چهارشنبه 28 مهر 1400
8 راهکار آرایشگرها برای جوان‌تر نشان دادن شما

8 راهکار آرایشگرها برای جوان‌تر نشان دادن شما

8 راهکار آرایشگرها برای جوان‌تر نشان دادن شما

شاید شما هم تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که بازیگران هالیوود چه کار می‌کنند که هیچوقت پیر نمی‌شوند.
این موضوع ربطی به خوردن اکسیر جوانی ندارد، بلکه باید در مورد این راز از آرایشگرهای آنان سوال کرد.
شما هم با استفاده از همین چند راهکار ساده می‌توانید کاری کنید که صورتتان چند سال جوانتر به نظر بیاید، البته اگر بخواهیم این موضوع که “دل آدم باید جوون باشه” را نادیده بگیریم!
آرایش کردن اصول و قوانین خاصی دارد که دانستن آن‌ها باعث می‌شود بتوانید صورت خود را زیباتر، جوان‌تر و شاداب‌تر نشان دهید، پس برای یاد گرفتن این راهکارهای آرایشی، در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید

8 راهکار آرایشگرها برای جوان‌تر نشان دادن شما

1- از رنگ‌ها نترسید

دلیلی ندارد که فکر کنید اگر سنتان بالا رفته همیشه باید از رنگ‌های کرم، صورتی یا قهوه‌ای در آرایش صورت خود استفاده کنید. اتفاقا باید بدانید که استفاده کردن از رنگ‌های گرم در آرایش، می‌تواند صورت شما را به مراتب جوان‌تر و شاداب‌تر نشان دهد. البته دقت داشته باشید که لازم نیست همه‌ی صورت خود را رنگی کنید تا جوان‌تر دیده شوید، کافیست از یک رژ لب پررنگ و براق یا سایه‌ای رنگی استفاده کنید. مراقب باشید که زیاده روی نکنید.

2- از مرطوب کننده استفاده کنید

اگر کرم پودری که استفاده می‌کنید، فاقد مرطوب کننده است حتما قبل از زدن کرم پودر و اقدام برای آرایش کردن، از مرطوب کننده استفاده کنید. در غیر این صورت، پوست صورت شما رطوبت موجود در کرم پودر را به خود جذب می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود چین و چروک‌های روی پوستتان بیشتر به نظر بیاید. پوست پوست شدن پوست صورتتان زیر آرایش هم می‌تواند به دلیل خشک بودن بیش از اندازه‌ی پوستتان باشد، پس استفاده از مرطوب کننده را فراموش نکنید.

نکاتی برای خرید جهیزیه

راهکار آرایشگرها برای جوان‌تر نشان دادن شما

3- از تم طلایی در کرم پودرتان استفاده کنید

رنگ طلایی پوشاننده‌ی خوبی برای قرمزی پوست است. علاوه بر آن تم خاکستری پوست هم با استفاده از کرم پودری با تناژ طلایی از بین می‌رود. این موضوع باعث می‌شود که پوست شما جوان‌تر و سالم‌تر به نظر بیاید. انتخاب کرم پودر مناسب برای آرایش کردن مسئله‌ی مهمی است، پس اگر بالای 50 سال سن دارید کرم پودر با نتاژ طلایی برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود
4- از کانسیلر استفاده کنید
کانسیلر می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای گرفتن ایرادات و لکه های صورت، بخصوص گودی زیر چشم باشد. اگر بخواهید همه‌ی صورت خود را با کرم پودر بپوشانید، ظاهری غیرطبیعی پیدا می‌کنید. پس سعی کنید حتما از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلرها کرم‌هایی با رنگ روشن‌تر به نسبت پوست شما هستند، که در انواع مختلف در بازار موجودند. کانسیلرهای مایع مناسب برای پوست‌های خشک و کانسیلرهای جامد برای پوست‌های چرب مناسبند.

راهکار آرایشگرها برای جوان‌تر نشان دادن شما

5- رنگ سایه‌ی خود را مخالف رنگ جشمتان انتخاب کنید.

این راهکار در آرایش کردن باعث می‌شود که چشمانتان بیشتر دیده شوند. اگر چشمانتان آبی هستند، از سایه‌های قهوه‌ای، مسی، طلایی و رنگ‌های متمایل به قرمز استفاده کنید. اگر چشمانتان قهوه‌ای هستند، رنگ‌های آبی، بنفش و سبز گزینه‌های مناسبی هستند.
استفاده از سایه‌های مات برای افراد با سن بالا، در اولویت است. چراکه سایه‌های براق و اکلیلی چین و چروک‌های پشت پلک را بیشتر نمایان می‌کند اما سایه‌های مات آن‌ها را می‌پوشانند.

6- از خط چشم استفاده کنید

کشیدن یک خط مشکی یا تیره، بالای خط رویش مژه‌هایتان، باعث می‌شود جوان‌تر و تازه‌تر به نظر بیایید. حالت خط چشمتان باید به چشمتان بیاید، اگر جشمان کشیده‌ و درشتی دارید تقریبا هر مدل خط چشمی به شما می‌آید و کارتان راحت است، اما اگر چشم‌هایتان به هم نزدیکند، سعی کنید خط چشمتان دم دار باشد. اگر چشم‌هایتان از هم دورند، خط چشمتان را تا جلوی چشمتان را ادامه دهید.

شش گام، تا رسیدن به زندگی شاد

7- مقئاری برق لب به وسط لب پایینتان بزنید

این کار باعث می‌شود تا لب‌هایتان پهن‌تر به نظر بیاید که صورتتان را جوان‌تر نشان می‌دهد. سعی کنید از رژ لب‌های خیلی تیره استفاده نکنید، این رژ لب‌ها لب را باریک‌تر نشان می‌دهند.

راهکار آرایشگرها برای جوان‌تر نشان دادن شما

ترنم صارمی

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *