راهکارهایی برای اینکه در عکس‌ها زیباتر باشید

مد و استایل 97/02/21 97/02/21


راهکارهایی برای اینکه در عکس‌ها زیباتر باشید

در دنیایی که شبکه‌های اجتماعی حرف اول در حوزه‌ی ارتباطات را می‌زنند، داشتن عکس‌های زیبا، یک قدم رو به جلو برای افراد محسوب می‌شود.

همه‌ی ما دوست داریم که عکس‌های زیبایی از خودمان داشته باشیم، فرق نمی‌کند که این عکس‌ها سلفی باشند، در آتلیه گرفته شده باشند و یا دوست نزدیکمان وقتی حواسمان نبوده تصویرمان را ثبت کرده باشد، زیبا بودن در همه‌ی عکس‌ها نکته‌ی بسیار مهمی برای همه بخصوص خانم‌ها است.

در این مقاله راهکارهایی به شما معرفی می‌کنیم تا با کمک آنها، در عکس‌ها زیبا به نظر برسید. اگر به عکس گرفتن علاقه دارید و یا زیاد در مقابل دوربین‌ها عکاسی قرار می‌گیرید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

1- در فضاهای بسته و تاریک مانند کافی‌شاپ‌ها یا رستوران‌ها عکس نگیرید.

با اینکه این مکان‌ها شرایط خوبی برای گرفتن عکس دارند و به طور معمول به دوستانمان به این اماکن می‌رویم و دوست داریم که با آنها عکس بگیریم، اما متاسفانه معمولا عکس‌های خوبی از کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های تاریک بیرون نمی‌آید.

نور کم باعث می‌شود که پوست کدر به نظر برسند و دور چشم گود و تیره شود. به همین دلیل اگر می‌خواهید در این اماکن عکس بگیرید، سعی کنید که صورت خود را روبروی منبع نور قرار دهید. وگرنه می‌توانید از مکان‌های سربسته خارج شوید و از نور خورشید، که یکی از بهترین نورها برای عکاسی است استفاده کنید. نور خورشید میزان سایه‌ها را کاهش می دهد و علاوه بر آن چشم‌ها را براق‌تر و درخشان‌تر از حالت معمولی نشان می‌دهد که این شرایط برای گرفتن عکس خوب، شرایط ایده‌آلیست


2- یک ژست خوب، همه چیز است!

داشتن پوزیشن خوب، در داشتن یک عکس زیبا، بسیار تاثیرگذار است. به عکس افراد مشهور نگاه کنید، تقریبا هیچکدام از آن‌ها، صاف و مستقیم جلوی دوربین عکاسی نایستاده‌اند. اگر عکس قدی می‌گیرید، یک پای خود را جلوتر از دیگری قرار داده و به سمت یک شانه‌ی خود متمایل شوید و همان شونه را به دوربین نزدیک‌تر کنید. در این زاویه، دوربین بهترین عکس را از شما خواهد گرفت.
فراموش نکنید : شکم را به تو بکشید، شانه‌ها را عقب دهید، قوز نکنید و تا حد ممکن ستون فقراتتان را صاف نگه دارید.

3- موهای خود را تازه و شاداب نگه دارید.

سعی کنید برای گرفتن عکس، موهایتان تمیز و مرتب باشد. قبل از اینکه عکس بگیرید، برای این به موهایتان حجم دهید، سرتان را برگردانید و چندبار موهایتان را تکان دهید. پس از اینکه سرتان را برگرداندید می‌بینید موهایتان بسیار حجیم به نظر می‌آیند. برای گرفتن یک عکس خوب، داشتن موهای زیبا نکته‌ی بسیار مهمی است.


4- یک آرایش ملایم و ساده بهترین گزینه است

عکس گرفتن با دوربین عکاسی حرفه‌ای، تمام جزییات صورتتان را ثبت می‌کند. آرایش غلیظ و داشتن حجم زیادی از کرم پودر برروی صورت، در عکس بسیار غیرطبیعی جلوه می‌کند. سعی کنید از سفید کننده‌ی صورت تنها برروی جوش‌ها، نقاط قرمز، و گودی‌های صورتتان مانند گودی زیر چشم استفاده کنید. یک رژ کمرنگ و متناسب با رنگ صورتتان بزنید.
اگر می‌خواهید آرایش کنید، سعی کنید از روش‌های گریم کردن برای زیباتر کردن صورتتان استفاده کنید. کانتور کردن گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

5- با زاویه‌ی درست عکس بگیرید

اگر نشسته‌اید، از عکاس بخواهید که دوربین را بالا ببرید و از زاویه‌ی بالا از شما عکس بگیرد، در این زاویه وقتی صورت خود را بالا می‌آورید تا به دوربین نگاه کنید، صورتتان زاویه‌ی خوبی با دوربین تشکیل می‌دهد و عکستان زیباتر می‌شود.
اما اگر در حال گرفتن عکس قدی هستید، از عکاس بخواهید تا از زاویه پایین‌تر از شما عکس بگیرد، این کار باعث می‌شود که شما قد بلندتر و لاغرتر دیده شوید.


6- عکس‌هایتان را بررسی کنید.

هر فردی، زاویه‌ی مخصوص به صورت خود برای گرفتن بهترین عکس را دارد، پس راحت ترین کار برای داشتن یک عکس خوب، این است که عکس‌هایی که به نظر خودتان و دوستانتان در آن‌ها زیبا هستید را بررسی کنید. بهترین زاویه برای شما کدام است؟ هنگام خندیدن اگر دندان‌هایتان دیده شود زیباترید یا اگر لب‌هایتان برروی یکدیگر باشند؟
در نهایت بخاطر داشته باشید که هنگامی که طبیعی رفتار کنید و طبیعی بخندید، عکس‌ها بسیار زیبا می‌شوند، پس زیاد سخت نگیرید، فقط بگویید “سیب” و لبخند بزنید.

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر