چه لباس عروسى براى من بهتر است؟

تشریفات عروسی, مد و استایل 96/10/21 96/11/03


نکاتى براى انتخاب لباس عروس

یکی از بزرگترین دغدغه های دختران برای برگزاری مراسم عروسی، انتخاب لباس عروس است. هر دختری دوست دارد که در شب عروسی‌اش همه چیز به بهترین نحو ممکن باشد و لباس عروس قطعا تاثیر به سزایی برای ایده‌آل بودن عروس خانم خواهد شد. از این رو انتخاب لباس عروس یکی از مهمترین کارهاییست که در لسیت قرار می‌گیرد.
در ادامه 9 مورد که می‌تواند به شما برای انتخاب لباس عروس مناسب کمک کند را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

لباس عروس

١ –  مکان، مکان، مکان !

دانستن مکان و زمان عروسى، در انتخاب لباس عروسى به شما کمک زیادى خواهد کرد.

آیا مى خواهید مراسم خود را در ساحل برگزار کنید؟ مى توانید لباس هایى با دنباله بلند را رد کنید.اگر فضایى که انتخاب کرده اید گرم است بهتر از پارچه هاى کتان، و اگر محلى سرد است از مخمل و پارچه هاى ضخیم تر استفاده کنید.

٢- بودجه اى را مشخص کنید

براى خرید لباس عروسى چقدر مى خواهید هزینه کنید؟ به. فروشنده بگویید.

اگر این هزینه را مشخص کرده باشید، غصه نخواهید خورد که چرا نتوانستید لباسى را که میخواستید بخرید، چون از همان ابتدا لباس هایى را که قیمتى متناسب با هزینه اى که شما میخواهید پرداخت کنید، مشاهده خواهید کرد.

به طور کلى ١٠ تا ١۵ درصد از هزینه هاى یک عروسى را، هزینه هاى جانبى مثل خرید لباس عروسى شامل مى شود.پس بهتر است با کمى توجه بیشتر، سعى کنیم لباسى را که مى خواهیم، با قیمت مناسب پیدا کنیم.

عروس

٣- دیر به فکر خرید نیفتید

براى تدارک لباس خود، ۶ تا ٩ ماه قبل از عروسى اقدام کنید.اگر مى خواهید لباس را خیاط آماده کند، در نظر داشته باشید که دوختن لباس حدود ۴ماه و ایجاد تغییرات در آن حدود ٢ماه طول خواهد کشید.امکان سفارش از مغازه و با عجله هم وجود دارد، اما این نکته را هم بدانید که با این کار انتخاب هاى شما محدود خواهندشد.همچنین خرید از مغازه این مشکل را هم دارد که شما نمى توانید دقیقا لباسى را که سایز شما باشد پیدا کند و باید تغییراتى در آن به وجود آورید، مگر اینکه خیلى خوش شانس باشید و لباسى دقیقا سایز خود در قفسه ها پیدا کنید.

۴- تحقیقاتى پیرامون خرید خود انجام دهید

سعى کنید هرروز با استفاده از مجلات، کتاب ها و وب سایت ها نام پارچه ها، اصطلاحات و واژگان مربوطه را یاد بگیرید تا زمانى که به فروشنده مراجعه مى کنید، بهتر بتوانید منظور خود را برسانید. همچنین سعى کنید پوشه اى از عکس هاى لباس هاى عروسى براى خود آماده کنید و در هنگام خرید همراه خود داشته باشید.

۵- همراهى را براى خود انتخاب کنید

شما در طى چندین ماه قبل از عروسى کسى را لازم دارید تا شما را در انجام این خرید ها و تدارکات همراهى کند، بهتر است این همراه کسى باشد تا به طور کامل از روحیات و سلیقه شما باخبر باشد تا از اتلاف وقت جلوگیرى شود.

لباس عروس

۶- لباس عروسى با قیمت پایین پیدا کنید

لازم نیست حتما میلیون ها تومان براى خرید لباس خود خرج کنید. کافیست با فروشگاه هاى مختلف در ارتباط باشید تا از زمان هایى که تخفیفات ویژه مى گذارند باخبر باشید، همچنین فروشگاه ها زمانى که یک خط جدید به قفسه هاى خود اضافه مى کنند، ممکن است تخفیفات خوبى را در شروع فروش خود بگذارند، ینابراین سعى منید از این تخفیفات آگاه باشید.

٧- ذهن خود را باز نگه دارید

این نکته اى است که بارها و بارها توسط مشاوران عروسى گفته شده است، پس به آن توجه کنید. گاهى اوقات لباسى را میبینید که کاملا مناسب است، هم از لحاظ قیمت هم سایز. اطرافیانتان هم کاملا موافق با خرید این لباس هستند. اما شما از ته دلتان لباس را دوست ندارید. هیچوقت سعى نکنید احساسات خود را سرکوب کنید و همان لباس را بخرید.این کار باعث مى شود تا سالیان بعد از عروسى هم با لذت یه لباس خود نگاه نکنید.

لباس عروس

٨- تمرکز بر روى سایز، نه اندازه

اگر شما به طور معمول لباسى با سایز ٨ مى خرید، امکان دادر براى خرید لباس عروسیتانًمجبور شوید لباسى با سایز ١٢ انتخاب کنید، پس سعى کنید به اعداد توجه نکنید. تنها چیزى که باید براى شما اهمیت داشته باشید، راحتیتان در آن لباس است.

٩- براى مشکلات احتمالى حواستان به تمامى قوانین باشد

هنگام بستن قرارداد با خیاط و یا هرکس دیگرى که طرف قرارداد شما است، همه نکاتى را که به ذهنتان مى رسد و لازم است را وارد متن قرارداد بکنید. که اگر به طور مثال لباس آن چیزى که شما می‌خواستید نبود، خیاط خود را موظف بداند که روى آن کار کند و لباس عروس منتخبتان را به شما تحویل بدهد.

 

در مجموع، با اینکه روند برگزاری عروسی، برای عروس و داماد بسیار پر استرس است، اما انتخاب لباس عروس معمولا برای افراد لذت بخش ترین قسمت این داستان است.

سعی کنید از این روند لذت ببرید و با آرامش با اتفاقات پیش رو برخورد کنید، چرا که احتمالا این اولین و آخرین بار خواهد بود که می‌خواهید عروسی بگیرید!

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر