چرا باید از شال گردن استفاده کنم؟

مد و استایل 96/12/15 96/12/20


 

شال گردن همیشه ما را به یاد شال های کلفت زمستانه می اندازد. اما باید بدانید که شال گردن تنها به همان شال های بافتنی زمستانه محدود نمی شود. باید بدانید که شال گردن علاوه بر اینکه سر و گردن شما را از سرما و گرمای شدید محافظت می کند به شما کمک می کند تا تیپ بهتری داشته باشید.

چرا استفاده از شال گردن در تابستان توصیه مى شود؟

اغلب ما خصوصا آقایان در تابستان آفتاب سوختگی خصوصا در ناحیه گردن را تجربه کرده اند. حتی بدن بعضی از ما بعلت تعرق زیاد تابستانه خیس شده و لباسهایمان را نم دار می کند. این نم حاصل عرق علاوه بر این که جلوه مناسبی روی لباس ندارد سبب شوره روی لباس های تیره می شود. جالب است بدانید که این عرق ها معمولا از ناحیه سر و گردن به دیگر نقاط بدن منتقل می شوند و با یک شال گردن تابستانه نازک می توان هم از آفتاب سوختگی جلوگیری کرد و هم از انتقال عرق به سایر نقاط بدن جلوگیری کرد.

استفاده از شالگردن

چرا استفاده از شال گردن در زمستان توصیه مى شود؟

استفاده از شال گردن در زمستان علاوه بر این که براى سلامتى شما در سرما بسیار مفید است و از سرماخوردگى جلوگیرى مى کند، مى تواند کمک زیادى براى بهبود استایل شما کند. در کشورهاى مسلمانى که زنان حجاب دارند استفاده از شال و روسرى مى تواند کمک بسیارى در جلوگیرى از سرما خوردن سر و گردن بکند. در این کشورها بهتر است در فصل زمستان از پوشش هاى گرمایشى با جنسى ضخیم تر استفاده شود که دربرابر سرما مقاومت بیشترى داشته باشد. حال اگر در کشورى زندگى مى کنید که شال و روسرى استفاده اى ندارند، استفاده از شال گردن به شما حتما توصیه مى شود. در این مقاله نگاهى کوتاه به دلایل استفاده از شال گردن به عنوان لباس زمستانى اى که هم وظیفه حفظ سلامتى شما را دارد و همچنین به عنوان یک بیانیه مد است خواهیم کرد.

شال و شال گردن ها مى توانند بر روى کت شما و یا زیر آن ها پوشیده شوند و گرماى زیادى را به شما انتقال دهند. برخلاف تصورى که اکثریت از شال گردن دارند و آن را عامل مهمى براى حفظ گرما نمى دانند، شال گردن یکى از مهم ترین پوشش گرمایشى در زمستان است که با گرم نگه داشتن ناحیه گردن شما کمک زیادى به جلوگیرى از بسیارى از بیمارى ها مى کند.

 

استفاده از شال گردن در زمستان

 

در زمستان بدن انسان رفته رفته دماى خود را از دست مى دهد و به سمت سرد شدن پیش مى رود، این پوشش قاعدتا نمى تواند به طور کامل از این کاهش دما جلوگیرى کند، اما به مقدار چشم گیرى آن را متعادل مى کند. عدم توجه به این سرما علاوه بر سرماخوردگى، بیمارى هاى خطرناک و جدى ترى مانند برونشیت را نیز به دنبال خواهد داشت.

روسرى و شال نیز در زمستان وظیفه ى حفاظت از سر را بر عهده دارند. این اقلام هم از سرماى شدید جلوگیرى مى کنند و هم از بارش برف و باران بر روى سر و خیس شدن سر. سرد شدن بدن شما را خسته و خواب آلود مى کند و کارآمدى را از شما مى گیرد. در این شرایط انجام دادن فعالیت هاى روزانه و کار براى شما زجرآور خواهد شد و ترجیح شما استراحت و ماندن در فضایى گرم خواهد بود. بهتر است با تعدیل این دما علاوه بر لذت از هواى زمستانى، فعالیت هایتان را همانند گذشته و به همان خوبى انجام دهید.

 

استفاده از شال گردن در زمستان

 

حال بهتر است کمى به نکاتى پرداخته شود که به سبب آن ها شال گردن مى تواند یک عامل اساسى در زیبا کردن تیپ شما شود.

ما همیشه نمی توانیم لباس های متنوع بخریم. کیفیت نامرغوب لباس های ارزان باعث می شود ما ترجیح بدهیم بجای خرید چند لباس بدردنخور یک لباس گران قیمت و مناسب برای خودمان بخریم.  کمک اساسى اى که شال گردن در این باره مى تواند بکند این است که بسیارى از لباس هاى تکرارى که شاید دیگر مورد استفاده شما نیستند مى توانند با استفاده از یک شال گردن بسیار زیبا و کاملا جدید به نظر برسند.

 

استفاده از شال گردن در زمستان

 

 

به طور مثال ممکن است شما چکمه اى را مدت ها است که بلا استفاده در گوشه اى از کمدتان گذاشته اید. با ترکیب این چکمه با شالى که جدیدا خریده اید به احتمال قوى نظرتان کاملا عوض مى شود و بدون این که نیازى باشد که پول زیادى را خرج خرید چکمه اى جدید بکنید، دوباره از آن استفاده مى کنید.

 

استفاده از شال گردن

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر