مزایای رابطه جنسی در ازدواج

سبک زندگی 97/03/14 97/09/12


مزایای رابطه جنسی در ازدواج

اکثر افراد رابطه جنسی را یک نیاز غریزی می دانند و بیشتر برای برطرف کردن این نیاز و ارضای خود و همسرشان رابطه جنسی برقرار می کنند.

چه قبول داشته باشید و چه نه، سکس مزایایی بیش از تنها برطرف کردن نیاز جنسی دارد.

رابطه جنسی برای شما خوب خواهد بود، چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی.

در این مقاله به طور خلاصه چندین مزایای رابطه جنسی در ازدواج را بررسی خواهیم کرد.

۱- رابطه جنسی بدن شما را در برابر ویروس ها مقاوم تر می کند. تحقیقات انجام شده نشان داده است که افرادی که در طی یک هفته ۲ الی ۳ بار رابطه جنسی دارند، نسبت به دیگر افراد کمتر بیمار می شوند.
۲- طی بررسی های انجام شده افراد در هر دقیقه سکس ۵ کالری می سوزانند. پس رابطه جنسی می تواند در کم کردن وزن به شما کمک بسیاری کند. همچنین رابطه جنسی به تقویت ماهیچه های بدن شما نیز کمک زیادی خواهد کرد.


۳- یک رابطه جنسی منظم و پیوسته می تواند ماهیچه های قلب شما را نیز قوی تر کند. با تقویت ماهیچه های قلب خطر سکته های قلبی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
۴- یکی دیگر از مزایای رابطه جنسی در ازدواج تقویت پایه های زندگی مشترک و روابط پایدار با همسر است. افرادی که در زندگی مشترک رابطه جنسی خوب و راضی کننده ای دارند، مشکلات بسیار کمتری دارند و روحیات آرام تری نیز دارند.
۵- بین رابطه جنسی و سلامت و زیبایی پوست رابطه مستقیمی وجود دارد. برقراری رابطه جنسی باعث ترشح هورمون های استروژن و توستسترون می شود. این دو هورمون به تنهایی می تواند صافی و زیبایی پوست را تضمین کند.


۶- رابطه جنسی باعث ترشح اندورفین در بدن می شود. این هورمون باعث ایجاد شادی و رضایت در شما می شود. اگر اخیراً احساس ناراحتی، افسردگی و یا اضطراب می کنید، بهترین راه برقراری رابطه جنسی با همسرتان است. البته این نیاز نیز باید از راه درست برطرف شود و پارتنر شما شخصی باشد که رضایت شما از این رابطه نیز برایش اهمیت داشته باشد. اگر همسر شما شخصی باشد که فقط به نیازهای خود توجه کند، نه تنها که در رابطه جنسی احساس رضایت و آرامش نخواهید کرد، بلکه عصبی تر از قبل نیز خواهید شد.
۷- سکس درواقع یک راه کشنده درد نیز می باشد. بسیاری از دردها از جمله سردرد و یا کمردرد با برقراری رابطه جنسی از بین می روند و یا تا حد زیادی کاهش پیدا می کنند. یکی از دلایل اصلی این اتفاق پخش شدن هورمون اندورفین در بدن است.


۸- یکی دیگر از مزایای رابطه جنسی خوابی راحت در شب است. بسیاری از افراد در خوابیدن مشکلات زیادی دارند و مجبور هستند زمان زیادی را صرف کنند تا خوابشان ببرد. این افراد در اکثر مواقع پس از رابطه جنسی می توانند خوابی راحت را تجربه کنند.


۹-با توجه به انقباض عضلات واژن در طی ارگاسم، داشتن رابطه جنسی به طور منظم ماهیچه های واژن شما را تقویت می کند و همین امر باعث می شود ادرار شما بیش از پیش کنترل شود و یا اگر از مشکلاتی اعم از عدم کنترل ادرار رنج می برید وضعیت شما روز به روز بهبود پیدا کند.
۱۰- و در نهایت اصلی ترین مزیت رابطه جنسی با همسر احساس رضایت و خوشحالی است. افرادی که طی زندگی مشترک خود رابطه جنسی منظمی دارند مشکلات کمتری نیز خواهند داشت. علاوه بر این اگر شما بتوانید نیاز جنسی همسرتان را به طور کامل برطرف سازید و خودتان نیز از این مسئله رضایت کافی داشته باشید، هیچگاه با شخصی دیگر نه به شما خیانت خواهد شد و نه به همسرتان خیانت خواهید کرد. اساسی ترین و پایه ترین نیاز هر رابطه مشترکی برطرف سازی این مسئله است. پس توجه و رسیدگی به آن نیز جزو اصلی ترین وظایف هر زوجی می باشد.

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • انتخاب کیک عروسی

  آیا باید در انتخاب کیک عروسی ظرافت و دقت...

  با در 6/06/30 - بدون نظر

  مدل های مختلف از کیک عروسی وجود دارد که برخی از آن ها جلوه به خصوصی به مراسم می‌بخشند. امروزه با پیشرفت کیک پزی ارائه انواع طرح ها برای قنادی ها ممکن شده است. برخی از طرح ها نیاز به استفاده از فوندانسیون خاص دارند و برخی دیگر از خامه های رنگی بهره می‌گیرند. کیک […]

 • سالن زیبایی خوب

  یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  با در 6/06/25 - بدون نظر

  سالن زیبایی تمامی خدمات مربوط به آرایش، مو، ناخن و پوست را زیر نظر متخصص هر حرفه انجام می‌دهد. گاهی افراد سال‌ها است که برای انجام خدمات آرایشی خود به یک سالن زیبایی مراجعه می‌کنند و با وجود کمبودها به این سالن وفادار هستند. با گسترش روز به روز خدمات و شیوه‌های جدید زیبایی، لازم […]

 • انتخاب مزون لباس عروس

  چطور مزون لباس عروس خوب پیدا کنیم؟

  با در 6/06/23 - بدون نظر

  لباس عروس یکی از مهم‌ترین لباس‌هایی است یک خانم در دوران زندگی خود به تن می‌کند. برای درخشیدن در عروسی لازم است در کنار آرایشی مناسب، لباسی منحصر به فرد برگزیده شود. طراحی و دوخت لباس عروس را باید به کسانی سپرد که در کار خود خلاقیت داشته و انعطاف پذیر هستند. لباس عروس باید […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر