دوشنبه 27 دی 1400
شش گام، تا رسیدن به زندگی شاد

شش گام، تا رسیدن به زندگی شاد

شش گام، تا رسیدن به زندگی شاد

شاد زیستن

شاد زیستن از گذشته تا به امروز به عنوان یکی از مهم ترین نیاز های بشر شناخته شده است که یک عامل برای حرکت انسان به سمت فرداهای بهتر بشمار می رود که برای دستیابی به آن، تلاش های بسیاری می‌کند. اما آیا شاد زیستن برای همه ی افراد یکسان معنا می شود؟
اصلا شادی چیست و معیارهای شاد بودن چیست؟
آیا شادی رابطه ای با میزان رفاه انسان‌ها دارد؟
آیا شادی برای همه انسان ها یکسان تعریف می شود؟
آیا شادی یک حس درونی است و یا با آموزش می توان آن را در خود به وجود آورد؟
هر فردی با ویژگی های شخصیتی متفاوت، روش های گوناگونی را برای رسیدن به این حس ناب انتخاب می کند؛ اما ما در این مقاله قصد داریم به شما روش هایی پایه ای را پیشنهاد دهیم تا با انجام آن ها، قدم های سریع تری را برای شروع یک زندگی شاد بردارید و راه های مناسب تری را برگزینید.

گام اول برای دستیابی به زندگی شاد، گشت و گذار در طبیعت است:

در برنامه ی هفتگی خود، حداقل یک روز را به گشت و گذار در طبیعت اختصاص دهید.
شما با انجام این کار، به محیطی جدید می روید که تماشای مناظر زیبای آن باعث می شود تا ذهن شما از فکرهای روزمره دور شود و روی مسائل دیگری تمرکز کند.

شاد زیستن

گام دوم، برنامه ریزی داشته باشید:

برای این که بتوانید زندگی شاد تری را تجربه کنید ما به شما توصیه می کنیم که کارها و فکرهای خود را یاداشت کنید.
شما با داشتن برنامه ریزی، برای خود هدف های کوچک و بزرگ ایجاد خواهید کرد که این موضوع می تواند انگیزه ی حرکت را در شما بالا ببرد؛ همچنین شما با نوشتن کارهای مورد نظر خود، توانسته اید به یک ذهن آشفته ترتیب و نظم بدهید که این عامل سبب کمرنگ شدن نگرانی ها خواهد شد.

چند پیشنهاد خوب برای هدیه دادن به نوزاد

شاد زیستن

گام سوم، حرف های خود را بدون دوگانگی بزنید:

یکی از رمزهای مهم در داشتن زندگی شاد این است که حرف خود صادقانه بزنید، و کاری را از روی اجبار انجام ندهید، زیرا با هر کار اجباری که انجام می دهید و یا دروغی که می گویید انرژی منفی در شما ذخیره می شود که  بعد از مدتی می توانید سنگینی این انرژی های انباشته شده در درونتان را حس کنید.
پس با افراد اطراف خود ارتباطی بدون دوگانگی و صادقانه داشته باشید.

شاد زیستن

گام چهارم، به سمت علایق خود حرکت کنید:

قدردان دقیقه های خود باشید، زیرا هر یک دقیقه ای می گذرد می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر یا دورتر کند.
پس سعی کنید این لحظه ها را با عشق به علاق خود بگذارنید تا زندگی شادتری داشته باشید و پیشرفت چشمگیرتری در مسیر حرکت به سمت علایق خود داشته باشید، در غیر این صورت وقت خود را صرف کاری کرده اید که شما را به مسیری اشتباهی راهنمایی می کند و در آخر نتیجه ی آن چیزی جز ناامیدی نخواهد بود.

شاد زیستن

گام پنجم، خودشناسی و ایجاد حس های مثبت:

یکی از مهم ترین روش ها در داشتن زندگی شادتر، خودشناسی است.
به فرض دوربین مغزتان را روشن کنید و از تمام زوایا به خود نگاه کنید، سپس دوربین را به اعماق وجودی خود ببرید در افکار خود بچرخید و به همه چیز با دید خوشبینانه و در عین حال واقع بینانه نگاه کنید، سپس از خودتان در ارتباط با مسائل گوناگون سوال کنید؛ به علت وجود آمدن خود فکر کنید.
پس سعی کنید خودتان را بهتر بشناسید و در مسیرهای مناسب تری قدم بگذارید زیرا در آخر منجر به حس رضایت درونی در شما خواهد شد.
همچنین شب ها قبل از خواب یادی کنید از تمام کارهای مثبتی که در طول روز انجام دادید، حتی اگر از نظرتان خیلی کوچک هم باشد و سپس به تمام داشته های خود نگاهی بیاندازید تا حس شکرگذاری در شما جاری شود.

تشک خوشخواب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

شاد زیستن

گام ششم، ویژگی های شخصیتی خود را بپذیرید:

هر انسانی چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ باطنی دارای ویژگی هایی منحصر به فرد است. پس هر مشخصاتی که دارید را به خوبی بپذرید و به جنگ با آن نروید، اگر هم تمایل به تغییر هر یک از این ویژگی ها داشتید با روش های دوستانه با آن برخورد کنید.

شاد زیستن

گام هفتم، در زمان حال زندگی کنید:

مهم ترین رکن در یک زندگی شاد این است که بیشترین انرژی را برای امروز خود صرف کنید یا به عبارتی در زمان حال زندگی کنید.
برای آینده ی خود برنامه ریزی داشته باشید ولی به هیچ وجه زمان حال خود را برای نگرانی های بی ارزش هدر ندهید، قطعا با این نگرانی ها چیزی تغییر نخواهد کرد.
افسوس گذشته را نخورید و خودتان را بابت اتفاق های پیش آمده سرزنش نکنید همچنین سعی کنید که از هر آن چیزی که در گذشته ی شما رخ داده شده است درسی بگیرید تا از پیش آمدن مجدد آن در آینده جلوگیری کرده باشید و سپس از آن عبور کنید.

شاد زیستن

مینا دارائی

درباره‌ی تیم تولید محتوای ولیمه

یک نظر

  1. سلام
    مرسی بابت مطالب کاربردی که ارائه میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *