رفتارهای خودخواهانه در زندگی مشترک

سبک زندگی 97/01/27 97/09/11


رفتارهای خودخواهانه در زندگی مشترک

پسرها دخترها را ملاقات مى کنند، عاشق مى شوند، سپس ازدواج مى کنند و به خوبى و خوشى تا آخر عمر با یکدیگر زندگى مى کنند. این اتفاقى است که در تمامى داستان ها و قصه هاى عاشقانه رخ مى دهد. اما آیا در واقعیت هم همینگونه است؟

زندگى متأهلى براى هر فردى چالشى است که علاوه بر خواسته هاى خود، به خواسته هاى فرد دیگرى که در زندگى اش وارد شده است احترام بگذارد و عمل کند. آیا همه ى افراد در این راه موفق هستند؟ مسلماً اینگونه نیست. رفتارهاى خودخواهانه در زندگى مشترک جزو بزرگترین عواملى هستند که یک ازدواج را نابود مى کنند. در این مقاله ۵ رفتار خودخواهانه در ازدواج را بررسى خواهیم کرد. اگر به تازگى وارد زندگى مشترک شده اید و یا قصد دارید وارد این مرحله از زندگیتان شوید، خواندن این مقاله براى این شروع کمک بزرگى به شما خواهد کرد.

 

١- خودخواهى و غرور یکى از علل مشکلات زندگى مشترک خواهد بود. فردى که فقط به خواسته هاى خود توجه مى کند و نیازهاى همسرش را برآورده نمى سازد، رفته رفته زندگى متأهلى اش را به سمت شکست مى برد. در بعضى از رابطه ها شخص تصور مى کند که همسرش وظیفه دارد علاقه و عشق بیشترى نسبت به او داشته باشد. در اینگونه روابط شخص با گذشت زمان متوجه مى شود که توقع کاملاً بى جایى داشته و رابطه آنگونه که او مى خواهد پیش نمى رود. به همین دلیل رفتار نادرست بیشترى را انجام مى دهد. نهایت اینگونه مسائل فروپاشى زندگى مشترک خواهد بود.

 

 

٢- هر شخصى و قاعدتاً در پیرو آن هر رابطه اى مشکلاتى را دارد. در زندگى مشترک گاهى دو طرف در مسائل مختلف کوچک و بزرگ تفاوت نظر پیدا مى کنند.  هیچگاه سعى نکنید با بحث و دعوا و یا زورگویى حرف و عقیده تان را به کرسى بنشانید. کافى است با کمى آرامش درباره مشکل پیش آمده با همسرتان صحبت کنید. با استفاده از این راه به راحتى مى توانید راه حلى براى مشکلتان پیدا کرده که دو طرف را راضى کند.

 

 

٣- . هیچگاه نمى توان شخصى را پیدا کرد که عارى از هرگونه اشکالى باشد. همانگونه که شما نیز نقاط ضعفى در رفتارتان وجود دارد، همسر شما نیز به طور قطع مشکلاتى را خواهد داشت. کافى است کمى بخشنده باشید و همسرتان را براى هرچیز کوچکى مؤاخذه نکنید. انسان جایزالخطاست و قطعاً زمان هایى وجود خواهد داشت که از همسرتان اشتباهاتى سر بزند. فراموش کردن این اشتباهات و بخشیدن همسرتان در این موارد او را در اینباره آگاه مى کند که در بعضى شرایط او نیز شما را ببخشد.

۴- ذات زن و مرد کاملاً متفاوت است و هرکدام خواسته هایى را در رأس نیازهایشان قرار مى دهند. یکى از رفتارهاى خودخواهانه در زندگى مشترک بى توجهى به همین خواسته ها است. جنس مذکر در هر دوره، مکان و زمانى خواستار توجه و احترام بوده است. کار بسیار تأثیر گذار و در عین حال ساده اى که مى توانید در این باره انجام دهید، مشورت کردن با شوهرتان در مورد مسائل مختلف و توجه به نظر او است.

 

 

در همین حال، در رأس خواسته هاى زنان اهمیت و بروز احساسات همسرشان قرار دارد. هر خانمى با هر ویژگى اخلاقى، در نهایت از توجه و ابراز محبت همسرش لذت خواهد برد. با کمى توجه بیشتر و ابراز محبت به همسرتان مى توانید او را کاملاً راضى و خوشحال نگه دارید.

۵- در نهایت هیچگاه رابطه تان را با همسرتان قطع نکنید. چه این رابطه از لحاظ جنسى باشد و چه احساسى. سعى کنید همیشه جایگاه این روابط را در زندگیتان ثابت نگه داشته و با بروز هر مشکلى آن را خدشه دار نکنید. هر زوجى با دورى به سرعت سرد شده و مشکلات بزرگترى را درست خواهند کرد. اگر مشکلاتتان با صحبت حل نشد، بهتر است قبل از این که به معضلى بزرگ تبدیل شود آن را با شخصى که یا سن و تجربه بیشترى دارد و یا علم بیشترى نسبت به روابط دارد درمیان بگذارید.

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر