٨ قدم براى موفقیت در اولین برخورد با خانواده همسر

سبک زندگی 96/12/08 97/09/10


٨ قدم براى موفقیت در اولین برخورد با خانواده همسر

برخورد با خانواده همسر

برخورد با خانواده همسر براى بار اول مى تواند استرس زا، ترسناک و غیر قابل پیش بینى باشد.

خانواده کسی که او را برای زندگی آینده خود انتخاب کرده اید و ادامه رابطه شما وابسته به نظر آن ها است.

هدف از خواندن این مقاله این است که به مقدار زیادى از این اضطراب کاسته شود و به عکس روزى خاطره انگیز و زیبا براى شما در این دیدار رقم بخورد.

پس از خواندن این متن متوجه خواهید شد که تا چه مقدار زیادى این بار از دوش شما برداشته شده است و احساس سبکى مى کنید.

١- به یاد داشته باشید اولین برخوردهاى شما به طور خیلى دقیقى بررسى مى شود. تصور کنید مى خواهید براى حل مشکلى که در زندگیتان رخ داده است وکیلى را انتخاب کنید. ملاقاتى را ترتیب مى دهید.

او در برخورد اول با شما کاملا عصبانى و بدرفتار است و پس از گذشت زمانى کوتاه براى رفتار نامناسبش از شما عذر خواهى مى کند. آیا شما حاضر هستید او را به عنوان وکیل خودتان انتخاب کنید؟

اولین برخورد با خانواده همسر هم دقیقا از روندى مشابه مثالى که گفته شد پیروى مى کند.

اگر شما به آنجا بروید، کتتان را زمین بگذارید و با بى احترامى و توهین با آن ها برخورد کنید به نظرتان آن ها حاضر مى شوند دختر یا پسرشان با شما ازدواج کند؟ به احتمال زیاد خیر.

پس بهتر است با رفتار مناسبتان احساسى خوب را در دیدار اول با خانواده همسر به وجود بیاورید. این حس خوب فقط مربوط به ظاهر نیست، بلکه شخصیت هم نقشى اساسى را ایفا مى کند.

٢- در ابتداى این دیدار خودتان را معرفى کنید. به طور مثال: ” سلام، من میترا هستم، حالتان چطور است؟ ”

خیلى مهم است که رفتار و صحبتتان به گونه اى نباشد که مصنوعى به نظر برسد. تصنعى بودن رفتارتان حسى بسیار بد در خانواده همسرتان ایجاد خواهد کرد.

سعى کنید همانى که همیشه هستید بمانید، با این تفاوت که با احترام و ادب بیشترى صحبت و رفتار مى کنید.

 

٣- لبخند بزنید. یکى از راه هاى موفقیت در اولین برخورد با خانواده همسر لبخند زیاد است. شما با لبخند مى توانید احساساتتان را بروز دهید و خانواده همسرتان را جذب خود بکنید.

 

 

اولین برخورد با خانواده همسر

 

۴- تشکر را فراموش نکنید . از این که خانواده همسرتان شبى را براى شما در منزلشان و یا هر جاى دیگر فراهم کرده اند قدردان باشید.

۵- اگر در اولین برخورد با بى ادبى با شما رفتار مى کنند، به گونه اى که بى احترامى همراهش نباشد پاسخشان را بدهید.

به طور مثال اگر مادر همسرتان به شما گفت چه کفش هاى زشتى پوشیده اى، به او بگویید که کفش هایتان را دوست دارید اما نظر ایشان هم قابل احترام است.  این برخورد درست با خانواده همسر ارزش شما را بالا مى برد و به همسرتان ثابت خواهد کرد که شما لیاقت بهترین ها را در زندگى با او دارید.

۶- اگر براى شام به منزل خانواده همسرتان دعوت شده اید، تمامى آداب و رسوم خوردن غذا را رعایت کنید.

دستمالى را بر روى پاهاى خود قرار دهید، آرام غذا بخورید و مطمئن شوید هنگامى که مشغول خوردن هستید صحبت نمى کنید.

 

اولین برخورد با خانواده همسر

 

٧- سعى کنید با صداقت کامل صحبت کنید.

در این دیدار به طور قطع سؤال هایى از شما پرسیده خواهد شد. سعى کنید ابتدا با آرامش به پاسخى که قصد دارید بدهید فکر کنید و سپس کاملا صریح و کامل جواب خود را بدهید.

اگر در مورد موضوعى کاملا شخصى از شما سؤالى پرسیده شد و مایل نبودید به آن سؤال پاسخ دهید، کاملا مودبانه به آن ها بگویید که ترجیح مى دهید در مورد آن مسئله صحبتى نکنید.

٨- و در آخر از آن ها براى زحماتى که کشیده اند تشکر و سپس خداحافظى کنید. اگر از اوقاتى که در کنار آن ها سپرى کردید لذت بردید حتما آن ها را هم در جریان بگذارید و اگر شب خوبى براى شما نبوده است بهتر است که چیزى نگویید. سعى کنید از همان ابتدا با صداقت کامل رفتار کنید.

در نهایت همه ى این نکاتى که گفته شد بهتر است براى اولین برخورد با خانواده همسرتان با جزئیات بیشترى آماده شوید. به حرف هایى که قرار است زده شود کامل فکر کنید و یا اگر فکر مى کنید بهتر ایت راجع به موضوعاتى خاص صحبت شود آن ها را هم در ذهن خود آماده داشته باشید.

راهکارهاى گفته شده به این معنى نیست که شما شخصیت خود را تغییر دهید و با شخصیتى مصنوعى و ساختگى وارد این مجلس شوید.

اتفاقا بیشتر بر این تأکید مى کند که سعى کنید شخصیت واقعى خود را به نمایش بگذارید و یک سرى از ملزومات را نیز که واجب است انجام دهید فراموش نکنید تا با این برخورد درست با خانواده همسرتان موفقیت هاى بعدى را نیز در پیش داشته باشید.

 

ترنم صارمی

یک پاسخ تا “٨ قدم براى موفقیت در اولین برخورد با خانواده همسر”

 1. hengameh chitsazi در 96/12/10 @ 10:52

  سلام .
  سپاسگزارم بابت مطالب زیبا ، آموزنده و کاربردی که در اختیار ما می گذارید.

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر