دوشنبه 27 دی 1400
ماه عسل

ماه عسل

ماه عسل

ماه عسل يكى از بهترين تجربيات زندگى دونفره است. اولين سفر دو نفره اى كه با همسرتان مى رويد مى تواند با كمى توجه بيشتر خاطره انگيز ترين تجربه ى زندگى شما باشد.

١٢ راهكار براى فراهم كردن ماه عسلى خاطره انگيز و رمانتيك:

١- تمركز خود را بر روى انتخاب محلى كه قرار است به آن جا سفر كنيد بگذاريد.
در مرحله اول سعى كنيد محلى را انتخاب كنيد كه هر دو به آن جا علاقه داشته باشيد. سپس اطمينان حاصل كنيد كه آشنايى كامل با مكان، فعاليت ها و تفريحاتى كه مى توانيد در آن محل انجام دهيد داريد.

٢- سعى كنيد چمدانتان را دور از همسرتان آماده كنيد. بهتر است براى اولين سفر دو نفره با همسرتان سورپرايز هايى را براى او فراهم كنيد. با جمع كردن لباس هايى خاص براى اين سفر، همسرتان را در شروع زندگى هيجان زده كنيد.

ماه عسل

٣- ماه عسل يكى از بهترين زمان هايى است كه مدتى را به طور كامل كنار همسرتان خواهيد بود. سعى كنيد از اين زمان بهترين استفاده را براى ايجادى فضايى رمانتيك كنيد حتى اگر شخصيتى رمانتيك نداريد. منظور از اين فضا انجام كارهاى كوچكى است كه ميدانيد همسرتان دوست خواهد داشت. مثلا اگر رستورانى را در محل سفرتان مى شناسيد كه همسرتان به نوع غذاها و يا فضاى آنجا علاقه مند است، يكى از شب هاى سفرتان ميزى را در رستوران رزرو كنيد و همسرتان را خوشحال كنيد.
٤- مى توانيد قبل از سفرتان سؤال هايى كه ذهنتان را درگير كرده است از دوستان صميميتان كه تجربه ماه عسل را داشته اند بپرسيد و از تجربيات آن ها استفاده كنيد. اين کار به اين معنى نيست که دقيقا كارهايى كه آن ها انجام داده اند را تكرار كنيد و از خلاقيتتان استفاده نكنيد بلكه هدف جلوگيرى از پيشامد مشكلاتى است كه درباره آن ها اطلاعاتى نداريد است.
٥- سعى كنيد در اين سفر ذهنتان را از هرچيز بد و آزاردهنده اى دور كنيد. اگر فكر مى كنيد موضوعى ممكن است شما را در اين سفر آزرده كند تا حد امكان از آن دورى كنيد. زن و شوهر به آسانى انرژى بد و منفى را از يكديگر مى گيرند پس سعى كنيد انتقال دهنده اين احساسات بد به همسرتان نباشيد.
٦- در اولين سفر دو نفره با همسرتان سعى كنيد از تمامى راه هاى ارتباطى و تكنولوژى ها دورى كنيد. تا جايى كه امكانش هست حتى از گوشيتان هم استفاده نكنيد. به جاى آن دوربينى را همراه خود داشته باشيد كه با آن لحظات خاطره انگيزتان را ثبت كنيد. ديدن عكس هاى اين سفر بعدها لذت زيادى را به شما خواهد داد. (عکس شماره 3- ماه عسل)
٧- بهتر است در اولين روز ماه عسلتان در جايى كه اقامت داريد بمانيد و از بازديد مكان هاى مختلف صرف نظر كنيد. ديدن طلوع و غروب آفتاب در كنار همسرتان علاوه بر آرامش فراوانى كه به هردوى شما مى دهد، انرژى زيادى را براى روزهاى آتى سفرتان در شما ذخيره مى كند.

ماه‌عسل و دردسر انتخاب مقصدی مناسب

ماه عسل

٨- برنامه ريزى براى سفرتان كارى بسيار درست است اما اگر اين برنامه خيلى پيچيده و شلوغ باشد علاوه بر اين كه وقت نمى كنيد به تمامى برنامه ها برسيد، همان برنامه هايى را كه فرصت انجامش را داريد نيز هول هولكى و بدون لذت انجام خواهيد داد. بهتر است ليستى كوتاه براى چند روز از سفرتان آماده كنيد و بقيه روزها را خالى بگذاريد. با اين كار در روزهاى خالى آن كارى كه در آن روز برايتان دلچسب است را انجام خواهيد داد.
٩- يكى از تجربيات زندگى دونفره كه صميميت و احساسات بين شما را افزايش مى دهد امتحان كردن چيزهايى است كه تا به حال تجربه شان را نداشته ايد. به طور مثال اگر در اين سفر همسرتان از شما خواست غذايى كه او دوست دارد را امتحان كنيد و يا كارى كه تابحال انجام نداده ايد مثل دوچرخه سوارى را انجام دهيد على رغم ميلتان اين كار را انجام دهيد. اولا كه اين كار حتما براى شما تجربه ى دلپذيرى خواهد بود و پشيمان نخواهيد شد، ثالثا همسرتان احساس خوبى از اين كه به حرفش گوش كرده ايد پيدا مى كند و  ثالثا شما فرصت اين را پيدا مى كنيد كه با علايق و سليقه همسرتان بيشتر آشنا شويد.

ماه عسل

١٠- اگر ماه عسلتان بيش از ٣-٤ روز است سعى كنيد يك كار روتين را براى اين سفر در نظر بگيريد. به طور مثال مى توانيد هر روز صبح هنگام طلوع خورشيد به ساحل برويد و از نزديك نظاره گر اين پديده زيبا باشيد. اين كار باعث مى شود كه ساليان سال پس از گذشت اين سفر هم اين خاطره را با خوشى به ياد آوريد.
١١- سعى كنيد روزى يا حتى ساعاتى را دور از همسرتان باشيد. قاعدتا يك سرى از كارها وجود دارد كه شما علاقه زيادى به انجام آن ها داريد اما همسرتان تمايلى به انجام آن ها ندارد. شايد عجيب به نظر برسد اما بهتر است از او جدا شويد و چندين ساعات را تنهايى سپرى كنيد. سپس در محلى با او قرار بگذاريد كه بقيه روز را با يكديگر باشيد. محققان مى گويند اين جدايى هاى چند ساعته بين زن و شوهر علاقه بين آن ها را افزايش مى دهد.
١٢- نوشتن نامه ها و خاطرات از اين سفر شايد به نظرتان جالب نباشد اما بعد ها هنگام خواندن اين خاطرات متوجه خواهيد شد كه اين كار تا چه حد مفيد بوده است.

هرگز برای جهیزیه‌ی خود این لوازم را نخرید

ترنم صارمی

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *