یادبود عروسی : انواع مختلفی از یادبودهای عروسی برای جشن عروسی ایرانی

آداب و رسوم عروسی آذر 22, 1396


یادبود عروسی :

یا گیفت عروسی هدیه‌ای است که از طرف عروس خانم به مهمانان حاضر در جشن داده می‌شود. در حقیقت این هدیه نوعی یادگاری از جشن عروسی است که در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد. تا یاد و خاطره این جشن عروسی را برای همیشه در ذهنشان داشته باشند. از این رو معمولا کارت یا لیبلی نیز بر روی یادبود عروسی وصل می‌شود. این لیبل شامل نام عروس و داماد و تاریخ عروسی آن‌ها است. امروزه انواع مختلفی از گیفت عروسی وجود دارد که طبق سلیقه عروس و داماد نوع دلخواه آن انتخاب می‌شود. در ادامه انواع گیفت عروسی که در جشن‌های عروسی امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند را با هم می‌بینیم.

انواع یادبود عروسی برای جشن‌های امروزی

۱) یادبود کاکتوسی

کاکتوس یکی از ماندگارترین و مقاوم‌ترین گل‌های موجود است. بنابراین بسیاری از عروس و دامادها از گیفتای کاکتوسی برای یادبود عروسی خود استفاده می‌کنند. در حقیقت یادبود کاکتوس طبیعی نماد ماندگاری عشق عروس و داماد است.

یادبود کاکتوسی یک یادبود عروسی ماندگار

یادبود کاکتوسی یک یادبود عروسی ماندگار

۲) یادبود پاکتی

یادبودهای پاکتی یکی از جذاب‌ترین گیفت‌های عروسی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ یادبود پاکتی می‌تواند مطابق با تم عروسی شما انتخاب شود. داخل گیفتای پاکتی معمولا به انتخاب عروس و داماد شکلات و یا نقل قرار می‌گیرد.

یادبود عروسی پاکتی طرحدار

یادبود عروسی پاکتی طرحدار

۳) یادبود جعبه‌ای

یادبودهای جعبه‌ای یکی از جدیدترین نوع گیف عروسی هستند. معمولا اندازه‌ی جعبه‌ها ده سانتی انتخاب می‌شود. معمولا رنگ جعبه نیز مطابق با تم عروسی انتخاب می‌شود. داخل یادبود جعبه‌ای معمولا با نقل پر می‌شود. البته در صورت تمایل می‌توانید آیینه و شمع نیز داخل جعبه قرار دهید.

یادبود جعبه‌ای شیک برای جشن‌های عروسی مدرن

یادبود جعبه‌ای شیک برای جشن‌های عروسی مدرن

۴) یادبود شکلاتی

دلیل استفاده از شکلات و نقل در یادبود عروسی شیرینی آن است. برای داشتن یک یادبود عروسی فوق‌العاده می‌توانید شکلات‌ها را با تزیین خاصی در اختیار مهمانان خود قرار دهید. سعی کنید رنگ گل و تزیین شکلات را هماهنگ با هم انتخاب کنید.

گیفت عروسی شکلاتی با تزیین خلاقانه زیبا برای عروسی‌های مدرن

گیفت عروسی شکلاتی با تزیین خلاقانه زیبا برای عروسی‌های مدرن

۵) شکلات سفارشی

می‌توان گفت شکلات سفارشی خاص‌ترین نوع گیفت عروسی است. در طراحی شکلات سفارشی به عنوان یادبود عروسی، اسم عروس و داماد و تاریخ ازدواج آن‌ها نیز حک می‌شود. بسته به سلیقه‌ی عروس و داماد نیز می‌تواند از طرح‌های فانتزی یا کلاسیک برای طرح روی جلد و طرح خود شکلات استفاده شود.

شکلات سفارشی خاص‌ترین گیفت عروسی

شکلات سفارشی خاص‌ترین گیفت عروسی

۶) پیکسل

پیکسل فانتزی‌ترین یادبود عروسی است که می‌توانید به مهمانان خود هدیه دهید. اگر قرار است یک جشن کاملا فانتزی و شیک برگزار کنید. می‌توانید با تهیه پیکسل‌های فانتزی به مهمانان نیز حال و هوای خاص‌تری به مراسم خود ببخشید.

یادبود کاغذی خاص برای عروسی

یادبود کاغذی خاص برای عروسی

۷) یادبود کاغذی

امروزه یادبودهای کاغذی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی نیز با تخصصی کار کردن بر روی گیفت‌های کاغذی آن‌ها را کاملا مطابق سلیقه مشتری کار می‌کنند. اگر دوست دارید که یک گیفت خاص و متفاوت برای مهمانان خود تهیه کنید می‌توانید گیفت‌های کاغذی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که داخل گیفت‌های کاغذی معمولا با نقل یا دراژه پر می‌شود.

یادبود کاغذی خاص برای عروسی

یادبود کاغذی خاص برای عروسی

۸) یادبود لوله‌ی آزمایش

مطمئنا در ابتدا با شنیدن لوله آزمایش تعجب خواهید کرد. اما جالب است بدانید که لازمه برگزاری عروسی‌های مدرن تهیه‌ی یک گیفت مدرن و جالب نیز است. تزیین لوله آزمایش می‌تواند به شیوه‌های مختلفی انجام گیرد. اما معمولا دراژه‌های رنگی، گل، کناف و … از پرطرفدارترین تزیین‌های موجود برای یادبودهای لوله آزمایشی هستند.

یادبود عروسی لوله آزمایش

یادبود عروسی لوله آزمایش

۹) یادبود شیشه مربایی

تزیین شیشه‌های مربایی کوچک یکی از جالب‌انگیزترین یادبودهایی است که می‌توانید برای جشن عروسی خود از آن‌ها استفاده کنید. در داخل این شیشه‌ها می‌تواند با نوتلا، پاستیل، مارشمالو و یا دراژه‌های رنگی پر شود. سعی کنید طرح پارچه‌ی این شیشه‌ها را نزدیک به تم عروسی خود انتخاب کنید.

یادبود شیشه مربایی پر شده با مارشمالو و تزیین مروارید

یادبود شیشه مربایی پر شده با مارشمالو و تزیین مروارید

۱۰) یادبود نقلی

اگر دوست دارید از نقل به عنوان یادبود عروسی خود استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما انتخاب یک جعبه‌ی کاغذی زیبا با تزیین گل به عنوان رویه آن است. زیرا اگر نقل به تنهایی تزیین شود علاوه بر ساده بودن، ممکن است آب شود. اما استفاده از چنین جعبه‌هایی علاوه بر نمود زیبایی که دارند از آب شدن نقل نیز جلوگیری می‌کنند. بهتر است تزیین جعبه کاغذی این یادبود با سایر المان‌های عروسی مطابقت داشته باشد.

یادبود نقلی با تزیین زیبا

یادبود نقلی با تزیین زیبا

بدون برچسب

1572 بازدید کل ، 7 امروز

  

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر