غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

سبک زندگی 97/01/18 97/09/11


غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

اگر قصد سفر با هواپیما را دارید و مى خواهید سفرى بدون دردسر و راحت داشته باشید کارهایى است که قبل از پرواز از انجام دادن آن ها باید امتناع کنید.

یکى از این کارها خوردن بعضى از خوراکى ها است که امکان دارد در هنگام پرواز براى شما مشکلاتى را ایجاد کنند. در این مقاله به صورت مختصر غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز را براى شما بیان خواهیم کرد.

١- غذاهاى سرخ شده

به هیچ عنوان قبل از پرواز این گونه غذاها را نخورید. غذاهاى سرخ کردنى به دلیل روغنى که در طبخ آن ها استفاده شده است، به احتمال قوى در هنگام پرواز براى شما مشکل ایجاد خواهند کرد. یکى از این مشکلات نفخ و تورم است که راحتى در پرواز را از شما خواهد گرفت.

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

٢- گوشت قرمز

اگر وسوسه شده اید که پیش از پرواز برگر مورد علاقه تان را بخورید بهتر است کمى بیشتر درباره آن فکر کنید. علاوه بر هضم سخت گوشت قرمز که باعث ناراحتى شما در پرواز خواهد شد، بوى اینگونه غذاها تا مدت زیادى پس از خوردنشان باقى مى ماند و این امر باعث ناراحتى دیگر مسافران خواهد شد. رعایت مجموعه اى از قوانین در پرواز از مشکلات در سفر با هواپیما جلوگیرى خواهد کرد. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

٣- قهوه و نوشیدنى هاى کافئین دار

در هنگام سفر با هواپیما به طور طبیعى بدن آب خود را از دست مى دهد و خشک مى شود. نوشیدنى هاى کافئین دار این امر را تشدید کرده و ناراحتى هایى را ایجاد مى کنند. از جمله این ناراحتى ها سردرد، سرگیجه و خستگى شدید است. اگر به خوردن قهوه عادت دارید سعى کنید در این روز به خصوص کمى زودتر و چندین ساعت قبل از پرواز قهوه تان را بخورید. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

۴- الکل

نوشیدنى هاى الکل دار یکى از اصلى ترین خوراکى هاى ممنوعه قبل از پرواز است که شما باید به طور جدى از خوردن آن اجتناب کنید. این نوشیدنى ها در هنگام پرواز شما را گیج خواهند کرد و مسلمأ شما قصد ندارید که سفر خود را با این حالت آغاز کنید. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

۵- حبوبات

حبوبات یکى از عامل هاى اصلى ایجاد گاز در بدن و نفخ هستند. یکى از عوارض اصلى سفر با هواپیما ایجاد نفخ  به علت تغییرات فشار است که درصورتى که غذاهاى نفاخ هم خورده باشید، احساس ناراحتى شدیدى خواهید داشت. راحتى در پرواز مستلزم توجه به همین موارد ممنوعه است که نباید قبل از پرواز انجام شود. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

۶- سیب

خوردن سیب شاید از نظر شما بسیار سالم و مناسب باشد اما در واقع اینطور نیست. سیب به علت داشتن فیبر فراوان در ساختارش هضم بسیار سختى دارد و شما مى دانید که این به معنى نفخ و حال بد در پرواز است. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

٧- بروکلى

بروکلى و سبزیجات دیگرى مانند کلم و گل کلم جزو غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز هستند. این خوراکى ها همانند حبوبات باعث ایجاد نفخ فراوان در شما خواهند شد. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

٨- نوشیدنى هاى گازدار

این نوشیدنى ها بسیار خطرناک و مشکل زا هستند. اگر در پرواز خدمه پرواز از شما نوع نوشیدنى اى که میل دارید را پرسیدند به هیچ وجه از نوشیدنى هاى گازدار سفارش ندهید. این نوشیدنى ها علاوه بر گازى که در بدن ایجاد مى کنند، مى توانند عامل اصلى حمله ى قلبى نیز بشوند. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

٩- غذاهاى تند

این نوع غذاها مى توانند مشکلاتى را از جمله دل درد و معضلاتى مشابه آن بوجود بیاورند. از خوردن این غذاها قبل و در هنگاه پرواز تا حد امکان دورى کنید. .

 

غذاهاى ممنوعه قبل از پرواز

 

راحتى در پرواز امرى است که شما موظف هستید هم براى خود و هم براى دیگر مسافران پرواز ایجاد کنید. در وهله ى اول به پیشگیرى از مشکلاتى که ممکن است با انجام یک سرى از کارها براى خود بوجود آورید توجه کنید و سپس در نظر داشته باشید که وظیفه ى شما در یک سفر دسته جمعى این است که آسایش دیگران را نیز به هم نریزید. با انجام چندین کار ساده مى توانید این آسایش را به آسانى به وجود آورده، سفر خوبى را براى خود و همسفرانتان به ارمغان آورید و مشکلات در سفر با هواپیما را به حداقل برسانید.

 

ترم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر