامن زنانه ترین لباسى است که هر خانمى با پوشیدن آن مى تواند جذابیت زنانه اش را افزایش دهد. به همین دلیل است که ما باید کمدمان را به نحوى درست با توجه به قد و هیکلمان آماده کنیم. این واقعیت که همه ى ما انسان ها همانند مدل ها زاده نشده ایم و فرم هاى بدنمان کاملا مختلف است نمى تواند جلوى توجه به خودمان را بگیرد. ما باید با انتخاب درست لباس هایمان سعى کنیم تا نقاط قوت بدنمان را  قوى تر و نقاط ضعف را تا حد امکان پوشش دهیم. حال انتخاب دامن مناسب یکى از کارهایى است که شما باید درباره آن جستجو کرده تا بدانید با توجه به فرم بدن شما چه دامنى مناسب تر به نظر مى رسد. در این مقاله انواع فرم هاى بدن بررسى خواهد شد و اینکه چه دامنى جذابیت هرکدام را بیشتر خواهد کرد.

 

انتخاب دامن مناسب

 

– انتخاب دامن مناسب با توجه به حالت بالاتنه، کمر و باسن شما

 

انتخاب دامن مناسب

 

١- اگر شما هیکلى سیب مانند دارید( بدنى با پایین تنه کوچک و شکم و پهلو بزرگ) بهترین انتخاب براى شما دامن هایى بلند و چین دار است. این دامن ها شکم و پهلو شما را مى پوشانند و پایین تنه شما را بزرگ تر نشان مى دهند و بهتر است فاق بلندى داشته باشد تا بدن شما را تا زیر سینه پوشش دهند. این حالت باعث مى شود شکم شما به طور محسوسى پوشانده و گرفته شود.

٢- اگر هیکلى موزمانند دارید( عرض شانه ها، سینه، باسن و پاهاى یکسان) بهترین انتخاب براى شما دامن هاى تنگ و کوتاه است. بهتر است این دامن ها داراى طرح هایى افقى باشند که برجستگى باسن شما را بیشتر نمایش دهند.

٣- درصورتى که کمرى باریک دارید و برجستگى هاى بدنتان کاملا موزون و مناسب مى باشند، دامن هاى بلند و اندامى این زیبایى را بیشتر به نمایش خواهند گذاشت.

۴- اگر هیکلى گلابى مانند دارید( کمرى باریک با پایین تنه بزرگ) دامن هاى چین دار و آزاد بهترین انتخاب شما خواهند بود. این دامن ها کم عرض ترین قسمت کمر شما را به نمایش مى گذارند و همزمان پایین تنه شما را کاملا متناسب نشان مى دهد.

 

– انتخاب دامن مناسب با توجه به قد شما

 

انتخاب دامن مناسب

 

١- قدهاى کوتاه( زیر ١۶٠ سانتى متر)

برخلاف تصورى که افراد از دامن هاى بلند دارند و آن ها را مخصوص افراد قد بلند مى دانند، این دامن ها مناسب ترین نوع براى افراد قدکوتاه هستند. دلیل اصلى این موضوع این است که این دامن ها شما را کشیده تر نشان مى دهند.

٢- قدهاى متوسط( بین ١۶٠ تا ١٧٠ سانتى متر)

اگر قد شما در این بازه قرار دارد از خوش شانس ترین افراد هستید. کسانى که قدى متوسط دارند از همه ى سبک ها و مدل هاى دامن مى توانند استفاده کنند و کاملا زیبا و خوش اندام به نظر برسند. انتخاب این افراد کاملا بستگى به سلیقه شان دارد. مى خواهید پاهایتان بیرون باشد؟ دامن هاى کوتاه را امتحان کنید. مى خواهید قدتان بلندتر به نظر برسد؟ دامن هایى بلندتر مى تواند به شما در این راه کمک کند.

٣- قد بلند( بالاى ١٧٠ سانتى متر)

این افراد نیز بازه بزرگترى براى انتخاب خود نسبت به افراد کوتاه قد دارند. شما مى توانید دامن هاى بلند و ماکیى را براى فصل هاى سردتر که پوشش بیشترى نیاز است انتخاب کنید و در فصل هاى گرم تر دامن هاى کوتاه تر بپوشید. البته اگر قد بلندتان را یک معضل مى دانید و در پى این هستید که کمى کوتاه تر به نظر برسید، دامن هاى کوتاه به شما کمک بیشترى خواهند کرد.

 

– و در نهایت ما دامن مناسب براى مدل پاهاى مختلف را بررسى مى کنیم

 

انتخاب دامن مناسب

 

پاهاى باریک: بهترین نوع دامن براى اینگونه پاها دامن هاى چین دار است که حجم بیشترى را به پاها بدهد. همچنین دامن هاى خیلى کوتاه براى این مدل پاها مناسب نیستند چون بیشتر پا دیده خواهد شد و لاغرى پاها بیشتر به چشم خواهد آمد.

٢- پاهاى متوسط: براى این مدل پاها همانگونه که مشخص است بیشتر مدل دامن ها مناسب هستند و محدودیت زیادى از این لحاظ نخواهند داشت.

٣- پاهاى چاق: این افراد بهتر است از دامن هاى بلند و گشادتر استفاده کنند که تا حد امکان پاهایشان پوشیده شود.

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر