سه‌شنبه 4 آبان 1400
9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

مژه یکی از مهم­ترین عامل برای مراقبت از چشم­های شما بشمار می­رود.
تصور کنید که مژه نداشتید و چه مشکل­هایی پیش رویتان قرار می­گرفت؟
همان طور که حدس می­زنید هرگونه آسیب خارجی شما را تهدید می­کرد. از نمونه­ی آن­ها می­توانیم به نفوذ گرد و غبار، نیش حشرات موزی و بسیاری از تهدیدهای دیگر اشاره کنیم.
حتی تصور به موضوع اینچنینی هم ناخوشایند است، پس مهم­ترین وظیفه­ی ما در این زمینه، رعایت نکاتی است که به مژه­های ما آسیب می­زند.
امروزه متخصصان این حوزه بررسی­های بسیاری در امر سلامت مژه داشته­اند، و طبق آزمایش­هایی که در این حوزه انجام داده­اند، متوجه به چندین عامل آسیب­زا شده­اند، که ما در ادامه قصد داریم این موارد را برای شما بازگو کنیم تا با رعایت این نکات، از بروز هرگونه مشکل و آسیب جلوگیری کنید.
9 اشتباه رایج که به مژه­های شما آسیب می­زند:

1.ریمل­هایی که تاریخشان گذشته است:

مژه­ یکی از مهم­ترین عوامل در زیبایی چهره­ بشمار می­رود که در چند دهه­ی اخیر توجه زنان بیشتری به آن جلب شده است. به همین ترتیب ریمل­ها بخش عمده­ای از تولیدات برندهای مواد آرایشی را به خود اختصاص داده­اند. امروزه خانم­های بسیاری از ریمل­ استفاده می­کنند، ولی نکته­ای که باید به آن توجه کنند، تاریخ مصرف محصول است. همه­ی لوازم­های آرایشی تاریخ مصرف دارند که شما باید آن ها را پس از گدشت دو تا سه ماه تعویض کنید.  حتی اگر شما هزینه­ی زیادی برای خرید یک ریمل پرداخت کردید و آن را از برندی معتبر تهیه کردید، باز هم نمی­توانید این محصول را بیشتر از این مدت نگه دارید. اگر شما پس از مدتی طولانی باز هم از یک ریمل استفاده می­کنید، یعنی شرایط را برای رشد باکتری­ها فراهم کرده­اید و در نتیجه آسیب­های جبران ناپذیر را به چشم­های خود وارد خواهید کرد.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

2.استفاده­ی مداوم از ریمل­های ضد آب

همان طور که می­دانید ریمل­های ضد آب، می­توانند برای چندین ساعت مژه­های شما را خوش­حالت نگه دارند، بدون این که تغییری در فرم آن به وجود بیاید. پس اگر بخواهید از این نوع ریمل­ها به طور مداوم استفاده کنید، مژه­های شما هر روز وزن سنگینی را روی خود تحمل کرده و پس از گذشت مدتی مواد تشکیل­دهنده­ی آن­ها مژه­های شما را خشک و حساس می­کنند. هم­چنین ریمل­های ضد آب دیرتر از دیگر ریمل­ها در برخورد با آب پاک می­شوندو تکه­هایی از آن­ها روی مژه­های شما باقی بماند، که ئس ار گذشت مدتی تاثیرات نامطلوبی به همراه خواهد داشت. ما به شما پیشنهاد می­کنیم اگرچه علاقه­مند به این نوع از ریمل­ها هستید، مصرف آن فقط به استفاده برای مهمانی­های خاص محدود کنید، تا در طول مراسم آرایشتان به خوبی باقی بماند و آسیب کمتری به همراه داشته باشد.

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  1. از لوازم آریش فرد دیگری استفاده نکنید

یکی دیگر از عوامل مشکل­ساز برای مژه­ها، می­تواند استفاده از لوازم مشترک باشد. اگر حتی یکبار از ریمل نزدیک­ترین فرد به خودتان استفاده کردید، باید انتظار برور بعضی از مشکلات را داشته باشید، زیرا این کار اصلا بهداشتی نبوده و در صورتی که فرد عفونت چشمی داشته باشد به شما هم انتقال پیدا خواهد کرد. هم­چنین شاید تاریخ مصرف ریملی که از فردی گرفتید و قصد دارید استفاده کنید، تاریخ مصرفش گذشته باشد و شما از این موضوع بی­خبر باشید.

  1. آرایش خود را بشورید.

بهتر است که شما جزو آن دسته از خانم­هایی قرار بگیرید که به زیبایی طبیعی خود هم اهمیت می­دهند. اگر در طول روز ریمل بزنید و شب آن را نشورید قطعا مژه­های شما آسیب جدی خواهند دید؛ زیرا منافذ روی سطح آن­ها بسته می­شود. هم­چین مواد تشکیل­دهنده­ی ریمل موجب خشک شدن مژه­ها و سست شدن ریشه­ی آن­ها خواهد شد.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  1. لوازم آرایشی خود را تمیز کنید.

یکی از مهم­ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، تمیز کردن لوازم آرایشی است. زیرا تک­تک این وسایل بعد از گذشت یک مدت باکتری­ها را به خود جذب می­کنند. پس اگ می­خواهید از رشد آن­ها جلوگیری کنید، کافی است تا هفته یک بار  تمامی وسایل­ها را تمیز کنید. کیف لوازم آرایش و یا هر مکان دیگری که لوازم خود را در آن قرار می­دهید فراموش نکنید که تمیز کردن آن­ها هم امری ضروری است.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  1. چشم­های خود را مالش ندهید.

اگر چشم­های خود را مالش دهید و دستتان آلوده باشد، باکتری به راحتی می­تواند از دست به چشم منتقل شده و باعث بروز مشکل شود. هم­چنین پوست اطراف چشم و مژه­ها حساس هستند و اگر شما با مالش مداوم آن موجب سست شدن ریشه­ی مژه­ی خود خواهید شد. ما به شما توصیه می­کنیم حتی در هنگام پاک کردن آرایش چشم هم سعی کنید تا به آرامی آن را انجام دهید.

ماجرای عشق بانوی قرمز پوش تهران

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

  • 7.از فرمژه با دقت استفاده کنید

فرمژه می­تواند مژه­ها را خوش فرم و زیبا نشان دهد، به شرط آن که روش صحیح استفاده از آن را بدانید. در صورتی که از آن به غلط استفاده کنید، خواهید دید که تعدادی از مژه­های شما کنده  و ریشه­ی بعضی­های دیگر هم سست شده است. اگر می­خواهید در حین استفاده از این محصول آسیب کمتری به مژه­هایتان وارد شود، پیشنهاد می­کنیم که از آن قبل از ریمل زدن استفاده کنید.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

8.از مژه مصنوعی به درستی استفاده کنید

استفاده از مژه­ی مصنوعی راه و روش خواصی دارد که باید به آن­ها توجه کنید. در حین گذاشتن مژه باید دقت کافی را به خرج دهید تا در مکان مناسب قرارشان دهید و مقدار چسب را به اندازه مصرف کنید. هم­چنین در حین برداشتن هم با صبر و حوصله باید آن­ها را از مژه­ی خود جدا کنید؛ و به هیچ وجه سعی نکنید که این کار را با زور و فشار انجام دهید.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

9.کاشت مژه

کاشت مژه می­تواند تاثیر بسزایی در زیبایی شما داشته باشد، ولی آیا مطمئن هستید که به مواد شیمیایی که در این کار استفاده می­شود، حساسیت ندارید؟
ما به شما پیشنهاد می­کنیم که اگر قصد انجام این کار را داشتید، از قبل در ارتباط با روش­ها و موادهای آن تحقیقات کنید تا بعد از کاشت، مژه­هایتان آسیب نبینند.

9 اشتباه رایجی که به مژه های شما آسیب میرساند

مینا دارایی

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *