ماه عسل

سبک زندگی 96/12/28 96/12/28


 

ماه عسل یکى از بهترین تجربیات زندگى دونفره است. اولین سفر دو نفره اى که با همسرتان مى روید مى تواند با کمى توجه بیشتر خاطره انگیز ترین تجربه ى زندگى شما باشد.

١٢ راهکار براى فراهم کردن ماه عسلى خاطره انگیز و رمانتیک:

١- تمرکز خود را بر روى انتخاب محلى که قرار است به آن جا سفر کنید بگذارید.

در مرحله اول سعى کنید محلى را انتخاب کنید که هر دو به آن جا علاقه داشته باشید. سپس اطمینان حاصل کنید که آشنایى کامل با مکان، فعالیت ها و تفریحاتى که مى توانید در آن محل انجام دهید دارید.

 

٢- سعى کنید چمدانتان را دور از همسرتان آماده کنید. بهتر است براى اولین سفر دو نفره با همسرتان سورپرایز هایى را براى او فراهم کنید. با جمع کردن لباس هایى خاص براى این سفر، همسرتان را در شروع زندگى هیجان زده کنید.

 

ماه عسل

 

٣- ماه عسل یکى از بهترین زمان هایى است که مدتى را به طور کامل کنار همسرتان خواهید بود. سعى کنید از این زمان بهترین استفاده را براى ایجادى فضایى رمانتیک کنید حتى اگر شخصیتى رمانتیک ندارید. منظور از این فضا انجام کارهاى کوچکى است که میدانید همسرتان دوست خواهد داشت. مثلا اگر رستورانى را در محل سفرتان مى شناسید که همسرتان به نوع غذاها و یا فضاى آنجا علاقه مند است، یکى از شب هاى سفرتان میزى را در رستوران رزرو کنید و همسرتان را خوشحال کنید.

۴- مى توانید قبل از سفرتان سؤال هایى که ذهنتان را درگیر کرده است از دوستان صمیمیتان که تجربه ماه عسل را داشته اند بپرسید و از تجربیات آن ها استفاده کنید. این کار به این معنى نیست که دقیقا کارهایى که آن ها انجام داده اند را تکرار کنید و از خلاقیتتان استفاده نکنید بلکه هدف جلوگیرى از پیشامد مشکلاتى است که درباره آن ها اطلاعاتى ندارید است.

۵- سعى کنید در این سفر ذهنتان را از هرچیز بد و آزاردهنده اى دور کنید. اگر فکر مى کنید موضوعى ممکن است شما را در این سفر آزرده کند تا حد امکان از آن دورى کنید. زن و شوهر به آسانى انرژى بد و منفى را از یکدیگر مى گیرند پس سعى کنید انتقال دهنده این احساسات بد به همسرتان نباشید.

۶- در اولین سفر دو نفره با همسرتان سعى کنید از تمامى راه هاى ارتباطى و تکنولوژى ها دورى کنید. تا جایى که امکانش هست حتى از گوشیتان هم استفاده نکنید. به جاى آن دوربینى را همراه خود داشته باشید که با آن لحظات خاطره انگیزتان را ثبت کنید. دیدن عکس هاى این سفر بعدها لذت زیادى را به شما خواهد داد. (عکس شماره 3- ماه عسل)

٧- بهتر است در اولین روز ماه عسلتان در جایى که اقامت دارید بمانید و از بازدید مکان هاى مختلف صرف نظر کنید. دیدن طلوع و غروب آفتاب در کنار همسرتان علاوه بر آرامش فراوانى که به هردوى شما مى دهد، انرژى زیادى را براى روزهاى آتى سفرتان در شما ذخیره مى کند.

 

ماه عسل

 

٨- برنامه ریزى براى سفرتان کارى بسیار درست است اما اگر این برنامه خیلى پیچیده و شلوغ باشد علاوه بر این که وقت نمى کنید به تمامى برنامه ها برسید، همان برنامه هایى را که فرصت انجامش را دارید نیز هول هولکى و بدون لذت انجام خواهید داد. بهتر است لیستى کوتاه براى چند روز از سفرتان آماده کنید و بقیه روزها را خالى بگذارید. با این کار در روزهاى خالى آن کارى که در آن روز برایتان دلچسب است را انجام خواهید داد.

٩- یکى از تجربیات زندگى دونفره که صمیمیت و احساسات بین شما را افزایش مى دهد امتحان کردن چیزهایى است که تا به حال تجربه شان را نداشته اید. به طور مثال اگر در این سفر همسرتان از شما خواست غذایى که او دوست دارد را امتحان کنید و یا کارى که تابحال انجام نداده اید مثل دوچرخه سوارى را انجام دهید على رغم میلتان این کار را انجام دهید. اولا که این کار حتما براى شما تجربه ى دلپذیرى خواهد بود و پشیمان نخواهید شد، ثالثا همسرتان احساس خوبى از این که به حرفش گوش کرده اید پیدا مى کند و  ثالثا شما فرصت این را پیدا مى کنید که با علایق و سلیقه همسرتان بیشتر آشنا شوید.

 

ماه عسل

 

١٠- اگر ماه عسلتان بیش از ٣-۴ روز است سعى کنید یک کار روتین را براى این سفر در نظر بگیرید. به طور مثال مى توانید هر روز صبح هنگام طلوع خورشید به ساحل بروید و از نزدیک نظاره گر این پدیده زیبا باشید. این کار باعث مى شود که سالیان سال پس از گذشت این سفر هم این خاطره را با خوشى به یاد آورید.

١١- سعى کنید روزى یا حتى ساعاتى را دور از همسرتان باشید. قاعدتا یک سرى از کارها وجود دارد که شما علاقه زیادى به انجام آن ها دارید اما همسرتان تمایلى به انجام آن ها ندارد. شاید عجیب به نظر برسد اما بهتر است از او جدا شوید و چندین ساعات را تنهایى سپرى کنید. سپس در محلى با او قرار بگذارید که بقیه روز را با یکدیگر باشید. محققان مى گویند این جدایى هاى چند ساعته بین زن و شوهر علاقه بین آن ها را افزایش مى دهد.

١٢- نوشتن نامه ها و خاطرات از این سفر شاید به نظرتان جالب نباشد اما بعد ها هنگام خواندن این خاطرات متوجه خواهید شد که این کار تا چه حد مفید بوده است.

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر