یکشنبه 30 خرداد 1400
9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

مژه یکی از مهم­ترین عامل برای مراقبت از چشم­های شما بشمار می­رود.
تصور کنید که مژه نداشتید و چه مشکل­هایی پیش رویتان قرار می­گرفت؟
همان طور که حدس می­زنید هرگونه آسیب خارجی شما را تهدید می­کرد. از نمونه­ی آن­ها می­توانیم به نفوذ گرد و غبار، نیش حشرات موزی و بسیاری از تهدیدهای دیگر اشاره کنیم.
حتی تصور به موضوع اینچنینی هم ناخوشایند است، پس مهم­ترین وظیفه­ی ما در این زمینه، رعایت نکاتی است که به مژه­های ما آسیب می­زند.
امروزه متخصصان این حوزه بررسی­های بسیاری در امر سلامت مژه داشته­اند، و طبق آزمایش­هایی که در این حوزه انجام داده­اند، متوجه به چندین عامل آسیب­زا شده­اند، که ما در ادامه قصد داریم این موارد را برای شما بازگو کنیم تا با رعایت این نکات، از بروز هرگونه مشکل و آسیب جلوگیری کنید.
9 اشتباه رایج که به مژه­های شما آسیب می­زند:

1.ریمل­هایی که تاریخشان گذشته است:

مژه­ یکی از مهم­ترین عوامل در زیبایی چهره­ بشمار می­رود که در چند دهه­ی اخیر توجه زنان بیشتری به آن جلب شده است. به همین ترتیب ریمل­ها بخش عمده­ای از تولیدات برندهای مواد آرایشی را به خود اختصاص داده­اند. امروزه خانم­های بسیاری از ریمل­ استفاده می­کنند، ولی نکته­ای که باید به آن توجه کنند، تاریخ مصرف محصول است. همه­ی لوازم­های آرایشی تاریخ مصرف دارند که شما باید آن ها را پس از گدشت دو تا سه ماه تعویض کنید.  حتی اگر شما هزینه­ی زیادی برای خرید یک ریمل پرداخت کردید و آن را از برندی معتبر تهیه کردید، باز هم نمی­توانید این محصول را بیشتر از این مدت نگه دارید. اگر شما پس از مدتی طولانی باز هم از یک ریمل استفاده می­کنید، یعنی شرایط را برای رشد باکتری­ها فراهم کرده­اید و در نتیجه آسیب­های جبران ناپذیر را به چشم­های خود وارد خواهید کرد.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

2.استفاده­ی مداوم از ریمل­های ضد آب

همان طور که می­دانید ریمل­های ضد آب، می­توانند برای چندین ساعت مژه­های شما را خوش­حالت نگه دارند، بدون این که تغییری در فرم آن به وجود بیاید. پس اگر بخواهید از این نوع ریمل­ها به طور مداوم استفاده کنید، مژه­های شما هر روز وزن سنگینی را روی خود تحمل کرده و پس از گذشت مدتی مواد تشکیل­دهنده­ی آن­ها مژه­های شما را خشک و حساس می­کنند. هم­چنین ریمل­های ضد آب دیرتر از دیگر ریمل­ها در برخورد با آب پاک می­شوندو تکه­هایی از آن­ها روی مژه­های شما باقی بماند، که ئس ار گذشت مدتی تاثیرات نامطلوبی به همراه خواهد داشت. ما به شما پیشنهاد می­کنیم اگرچه علاقه­مند به این نوع از ریمل­ها هستید، مصرف آن فقط به استفاده برای مهمانی­های خاص محدود کنید، تا در طول مراسم آرایشتان به خوبی باقی بماند و آسیب کمتری به همراه داشته باشد.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  1. از لوازم آریش فرد دیگری استفاده نکنید

یکی دیگر از عوامل مشکل­ساز برای مژه­ها، می­تواند استفاده از لوازم مشترک باشد. اگر حتی یکبار از ریمل نزدیک­ترین فرد به خودتان استفاده کردید، باید انتظار برور بعضی از مشکلات را داشته باشید، زیرا این کار اصلا بهداشتی نبوده و در صورتی که فرد عفونت چشمی داشته باشد به شما هم انتقال پیدا خواهد کرد. هم­چنین شاید تاریخ مصرف ریملی که از فردی گرفتید و قصد دارید استفاده کنید، تاریخ مصرفش گذشته باشد و شما از این موضوع بی­خبر باشید.

  1. آرایش خود را بشورید.

بهتر است که شما جزو آن دسته از خانم­هایی قرار بگیرید که به زیبایی طبیعی خود هم اهمیت می­دهند. اگر در طول روز ریمل بزنید و شب آن را نشورید قطعا مژه­های شما آسیب جدی خواهند دید؛ زیرا منافذ روی سطح آن­ها بسته می­شود. هم­چین مواد تشکیل­دهنده­ی ریمل موجب خشک شدن مژه­ها و سست شدن ریشه­ی آن­ها خواهد شد.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  1. لوازم آرایشی خود را تمیز کنید.

یکی از مهم­ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، تمیز کردن لوازم آرایشی است. زیرا تک­تک این وسایل بعد از گذشت یک مدت باکتری­ها را به خود جذب می­کنند. پس اگ می­خواهید از رشد آن­ها جلوگیری کنید، کافی است تا هفته یک بار  تمامی وسایل­ها را تمیز کنید. کیف لوازم آرایش و یا هر مکان دیگری که لوازم خود را در آن قرار می­دهید فراموش نکنید که تمیز کردن آن­ها هم امری ضروری است.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  1. چشم­های خود را مالش ندهید.

اگر چشم­های خود را مالش دهید و دستتان آلوده باشد، باکتری به راحتی می­تواند از دست به چشم منتقل شده و باعث بروز مشکل شود. هم­چنین پوست اطراف چشم و مژه­ها حساس هستند و اگر شما با مالش مداوم آن موجب سست شدن ریشه­ی مژه­ی خود خواهید شد. ما به شما توصیه می­کنیم حتی در هنگام پاک کردن آرایش چشم هم سعی کنید تا به آرامی آن را انجام دهید.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  • 7.از فرمژه با دقت استفاده کنید

فرمژه می­تواند مژه­ها را خوش فرم و زیبا نشان دهد، به شرط آن که روش صحیح استفاده از آن را بدانید. در صورتی که از آن به غلط استفاده کنید، خواهید دید که تعدادی از مژه­های شما کنده  و ریشه­ی بعضی­های دیگر هم سست شده است. اگر می­خواهید در حین استفاده از این محصول آسیب کمتری به مژه­هایتان وارد شود، پیشنهاد می­کنیم که از آن قبل از ریمل زدن استفاده کنید.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

8.از مژه مصنوعی به درستی استفاده کنید

استفاده از مژه­ی مصنوعی راه و روش خواصی دارد که باید به آن­ها توجه کنید. در حین گذاشتن مژه باید دقت کافی را به خرج دهید تا در مکان مناسب قرارشان دهید و مقدار چسب را به اندازه مصرف کنید. هم­چنین در حین برداشتن هم با صبر و حوصله باید آن­ها را از مژه­ی خود جدا کنید؛ و به هیچ وجه سعی نکنید که این کار را با زور و فشار انجام دهید.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

9.کاشت مژه

کاشت مژه می­تواند تاثیر بسزایی در زیبایی شما داشته باشد، ولی آیا مطمئن هستید که به مواد شیمیایی که در این کار استفاده می­شود، حساسیت ندارید؟
ما به شما پیشنهاد می­کنیم که اگر قصد انجام این کار را داشتید، از قبل در ارتباط با روش­ها و موادهای آن تحقیقات کنید تا بعد از کاشت، مژه­هایتان آسیب نبینند.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

مینا دارایی

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

همچنین ببینید

توصیه های خانگی برای سرحال ماندن در هوای سرد

توصیه های خانگی برای سرحال ماندن در هوای سرد بعضی افراد با تغییر فصل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *