چهارشنبه 28 مهر 1400
یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

سالن زیبایی تمامی خدمات مربوط به آرایش، مو، ناخن و پوست را زیر نظر متخصص هر حرفه انجام می‌دهد. گاهی افراد سال‌ها است که برای انجام خدمات آرایشی خود به یک سالن زیبایی مراجعه می‌کنند و با وجود کمبودها به این سالن وفادار هستند. با گسترش روز به روز خدمات و شیوه‌های جدید زیبایی، لازم است آرایشگران خود را با مدل‌های روز هماهنگ کنند و به تکنیک های روز آشنا باشند.
افراد قبل از حضور در یک سالن آرایش عروس باید مدل‌های دلخواه را در فضای اینترنت مشاهده کنند و عکس که تمایل دارند به شکل آن تغییر چهره پیدا کنند را به یک آرایشگر نشان دهند. آرایشگران باید بتوانند مطابق با خواست مشتری رفتار کنند.
با توجه به افزایش تعداد آرایشگاه عروس خوب در تهران، به روز بودن، تبلیغات مؤثر، کیفیت خدمات، تخصص، دکوراسیونی منحصر به فرد و دسترسی خوب باعث موفقیت یک سالن آرایش می‌شود. آرایش عروس یکی از مهم‌ترین میکاپ هایی است که باعث درخشش یا سرخوردگی عروس در خاص‌ترین شب زندگی‌اش می‌شود. از این‌رو باید پیش از مراجعه به یک آرایشگاه که نسبت به کار آن اطلاعی در دست نیست به سایت آن‌ها مراجعه و نمونه کارهایشان را بررسی کرده یا از دوستان و آشنایان نقطه نظراتشان را کسب نمود.
گاهی یک سالن زیبایی فقط در قسمت خاصی تبحر دارد و نمی‌توان براساس آن کلیه فعالیت آن‌ها را مناسب دانست. به‌طور کلی نکاتی وجود دارد که یک سالن را منحصر به فرد می‌سازد.

  • نکات موردتوجه در مورد آرایشگاه عروس
  • موارد موردتوجه هنگام بررسی سالن آرایش عروس
  • آرایشگاه عروس خوب در تهران

نکات موردتوجه در مورد آرایشگاه عروس

کیفیت محصولات مورد استفاده: گاهی پس از گذشت مدتی از خدمات آرایشی انجام شده، پوست و مو دچار مشکلاتی می‌شوند که برای درمان آن نیاز به‌صرف هزینه زیادی است. سوختن و دمیج شدن موها و التهابات پوستی از جمله مواردی است که در اثر استفاده از محصولات بی‌کیفیت ایجاد می‌شوند. لازم است درمورد محصولات مورد استفاده از آرایشگر سؤال کرد یا اطلاعات کیفی آن را در اینترنت جستجو کرد تا مشکلات بعدی را به دنبال نداشته باشد. سالن‌های زیبایی که از به‌روزترین محصولات و تجهیزات استفاده می‌کنند قابل اعتمادتر هستند.

خوش نامی: برای پیدا کردن یک سالن زیبایی خوب می‌توان از دوستان و آشنایان نشانی یک آرایشگاه عروس خوب را پرس و جو کرد؛ سپس در وب‌سایت‌ها نظرات افراد را مورد مطالعه قرار داد. بسیاری از سالن‌ها امروزه در فضای مجازی فعالیت گسترده‌ای دارند که می‌توان نمونه کارهایشان را با دقت بررسی کرد. سالن زیبایی خوش نام را ممکن است چند نفر از نزدیکان هم زمان پیشنهاد دهند.

هر آرایشگاهی که برای مدت مشخصی خدمات منحصر به فردی را ارائه دهد به سرعت سر زبان‌ها افتاده و مشتری‌های زیادی را جذب خواهد کرد.

یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برخورد کارکنان: پیش از مراجعه به یک سالن زیبایی می‌توان با آن‌ها ارتباط تلفنی برقرار کرده و نحوه پاسخگویی آن‌ها را بررسی نمود. آرایشگاه‌های حرفه‌ای به طرز برخورد با مشتری آگاه هستند و فرصتی را برای او فراهم می‌کنند تا بتواند به‌راحتی تصمیم گیری کند. مشاوره رایگان از خدمات سالن‌های باتجربه است که به مراجعه کنندگان پیشنهاد می‌شود. پس از مراجعه به سالن نیز می‌توان با پرسنل راجع به چگونگی انجام خدمات صحبت کرد.
دکوراسیون مطابق با خدمات: سالن آرایش عروس باید مطابق با نیازهای خدماتی یک عروس قسمت‌بندی شود. معمولاً عروس پیش از مراسم خود به خدمات پوستی، بهداشتی و آرایش مو و چهره نیاز دارد که می‌تواند هرکدام توسط فرد مشخصی انجام شود. سالن انتظار یکی از دکورهای لازم سالن آرایش عروس است زیرا گاهی برخی عروس‌ها باید ساعاتی را منتظر حضور داماد بمانند. همچنین پرو لباس، خدمات رنگ مو و آرایش صورت اگر در اتاق‌های متفاوت صورت گیرد حس راحتی بیشتری القا می‌کند. پخش موزیک، تمیزی سالن، قفسه بندی، آینه‌کاری، آرامش محیط، پوشش مرتب کارکنان و نورپردازی از موارد تأثیرگذار دیگر در ایجاد محیطی دلپذیر است.

تبحر در کار: آرایشگران باید جنس مو، پوست و ناخن هر فرد را به خوبی شناسایی کنند و مدلی مطابق با فرم صورت شخص ارائه دهند. اگرچه مدل درخواستی ممکن است با معیارهای صورت یک فرد متفاوت باشد اما آرایشگر حرفه‌ای باید قادر به جایگزینی مدلی شبیه الگوی ارائه‌شده باشد و توضیحاتی تخصصی نسبت به دلیل اجرایی نبودن مدل مورد نظر ارائه دهد. چهره آرا باید از جدیدترین مدل‌های روز برای تغییر چهره و مو استفاده کند. به کار بردن مدل‌های قدیمی ضعف آرایشگر در استفاده از تکنیک های به روز را نشان می‌دهد.

بهترین رستوران‌های تهران

یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بودجه بندی خدمات: در سالن‌های آرایشی پکیج های مختلفی برای خدمات عروس در نظر گرفته می‌شوند که به نسبت خدمات ارائه شده قیمت‌های مختلفی دارند. پاک‌سازی پوست، ماساژ، طراحی ناخن، اپیلاسیون، اصلاح ابرو، میکاپ، شینیون، بافت و رنگ مو از جمله خدماتی است که در این پکیج‌ها قرار داده می‌شوند و کم یا زیاد کردن آن‌ها هزینه را افزایش و کاهش می‌دهد. این پکیج‌ها معمولاً با نام‌های ویژه، طلایی، نقره‌ای و پایه نام‌گذاری می‌شوند. آرایشگاه‌ها باید با توجه به خدمات انجام‌شده و کیفیت محصولات قیمتی را ارائه دهند که عموم جامعه قادر به استفاده از آن باشند. تخفیف‌ها، افتتاح شعب جدید، حذف محصولات غیرضروری و کاهش دامنه سود باعث تعدیل قیمت‌ها می‌شود. توجه زیاد به جزییات مشتری را فریب می‌دهد هزینه‌ای نامتعارف را رقم می‌زند.

پیش از مراجعه به یک سالن آرایش عروس باید بودجه‌ای را در نظر گرفت تا تحت تأثیر خدمات پکیج‌ها و تعریف آرایشگران تردید ایجاد نشود.

خلاقیت: یک آرایشگر ضمن اینکه تکنیک‌های آرایشگری را می‌داند باید ابتکار عمل داشته باشد و بتواند به طرز منحصربه‌فردی ظاهر افراد را جذاب‌تر سازد. استفاده از برخی رنگ‌ها به صورت بعضی افراد زیبایی نمی‌بخشد. جایگزینی رنگ و تکنیک، میزان ابتکارعمل آرایشگر را نشان می‌دهد. عکسی از مدل عروس دلخواه آرایشگر را در ارائه مدلی مناسب با سلیقه عروس کمک می‌کند.

مدرک معتبر: برخی سالن‌های آرایش عروس در تبلیغات خود از مدارک بین‌المللی نام می‌برند این در حالی است که تنها مدرک معتبر آن‌ها گواهی نامه‌ای است که از سازمان فنی حرفه‌ای کسب کرده‌اند. اسناد مربوط به گذراندن دوره‌های آرایشگری باید روی دیوار سالن به نمایش داده شوند. پروانه کسب نیز یکی از مدارک مهم سالن آرایشگاه‌ها است که درصورت نبود این مدرک امکان شکایت و پیگیری وجود ندارد. لازم است پیش از مراجعه به یک سالن آرایش عروس به قانونی بودن ارائه خدمات آن‌ها توجه شود. آرایشگاه‌های بدون تابلو اعتبار کافی ندارند.

یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

موقعیت مکانی مناسب: بهتر است سالنی در نزدیکی تالار عروسی یا آتلیه انتخاب شود که رفت و آمد را برای عروس و داماد آسان کند و استرس دیر رسیدن را به آن‌ها القا نکند. امکان پارک مناسب و داشتن پیاده‌رویی با کفپوش مناسب برای قدم زدن عروس با کفش پاشنه بلند و ضبط تصویرهای منحصر به فرد نیز یکی از نکاتی است که هنگام انتخاب آرایشگاه عروس باید به آن دقت شود.

موارد موردتوجه هنگام بررسی سالن آرایش عروس

تست گریم: بهتر است نوعروسان پیش از سپردن خدمات آرایشی مهم‌ترین شب زندگی خود به یک آرایشگاه، تست گریم انجام دهند. این کار ممکن است هزینه‌ای متفاوت را به دنبال داشته باشد اما از استرس عروس می‌کاهد. در طول این تست عروس می‌تواند نقطه نظرات خود را اعلام کند و با آرایشگر هم فکری کند. گاهی این خدمات جزئی از پکیج عروس به شمار می‌روند و برای آن هزینه زیادی دریافت نمی‌شود. درصورتی‌که پرداخت این هزینه ممکن نباشد می‌توان از خدمات بازدید عروس حضوری آرایشگاه‌ها استفاده کرد.

ساعت کاری: بیشتر مراسم‌های عروسی آخرهفته ها و در روزهای تعطیل جشن گرفته می‌شوند. هنگام مراجعه به یک سالن باید به ساعت کاری آن‌ها و باز بودن سالن در روزهای تعطیل توجه کرد؛ همچنین به دلیل تعدد حضور عروس‌ها در این روز باید آرایشگران زمان‌بندی مناسبی ارائه دهند. برترین سالن‌های آرایشی برای مشتریان خود احترام قائل هستند و در هماهنگ کردن ساعت حضور با توجه به شرایط عروس انعطاف دارند.

انجام خدماتی متفرقه: برای امتحان کیفیت یک سالن آرایشی می‌توان میکاپ مراسم نامزدی، عروسی نزدیکان و آرایش فرمالیته را به این مرکز سپرد تا از گرفتن نتیجه مطلوب اطمینان حاصل شود. لازم است خدمات را با توجه به آنچه قرار است در روز عروسی انجام شود تست کرد. صبر و حوصله، انعطاف پذیری، دانش تخصصی و برخورد حرفه‌ای آرایشگر در این مرحله مورد آزمایش قرار می‌گیرد. باید توجه داشت آرایشگر نمی‌تواند چهره را به کلی تغییر دهد بلکه با استفاده از تکنیک‌هایی به زیباتر شدن صورت عروس کمک می‌کند. ابراز نظر و نشان دادن عکسی از مدل موردنظر به آرایشگر در مورد انتخاب رنگ مناسب یاری می‌رساند.

ایده‌هایی برای آرایش عروس با الهام‌گیری از آرایش عروس‌های اروپایی

یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

نظرخواهی: می‌توان برای انتخاب آرایشگاه مناسب با فرد دیگری همراه شد و کیفیت کار سالن آرایش عروس را با دو نگاه متفاوت سنجید. کسی که عروس را همراهی می‌کند باید صداقت داشته باشد و روحیات او را به خوبی بشناسد. گرفتن چند عکس متعدد از آرایش فرمالیته یا تست گریم و مشورت کردن با آشنایان در مورد کار آرایشگر می‌تواند به عروس در انتخاب آرایشگاه مناسب کمک کند.

استفاده از نظرات دیگران نقاط قوت و ضعف یک آرایشگاه را نمایان می‌کند، مواردی که ممکن است پیش از آن مورد توجه قرار نگرفته باشند.

آرایشگاه عروس خوب در تهران

  1. مجموعه سالن‌های زیبایی گیوا: اولین سالن زیبایی به صورت مجموعه در کشور که دارای سه شعبه در نقاط مختلف تهران است. این مجموعه تخصصی برای اجرای هرپارت از خدمات آرایشی قسمتی مجزا را در نظر گرفته است که افرادی با مهارت تخصصی آن را هدایت می‌کنند. نمونه کارهای این مجموعه در وب سایت حرفه ‌ای آن‌ها قابل مشاهده است.
  2. سالن زیبایی مینل: آرایشگاهی در شمال شرق تهران که همه خدمات زیبایی را با کیفیتی ویژه ارائه می‌دهد. ارائه انواع ماساژ از مزیت‌های این سالن بی‌نظیر با دکوراسیونی خاص است. تور مجازی و نمونه کار میکاپ عروس این سالن در وب سایتشان قابل بازدید است.یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟
  3. سالن زیبایی قصر قیچی: این سالن زیبایی که در زعفرانیه واقع شده است دو ویژگی منحصر به فرد دارد. یک خدمات آموزشی آن‌ها در تمامی لاین های آرایشی و دومین مزیت داشتن پارکینگ اختصاصی است. گواهی نامه و افتخارات این سالن در سایت‌های مرتبط قابل جست و جو هستند.
  4. سالن زیبایی مریم رئوف: این آرایشگر که به همراه خواهر خود سال‌ها برای پیشرفت حرفه آرایشگری زحمت کشیده‌اند هم اکنون در شمال تهران سالنی را بنا نهاده است. خدمات عروس این سالن تحت نظر چند متخصص گریم و میکاپ صورت می‌گیرد از این رو لازم است پیش از مراجعه نمونه کارهای هر فرد را مورد بررسی قرار داد یا در بازدید حضوری عروس آن‌ها شرکت کرد.
  5. شبنم نظیف: بسیاری از عروس خانم‌ها این سالن زیبایی را به آشنایان خود پیشنهاد می‌دهند. تکنیک‌های آرایشی شبنم نظیف منحصر به فرد بوده و به گونه‌ای است که با دیدن نمونه کارها می‌توان به انحصاری بودن آن پی برد.
  6.  سالن زیبایی ابری: برخی افراد سالن ابری را قدیمی‌ترین سالن زیبایی عروس تهران می‌دانند. این سالن به پشتوانه سال‌ها فعالیت، گریم عروس‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهد. ابری هم اکنون دو شعبه دارد و هر قسمت خدمات آرایشی را به یک تیم متخصص واگذار نموده است.
  7. سالن مژگان عسگری: این سالن زیبایی جزو تخصصی ترین و قدیمی‌ترین سالن‌های تهران به شمار می‌رود که قیمتی مناسب را برای گریم عروس خود در نظر گرفته است. اگرچه دکوراسیون این سالن به پیشرفتگی سالن‌های لوکس نیست اما دانش علمی زیادی را در خود جای داده است. دسترسی آسان به این سالن یکی از مزیت های ویژه آن به شمار می‌رود.

انتخاب سالن آرایش عروس مناسب یکی از دغدغه‌های خانم‌هایی است که به‌زودی قصد برگزاری مراسم عروسی خود را دارند. زیبایی عروس و ثبت عکس‌هایی خاطره‌انگیز به مهارت یک سالن زیبایی عروس وابسته است که کار خود را به درستی انجام می‌دهد. با دانستن برخی ویژگی‌ها مانند داشتن تخصص، سالنی منحصربه‌فرد، استفاده از تکنیک‌های روز دنیا، موقعیت مکانی مناسب و برخورد دوستانه می‌توان به سالن عروسی ایده ال دست پیدا کرد. در هنگام گزینش آرایشگاه عروس نباید به تبلیغات فریب دهنده و استفاده از عناوینی وسوسه انگیز دل‌خوش کرد. دقت در بررسی‌ها بهترین انتخاب را به دنبال خواهد داشت.

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *