راهکارهاى جلوگیرى از خیانت هاى زناشویى

سبک زندگی 97/01/30 97/09/11


راهکارهاى جلوگیرى از خیانت هاى زناشویى

خیانت در ازدواج امرى تصادفى نیست. تقریباً تمامى خیانت هاى انجام شده در سرتاسر جهان از قبل برنامه ریزى شده اند. این امر زمانى اتفاق مى افتد که مرزهاى تعهد در ازدواج رفته رفته به سوى نابودى رفته و به طور کلى از بین مى روند. وظیفه اصلى این مرزها حفاظت از ازدواج در مقابل خطرات خارجى همچون خیانت به همسر هستند.

این که آیا شما پس از خیانت همسرتان سعى مى کنید که او را ببخشید و یا رابطه تان را براى همیشه قطع کنید، تا حدودى به روحیات شما و جزئیات این خیانت بستگى دارد. لیست زیر به شما کمک خواهد کرد راهکارهایى را براى حفاظت از ازدواج، همسر و فرزندانتان به کار گرفته تا از عواقب و مشکلات آن جلوگیرى تا حد امکان جلوگیرى کنید.

 

١٠ راهکار براى جلوگیرى از خیانت هاى زناشویى :

١- هیچگاه در مکانى که همسرتان در آنجا حضور ندارد طنازى نکنید. طنازى یکى از راه هاى جذب کردن اشخاص است که شما وظیفه دارید این کار را فقط براى همسرتان انجام دهید. اگر فکر مى کنید این قضیه فقط به همین کار ختم مى شود، به طور قطع در اشتباه هستید. در این مورد حتى اگر از شخص دیگرى رفتارهاى طنازانه و عشوه گرى مى بینید یا از او دورى کنید و یا با رفتارتان او را متوجه سازید که شما به هیچ وجه از این رفتار خوشتان نمى آید.

 

٢- همیشه تصور کنید همسرتان در کنارتان است حتى اگر او در آن لحظه حضور ندارد. زمانى که ایمیل مى زنید، با همکارانتان صحبت مى کنید و یا با دوستانتان در حال تفریح هستید. آیا با این کار باز هم مانند قبل احساس راحتى مى کنید و یا خودتان را از انجام کارهایى که همیشه انجام مى داده اید منع مى کنید؟ اگر رفتارتان با قبل تفاوت دارد پس قطعاً مشکلاتى در آن ها وجود دارد که حتى شخص خودتان هم متوجه آن ها هستید.

٣- یکى دیگر از راه هاى حفاظت از ازدواج دورى از جنس مخالف تا حد امکان است. قرارهاى کاریتان را تا جایى که مى توانید گروهى برگزار کنید، در یک اتاق با جنس مخالف تنها نمانید، با او به رستوران نروید و مهم تر از همه نه از کسى بخواهید که او را با ماشین خود برسانید و نه درخواست کسى را مبنى بر همین داستان قبول کنید.ماشین هر شخص حریم شخصى اوست و وقتى شما وارد ماشین کسى مى شود امکان صحبت درمورد مسائل خصوصى تا حد زیادى بالا مى رود.

 

۴- لمس جنس مخالف دیگرى به جز همسرتان در بیشتر مواقع نوعى دلبرى محسوب مى شود و در ادامه ى آن مسائل دیگرى اتفاق مى افتد. حتى اگر با خود فکر مى کنید که این کار شما دوستانه است و هیچ قصد دیگرى در پشت آن وجود ندارد، لحظه اى به این مسئله فکر کنید که شاید شخص مقابلتان در مورد این رفتار، برداشت اشتباهى کند.

 

۵- یکى دیگر از ابزارهاى اصلى طنازى کردن برقرارى ارتباط چشمى بلند مدت است. در شروع روابط عاطفى این کار به عنوان نشانه اى از علاقه تلقى مى شود. اگر احساس مى کنید شخصى سعى دارد با شما این ارتباط چشمى را برقرار کند، با نگاهى جدى و مسمانه او را از ناراحتى خود آگاه کنید.

 

۶- اگر احساس مى کنید شخصى از آشنایان و نزدیکانتان به شما احساسى دارد با او درمورد همسرتان، فرزندانتان و رضاییتان از زندگى مشترکتان صحبت کنید. در این راه به هیچ وجه لازم نیست او را در جریان جزئیات روابطتتان بگذارید. فقط هدف این کار این است که او کاملاً متوجه بسازید که راه اشتباهى را در پیش گرفته است.

٧- یکى دیگر از راهکار هاى جلوگیرى از خیانت هاى زناشویى، پرکردن اطرافتان از زوج هایى است که از رابطه شما خوشحال هستند و هیچ گونه حسادتى به این رابطه نمى کنند.

٨- دوستان نزدیک تأثیر بسزایى در شما خواهند گذاشت. در بسیارى از مواقع افراد صحبت هایى را با دوستانشان مى کنند که شاید حتى با افراد نزدیک خانواده نکنند. پس درمورد انتخاب این دوستان وسواس زیادى به خرج دهید. افراد حسود، خیانت کار و یا کسانى که شما را به خیانت ترغیب مى کنند به سرعت باعث از بین رفتن زندگى مشترکتان خواهند شد.

٩- حلقه ازدواجتان را همیشه دستتان کنید. با این کار افرادى که از ازدواج شما آگاهى ندارند نیز متوجه آن خواهند شد.

 

١٠- و در نهایت راهکارهاى جلوگیرى از خیانت هاى زناشویى، توجه به همسرتان قرار دارد. سعى کنید به همسرتان اجازه دهید تا به همه ى جنبه هاى وجودى شما وارد شود و شما را دریابد. با او در مورد مسائل مختلف صحبت کنید و او را در جریان تمامى مسائل بگذارید.

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر