چگونه هزینه هاى عروسى خود را مدیریت کنیم؟

تشریفات عروسی 96/12/01 96/12/20


کاهش هزینه های عروسی

 

لوازم عروس

 

یکى از مهم ترین مسائلى که پس از نامزدى وجود دارد، برنامه ریزى براى یک عروسى کم هزینه و به صرفه است.برنامه ریزى اولین و مهم ترین کارى است که باید در این راستا انجام دهید. در طى این برنامه ریزى شما را درباره اینکه تا چه حد بودجه دارید آگاه مى کند و پس از آن شاید متوجه شوید بهتر است تعدادى از این هزینه ها را کاهش دهید. اجازه ندهید این مسئله شما را نگران کند بلکه شما باید عاقلانه برنامه ریزى کنید و از ١٢ روش موثر براى کاهش هزینه هاى جشن عروسى که در مقاله زیر مطرح شده است استفاده کنید.

 

١- در اولین مرحله لیست مهمان هاى خود را تهیه کنید. به این ترتیب که از نزدیکان درجه یک خود و همسرتان شروع کنید و تا جایى که فکر مى کنید بودجه تان جواب مى دهد ادامه دهید. سعى کنید این لیست را به گونه اى آماده کنید که تا حد ممکن افرادى که نیازى به دعوت آن ها نیست در این لیست نباشند. بیشترین هزینه ى جشن عروسى مربوط به مهمان ها است. کم یا زیاد شدن چند نفر مى تواند تفاوت چشم گیرى را در هزینه هاى عروسى شما حاصل کند.

 

کارت عروسی

 

٢- فیلمبردارى و عکاسى در عروسى یکى از پرهزینه ترین و وقت گیرترین مسائلى است که عروس و داماد درگیر آن مى شوند . درصورتى که این عکس ها پس از عروسى خیلى کم مورد استفاده قرار مى گیرند و در بیشتر موارد در آلبومى نگه داشته مى شوند که سال تا سال هم کسى به آن سرى نمى زند.

یکى از راه هایى که مى توانید این هزینه هاى اضافى در عروسى خود را کاهش دهید این است که در میان اطرافیان جستجو کرده، اگر کسى علاقه و هنر انجام این کار را داشت از او درخواست کنید که فیلمبردارى عروسى شما را انجام دهد.

 

راه دومى که وجود دارد استفاده از هلى شات( فیلمبردارى و عکس بردارى هوایى) است که هزینه هاى مربوط به فیلمبردار را حذف مى کند.

 

٣- شاید شما در فکر کیکى بسیار بزرگ و چند طبقه باشید اما بدانید هزینه کردن زیاد براى کیک کار بیهوده اى است. در مراسم عروسى در بیشتر مواقع استفاده از کیک فقط به زمان بریدن کیک محدود مى شود و پس از آن کسى از آن کیک نمى خورد. پس سفارش کیکى به این بزرگى که هزینه زیادى هم مى برد کار صد در صد اشتباهى است. اگر علاقه زیادى به کیک هاى چند طبقه دارید و همیشه دوست داشته اید در شب عروسیتان کیکى اینچنین داشته باشید بهتر است براى حذف هزینه هاى مازاد عروسیتان از کیکى مصنوعى استفاده کنید که فقط طبقه اولش با مواد طبیعى درست شده است. البته حواستان باشد کسى از این موضوع بویى نبرد!

 

کیک عروسی

 

۴- در انتخاب محل عروسى دقت زیادى کنید.

اینکه مکان عروسیتان حتما در جاى معروفى باشد اصلا اهمیتى ندارد. بیشتر از آن مهم است که در جایى که عروسى را برگزار مى کنید احساس آرامش و راحتى کنید و همچنین هزینه هاى اضافى را تا حد امکان کاهش دهید. شاید شما در فضایى باز احساس آرامش کنید و یا در محلى سربسته. این انتخاب کاملا به سلیقه شخصى دو طرف بر مى گردد. پس بهتر است بیشتر از این که به حرف مردم بها دهید، شخص خودتان را در رأس تصمیمات قرار دهید.

 

۵- براى دکور عروسى خود قبل از این که به خرید بروید برنامه ریزى هاى لازم وا انجام دهید و به طور دقیق مشخص کنید چه چیزهایى را لازم دارید تا در عمل انجام شده قرار نگیرید و ناگهان متوجه نشوید که هزینه بسیار زیادى را باید صرف این کار کنید. براى برگزارى یک عروسى کم هزینه و به صرفه به این نکته توجه کنید که در بسیارى از موارد سادگى خیلى شیک تر از تجملات زیاد است.

 

۶- تزئینات عروسى با گل جزو مواردى است که همه ى افراد به آن علاقه دارند ولى شاید همه بودجه لازم براى این کار را نداشته باشند. قبل از سفارش گل به چند گل فروشى مراجعه کنید تا حدود قیمت ها در دستتان باشد. حال با این آگاهى مى توانید در مورد مقدار گل هایى که مى خواهید سفارش دهید تصمیم بگیرید. با این کار مى توانید کمک فراوانى به کاهش هزینه هاى جشن عروسى بکنید.

 

تزئینات عروسی

 

٧- اینکه هر قسمت از کارهاى عروسى را به جایى جداگانه واگذار کنید کار کاملا اشتباهى است چون پس از اتمام کارها با جمع کردن هزینه هاى انجام شده ناگهان متوجه مى شوید که هزینه ى هنگفتى را بدون اینکه بفهمید پرداخت کرده اید . بلکه بهتر است به جاى این کار از ابتدا جایى را اجاره کنید که مسئولیت تمامى کارها را متقبل شود.

 

٨- آیا مى دانستید هزینه هاى عروسى با اضافه شدن هزینه هاى مربوط به مو و صورت عروس دوبرابر مى شود؟

همانطور که در مورد هاى قبل هم به این موضوع اشاره شد، سادگى در عروسى بسیار زیباتر و شیک تر از انجام کار هاى عجیب غریب است. اگر به سادگى و آرایش کم علاقه دارید هیچ اجبارى نیست که در این مراسم خودتان را مجبور به انجام کار هاى عجیب غریب کنید. اگر مهارت هاى لازم را براى آماده کردن خودتان دارید دریغ نکنید. چون علاوه بر حذف هزینه هاى مازاد عروسى، با اطمینان و آرامش بیشترى نیز آماده خواهید شد.

نکته ى آخر در مورد کاهش هزینه هاى جشن عروسى

این مواردى که در متن بالا گفته شد به هیچ وجه براى ترساندن شما از برگزارى جشن عروسى نیست، بلکه براى آگاه کردن شما از هزینه هاى پنهانى است که در این جشن وجود دارد و بسیارى از زوجین از وجود آن ها آگاهى ندارند و براى آن برنامه ریزى نمى کنند. با یک برنامه ریزى عاقلانه و درست نه تنها بودجه شما کم نمى آید بلکه یک شب خاطره انگیز براى شما و همسرتان و همچنین مهمان هایتان رقم خواهد خورد.

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر