8 نکته برای انتخاب کفش عروسی

مد و استایل 12 اسفند 1396


کفش عروسی

آيا درحال برنامه ريزى براى عروسى خود هستيد؟ آيا لباس مد نظرتان را پيدا كرده ايد؟ و در مورد كفش هاى عروسيتان چه؟ آيا به خريد كفش مناسب و راحت براى عروسى خود فكر كرده ايد؟

آماده شدن برای عروسی دردسرهای بزرگ زیادی دارد که ممکن است توجه شما را از چیزهای به ظاهر بی اهمیت دور کند. یکی از مهمترین جنبه های آماده شدن برای بزرگترین رویداد زندگی شما انتخاب لباس عروسی است که شما را کاملا زيبا جلوه مى دهد. عروس خانم ها وسواس زیادی برای انتخاب لباس عروس به خرج می دهند اما توجه چندانی به انتخاب کفش های خود نمی کنند. اغلب لباس های عروسی بسیار بلند هستند و روی کفش ها را می پوشانند. به همین دلیل اغلب خانم ها وسواس زیادی برای خرید آن ندارند و وقت کمی برای آن می گذارند و زمانی متوجه این اشتباه می شوند که دیر شده و موقع عکاسی و یا در سال عروسی دیگر نمی توانند روی پای خود بایستند.

در متن زير اشتباهات رايج در انتخاب كفش عروسى مطرح شده است كه با خواندن آن مى توانيد از بروز اين اشتباهات در روز عروسيتان جلوگيرى كنيد.

١- از خريدن كفش هايى كه اندازه پايتان نيستند خوددارى كنيد.

يكى از اشتباهات رايج در انتخاب كفش عروسى زمانى است كه شما فكر مى كنيد كه كمى كوچك يا بزرگ بودن سايز كفش مشكلى براى شما ايجاد نخواهد كرد. به اين نكته توجه داشته باشيد كه قرار است چندين ساعت طولانى پاهايتان در اين كفش ها باشد. پس با دقت كامل كفشى كه دقيقا سايز پاهايتان است را انتخاب كنيد.

 

 اشتباهات رايج در انتخاب كفش عروسى

 

٢- لازم نيست در تمام مدت عروسى كفش هاى پاشنه بلند بپوشيد.

پوشيدن كفش هاى پاشنه بلند براى مدت طولانى آسيب زيادى به پاهاى شما خواهد رساند. بهتر است هنگام خريد كفش عروسى خود، به فكر خريد كفش هايى راحت تر و بدون پاشنه نيز باشيد تا پس از اتمام عكاسى و رقص اين كفش ها را بپوشيد.

 

٣- حواستان باشد بستگان نزديك كفش هايى مشابه شما نپوشند.

روز عروسى يكى از روزهايى است كه قطعا شما دوست داريد در ميان تمام افرادى كه به اين مراسم دعوت شده اند تك باشيد و در مركز توجهات قرار بگيريد.

اگر تصميم گرفته ايد در عروسيتان تعدادى ساقدوش داشته باشيد، قبل از عروسى حتما دقت كنيد كه لباس ها و كفش هايشان با شما متفاوت باشد. اگر زمان بيشترى براى رسيدگى به آن ها داريد بهتر است هنگام خريد لباس عروسى و كفش هايتان، خريد هاى لازم را براى آن ها هم انجام دهيد تا از اين لحاظ خاطرتان جمع باشد.

 

 اشتباهات رايج در انتخاب كفش عروسى

 

٤- از خريد كفش هايى كه با سبك شما متفاوت است خوددارى كنيد.

هيچ اجبارى در اين باره وجود ندارد كه تمامى عروس هاى دنيا با يك استايل خاص اين شب را بگذرانند. به هيچ وجه به خاطر نظر ديگران خودتان را مجبور به خريد كفشى نكنيد كه باب ميل ديگران است ولى خودتان به آن علاقه اى نداريد. اين كار باعث مى شود تا مدت ها پس از عروسيتان در خاطرتان بماند كه اى كاش همان كفشى كه باب ميل خودم بود را مى پوشيدم. تنها نكته اى كه بايد به آن توجه كرد خريد كفش مناسب و راحت براى عروسيتان است.

٥- به زيبايى پاهايتان در اين شب اهميت ويژه اى بدهيد.

اگر كفشى كه انتخاب كرده ايد جلوباز است، حتما به ناخن هاى پاهايتان توجه كنيد. اگر لازم است آن ها را پديكور كنيد و لاك مناسبى به آن ها بزنيد. كم توجهى به زيبايى هايتان در اين شب كار بسيار اشتباهى است.

٦- به مدل لباستان دقت کنید.

يكى ديگر از اشتباهات رايج در انتخاب كفش عروسى بى توجهى به هماهنگى اين كفش با لباستان است. در بعضى موارد لباس شما به قدرى بلند است كه پوشيدن نوعى از كفش ها راه رفتن را برايتان سخت تر هم خواهد كرد. حتما قبل از عروسى كفش ها و لباس هايتان را چندين بار همزمان بپوشيد. کفشی را مناسب لباستان بخرید. اگر لباستان پرکار و پر نگین است، خرید یک کفش ساده جلوه بیشتری به آن می دهد و برعکس خرید یک کفش نگین دار برای یک لباس ساده می تواند زیبایی شما را چند برابر کند.

٧- به قيمت كفش هايى كه مى بينيد كمتر توجه كنيد.

اين مسئله كه قيمت كفش ها را در رأس اهداف خود براى انتخاب كفش قرار دهيد كار كاملا اشتباهى است. گاهى كفش هايى با قيمت مناسب بسيار راحت تر و شكيل تر از كفش هايى با قيمت هاى گزاف هستند. پس بهتر است هدف اصليتان انتخاب كفش مناسب براى عروسيتان باشد و نه كفش گران قيمت.

٨- برای یک شب خرید نکنید.

سعى كنيد كفشى كه انتخاب مى كنيد به گونه اى نباشد كه فقط براى همان شب قابل استفاده باشد و پس از آن در كمدتان خاك بخورد. با انتخاب كفش مناسب براى عروسيتان مى توانيد بارها و بارها در مراسم ديگر نيز اين كفش را استفاده كنيد.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر