علل خیانت مردان

تشریفات عروسی 97/02/06 97/09/12


علل خیانت مردان

طى سالیان گذشته تعداد زیادى از زوج ها با مشکلات زناشویى درگیر بوده اند و بسیارى از آن ها نهایتا به جدایى منجر شده است.

در میان علل مختلف مشکلات زناشویى، خیانت مردان به همسرشان یکى از پررنگ ترین دلایل جدایى زن و شوهر از یکدیگر بوده است.

سؤالى رایجى که میان تمام زنان که درگیر این مسئله بوده اند، وجود دارد علت این خیانت بوده است.

طى تحقیقات فراوانى که بر روى زوج هاى زیادى انجام شده است، متخصصان دلایلى مشترک و کلى را بین همه ى آن ها پیدا کرده اند.

در این مقاله به تعدادى از علل خیانت مردان خواهیم پرداخت.

 

١- یکى از ملزومات تداوم رابطه عاطفى میان زن و شوهر، عشق ورزیدن است. اما گاهى خانم ها تصور مى کنند که زندگى مشترک باید همانند داستان هاى عاشقانه سرتاسر احساسات و زیبایى باشد.

درصورتى که در واقعیت، زندگى مشترک در کنار عشق و علاقه اى که زوجین به هم مى ورزند، مشکلاتى را خواهند داشت.

این توقع بى جا در بانوان باعث مى شود که نسبت به رابطه شان سرد شوند و رفته رفته همسرشان به سمت خانمى دیگر که به احساسات او قانع باشد برود.

 

٢- یکى از ابتدایى ترین نیازهاى هر انسانى رابطه جنسى است.

این غریزه در میان مردان کمى پررنگ تر و کنترل آن تا حدى مشکل تر از خانم ها است.

یکى از دلایل اصلى که هر مردى وارد زندگى مشترک مى شود برطرف کردن این نیازش است. اما گاهى با شروع زندگى مشترک متوجه مى شود که خانمش تا حدى که او به این قضیه وابسته است و نیاز دارد، اهمیتى به آن نمى دهد.

بنابراین کم کم از محیط زندگى با همسرش خارج شده و سعى مى کند نیازهایش را در جایى دیگر برطرف سازد.

٣- برخلاف تصورى که همگان نسبت به جنس مذکر دارند که نیازى چندان به بروز احساسات ندارد، مردان توجه و دریافت عشق و علاقه را دوست دارند. آن ها دوست دارند هنگامى که نیستند کسى دلتنگشان شود. یکى از علل خیانت مردان دریافت نکردن همین عواطف و احساسات است که رفته رفته آن ها را به سمت شخص دیگرى جذب مى کند.

۴- همانگونه که هر زنى به خرید کردن و برپا کردن دورهمى هایى با دوستانش علاقه دارد، مردان نیز از تماشاى فوتبال و برگزارى دوره هایى مجردى براى بازى با دوستانشان علاقه زیادى دارند و اگر همسرشان با این کارها مخالفت کند، پس از مدتى تصمیم میگیرد تا کسى را پیدا کند که او را همانگونه که هست بپذیرد.

 

 

۵- افراد تغییر مى کنند. شما از همسر ۵٠ ساله تان توقع نخواهید داشت که همانند پسرى ٢٠ ساله رفتار کند. همچنین شما نمى تواند پیشگویى کنید که خودتان یا همسرتان بعد از گذشت سالیان طولانى چه تغییراتى خواهید کرد. بعضى از مردان پس از گذشت چندین سال از زندگى مشترکشان متوجه مى شوند که به آن اندازه اى که مى خواستند خوشحال و راضى نیستند. و همین احساس باعث مى شود تغییر کنند و به همسرشان خیانت کنند. ( عکس شماره 3 – علل خیانت مردان )

 

۶- بسیارى از مردان در زندگى مجردیشان عادت داشته اند که هرروز با فردى متفاوت باشند و هیچگاه پایبند بودن به یک نفر را یاد نگرفته اند. این افراد پس از ازدواجشان نیز هیچگاه به همسرشان پایبند نمى شوند و همواره دنبال راهى هستند که در زندگیشان تنوع ایجاد کنند. این امر تا زمانى تداوم پیدا مى کند که همسرشان تحمل خود را از دست داده و نهایتاً منجر به جدایى زن و شوهر مى شود.

 

 

٧- یکى دیگر از علل خیانت مردان به همسرشان و جدایى زن و شوهر، خسته شدن مردان از زندگى یکنواخت و روتینى است که با همسرشان دارند. تنوع طلبى خوب است اما افراط در آن باعث مشکلات بسیار جدى مى شود. این افراد نهایتاً در زندگى مشترک دوام نخواهند آورد و به همسرشان خیانت خواهند کرد.

٨- زنان علاقه زیادى به خرید وسایل گوناگون و دیزاین کردن منزلشان به حالت هاى مختلف دارند. مردها نیز تا حدى در این راه به آن ها کمک مى کنند. اما از آنجایى که علاقه زنان به این کارها پایانى ندارد، روزى مى رسد که همسرشان احساس مى کند قدر کارهایى که کرده است دانسته نشده است. پیرو همین قضیه سعى در پیدا کردن کسى  کند که درمورد این مسائل وسواس کمترى به خرج دهد و قدردان او باشد.

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • انتخاب باغ تالار مناسب

  چند نکته مهم برای انتخاب باغ تالار مناسب...

  با در 6/07/01 - یک نظر

  انتخاب تالار یکی از مهم‌ترین کارهای پیش از عروسی است که در کیفیت آن تأثیر به سزایی دارد. حداقل از 6ماه قبل از برگزاری مراسم عروسی باید بررسی تالارها انجام شود؛ زیرا تالارهای در روزهای خاص به سرعت رزرو می‌شوند. معمولاً تاریخ عروسی باتوجه به اعیاد و تعطیلی‌های خاصی در ایران انتخاب می‌شود؛ از این‌رو […]

 • انتخاب کیک عروسی

  آیا باید در انتخاب کیک عروسی ظرافت و دقت...

  با در 6/06/30 - بدون نظر

  مدل های مختلف از کیک عروسی وجود دارد که برخی از آن ها جلوه به خصوصی به مراسم می‌بخشند. امروزه با پیشرفت کیک پزی ارائه انواع طرح ها برای قنادی ها ممکن شده است. برخی از طرح ها نیاز به استفاده از فوندانسیون خاص دارند و برخی دیگر از خامه های رنگی بهره می‌گیرند. کیک […]

 • سالن زیبایی خوب

  یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  با در 6/06/25 - بدون نظر

  سالن زیبایی تمامی خدمات مربوط به آرایش، مو، ناخن و پوست را زیر نظر متخصص هر حرفه انجام می‌دهد. گاهی افراد سال‌ها است که برای انجام خدمات آرایشی خود به یک سالن زیبایی مراجعه می‌کنند و با وجود کمبودها به این سالن وفادار هستند. با گسترش روز به روز خدمات و شیوه‌های جدید زیبایی، لازم […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر