راهکارهایی برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایى

سبک زندگی فروردین 28, 1397


 

زباله هاى غذایى یک اپیدمى جهانى است که با گذشت زمان و روز به روز بیشتر شده است.

بیش از یک سوم غذاهاى کل جهان خراب شده و از بین مى روند. مردم آمریکا ۴٠ درصد غذاهایى را که خریدارى مى کنند دور میریزند. این مواد آلى در زباله ها ٢٠ درصد کل انتشارات متان جهان را تشکیل مى دهند که یکى از خطرناک ترین گازهاى گلخانه اى است و در تغییرات آب و هوایى تأثیر فراوانى دارد.

 

 

جاناتان بلوم فعال و نویسنده مشهور مى گوید سه عامل اساسى براى انتخاب یک غذا وجود دارد. فراوانى، زیبایى و هزینه.

او مى گوید دو برابر خواسته و نیاز هر شخص غذاهایى با طعم ها و رنگ هاى مختلف عرضه مى شود.

قیمت مواد غذایى در ۵ سال گذشته حدوداً دوبرابر شده است و بیشتر افراد سعى مى کنند تا جایى که امکان دارد غذاهاى ارزان قیمت را خریدارى کنند. اما آیا تابحال دقت کرده اید که غذاهایى با قیمت کمتر براى شما ارزش کمترى نیز دارند؟ با کمى توجه بیشتر در این باره متوجه خواهید شد که بیش از نیمى از این خوراکى ها که با قیمت پایین خریدارى مى شوند در نهایت استفاده نشده و دور ریخته مى شوند.

با وجود مسائل گفته شده و خطراتى که در جهان امروز کره ى زمین را تحت تأثیر قرار داده است، بهترین کارى که بشر مى تواند انجام دهد توجه بیشتر به مسائل زیست محیطى و آنچه که آن را تهدید مى کند است. غذاهاى فاسد یکى از بزرگترین تهدید هاى کره زمین هستند و در دنیاى جدید نحوه نگهدارى مواد غذایى مسئله بسیار مهم و قابل توجه خواهد بود.

 

 

در این مقاله چند راهکار براى جلوگیرى از هدر رفتن مواد غذایى ارایه خواهیم نمود.

 

١- یکى از راه هاى جلوگیرى از هدر رفتن مواد غذایى خریدارى آنچه است که نسبت به استفاده آن ها مطمئن هستید. قبل از رفتن به فروشگاه هاى مواد غذایى لیستى از آنچه که در وعده هاى روزانه خود به طور قطعى استفاده مى کنید تهیه کنید. در نظر داشته باشید که خرید شما کافى است که نیاز شما را تا مدتى کوتاه برآورده سازد. پس حجم زیاد آن فقط باعث به وجود آمدن زباله هاى غذایى خواهد شد.

٢- غذاها را به همان مقدارى که میل خواهید کرد آماده کنید. یکى دیگر از مشکلاتى که باعث اسراف مواد غذایى مى شود همین مورد است. غذاهایى که بس از هر وعده غذایى خورده نمى شوند معمولاً مدتى در یخچال خواهند ماند و سپس دور ریخته مى شوند.

٣- قبل از طبخ غذایى جدید مطمئن شوید که غذایى در یخچالتان از قبل باقى نمانده باشد.

۴- از راهى درست براى نگهدارى مواد غذایى استفاده کنید. بسیارى از خوراکى ها باید در دماى و شرایط خاصى نگهدارى شوند. از جمله این مواد غذایى سبزیجات هستند.

۵- قبل از اینکه غذایى را دور بریزید مطمئن شوید شخصى دیگر آن را نخواهد خورد. در هر کشورى تعداد زیادى از افراد نیازمند وجود دارند که از نظر مالى هیچگونه توانایى براى خرید غذاى خود و خانواده شان ندارند. اگر پس از یکبار خوردن غذایى مطمئن بودید که اضافه آن غذا دیگر خورده نخواهد شد، بهترین راه کمک به این افراد است.

 

 

۶- یکى دیگر از راه هاى جلوگیرى از هدر رفتن مواد غذایى ترشى کردن آن ها است. این کار یکى از بهترین روش ها براى جلوگیرى از خراب شدن سیزیجات و میوه ها است و مواد غذایى با این راهکار مدتى بسیار بیشتر از حالت عادى سالم خواهند ماند.

٧- مخلوط کردن مواد غذایى و استفاده از آن ها به عنوان کامپوزیت یکى دیگر از روش هاى جلوگیرى از هدر رفتن مواد غذایى است. این مخلوط در خیلى مصارف مى تواند کاربرد داشته باشد. استفاده از آن به عنوان کود و یا غذا براى حیوانات از جمله کاربردهایى است که این کامپوزیت مى تواند براى شما داشته باشد.

 

ترنم صارمی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر