نکاتى براى عکاسى روز عروسى

سبک زندگی 96/12/29 96/12/29


نکاتى براى عکاسى روز عروسى

نکاتى براى یک عکاسى مناسب در روز عروسى

بسیارى از تجهیزات و تشریفات روز عروسى در همان روز از بین مى رود و اثرى از آن نمى ماند. از جمله کیک، گل ها، موسیقى و…

تنها چیزى که در این میان تا سالیان طولانى مى تواند یادآور خاطرات زیباى این شب باشد عکس هایى است که در این جشن گرفته مى شود. شما موظف هستید در این شب با گرفتن عکس هایى به یاد ماندنى خاطراتى را براى کودکان و نوه هایتان در سال هاى بعد زنده کنید.

در این مقاله نه تنها که نکاتى را براى عکاسى مناسب در روز عروسى مطرح مى کنیم، بلکه کار کردن با عکاسان را هم تا حدودى به شما آموزش خواهیم داد.

١- برنامه ریزى براى عکاسى روز عروسى را باید نوعى وظیفه براى خود بدانید که لازم است مدت ها قبل از جشن عروسى تمامى جوانب و ملزومات آن را بسنجید. در این راستا لازم است به گروه هاى مختلف عکاسى مراجعه کرده، نمونه کارهاى آن ها را ببینید و سؤال هایى که در ذهنتان است را به طور کامل و دقیق از آن ها بپرسید. در نظر داشته باشید که وقتى شما از عکاسى مى خواهید که نمونه کارى را به شما نشان دهد او سعى مى کند گلچین کارهایش را به شما نشان دهد. اگر با دیدن نمونه کارها از سبک کارى او خوشتان آمد، بهتر است قبل از تنظیم قرارداد عکاسى روز عروسیتان از او درخواست کنید که یک یا دو عروسى را به طور کامل به شما نشان دهد.

٢- همزمان با نگاه کردن نمونه عکس ها در ذهن خودتان به سبکى که براى عکاسى روز عروسیتان به آن علاقه دارید هم فکر کنید و بررسى کنید که با مدل عکس هایى که گرفته شده تطابق دارد یا خیر.

دقت به جزئیات در این عکس ها نیز به شما کمک زیادى خواهد کرد. آیا عروس و داماد در این عکس ها راضى و ریلکس به نظر مى رسند و یا ظاهرى کاملا تصنعى دارند؟

 

عکاسی عروسی

 

٣- شما نمى توانید با یک بار ملاقات با عکاستان با او قرارداد ببندید و تا عکاسى روز عروسى با او هیچ ارتباطى نداشته باشید. بهتر است پس از انتخاب عکاس مورد نظرتان با او در ارتباط کامل باشید. نکاتى که به ذهنتان مى رسد را با او در میان بگذارید و قرار هاى مختلفى با او بگذارید و در مورد تک تک جزئیات با او صحبت کنید. این ارتباط زیاد باعث مى شود که صمیمیت شما بیشتر شود و فقط در همین صورت است که شما مى توانید در روز عروسیتان با او احساس راحتى کنید. عکاسى مناسب در روز عروسى تنها به تخصص عکاس وابسته نیست بلکه لازم است شما اطمینان و آرامش کاملى در کناد او داشته باشید تا در عکس ها خوب به نظر برسید.

 

عکاسی روز عروسی

 

۴- هنگام بستن قرارداد به طور کامل و با جزئیات تمامى کارهایى که باید انجام شود، زمان تحویل عکس ها، تعداد ساعاتى که مى خواهید عکاسى انجام شود و هزینه ها را ریز به ریز بنویسید تا بعدها در این بازه به مشکل برنخورید.

 

برنامه ریزی عکاسی عروسی

 

۵- اگر قصد دارید با مجموعه اى قرارداد ببندید از همان ابتدا عکاس مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این مجموعه ها معمولا بیش از یک عکاس وجود دارد و با توجه به این که هر عکاس شخصیت، تخصص و سبک مختلفى دارد، بهتر است پس از بررسى مستقیمأ با او صحبت کنید و مطمئن شوید که عکاسى که انتخاب کرده اید همان عکاسى خواهد بود که در روز عروسى همراه شما است.

۶- در راستاى برنامه ریزى براى عکاسى روز عروسى لازم است عروس و داماد هر دو عکس هایى که از گذشته دارند و از آن ها راضى هستند را براى عکاس خود بفرستند تا او بتواند براى سبک عکاسى و نوع عکس هایى که از آن ها مى خواهد بگیرد برنامه ریزى کند.

٧- در روز عروسى همه چیز بیشتر از تصور شما طول خواهد کشید. از آرایشگاهتان گرفته تا زمانى که پوشیدن لباستان مى برد و ترافیکى که در راهتان خواهد بود. در برنامه اى که قبل از عروسى مى چینید براى جلوگیرى از حذف تشریفات روز عروسى و کم کردن زمان عکاسیتان بهتر است زمان هایى اضافه را در نظر بگیرید. به طور مثال مى توانید کمى زودتر به آرایشگاه بروید که در صورتى که کارتات بیشتر طول کشید لطمه اى به عکاسى وارد نشود.

٨- و در آخر سعى کنید نهایت لذت را از این روز ببرید. خود را درگیر ژست هاى عکاسى نکنید و بگذارید عکاسى با حالت طبیعى خود جلو برود. این نکته را به یاد داشته باشید که نگرانى درباره یک عکاسى مناسب در روز عروسى به هیج وجه وظیفه شما نیست، بلکه شما عکاسانى را استخدام کرده اید و هزینه هایى را متقبل شده اید تا در این باره هیچ نگرانى اى باقى نماند. این وظیفه را کامل به آن ها بسپارید و عروس و دامادى بدون اضطراب و آرام باشید!

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر