جدیدترین مدل‌های کیک عروسی دو طبقه که می‌توانید از ایده‌ی آن‌ها الهام بگیرید

تشریفات عروسی 96/09/21 96/09/21


جدیدترین مدل های کیک عروسی دو طبقه که می‌توانید از ایده‌ی آن‌ها الهام بگیرید

کیک عروسی

براساس رویه‌های قدیمی اغلب بعد از مراسم شام بین مهمانان توزیع می‌شود. در برخی کشورها مثل انگلیس حکم اولین پذیرایی را دارد و یا در فرهنگ آمریکایی در افتتاحیه ارائه می‎‌شود. با این حال، هر کس براساس عرف کشور خود کیک عروسی خود را سرو می‌کند. در کشور ما کیک عروسی جزو ضروریات یک مراسم عروسی نیست، اما اغلب مراسمات عروسی لوکس شامل آنمی‌شوند.

اطلاعات پایه‌ای

کیک عروسی اغلب در اندازه‌های مختلف بسته به تعداد مهمانان ارائه می‌شود. سرآشپزها اغلب از ابزارها و مواد مختلف برای پخت کیک مثل فوندانت، گراوند، شکلات و … استفاده می‌کنند و اغلب طرح‌هایی را به کار می‌گیرند که نماد زن و شوهر باشند.

محدوده‌ی قیمت این کیک‌ها بسته به اندازه‌ی آن‌ها و سرآشپزی که انتخاب کرده‌اید دارد. در اصل کیک عروسی یک کالای لوکس محسوب می‌شود و تعداد طبقات آن نشانه‌ای از موقعیت اجتماعی صاحبان مجلس است. در واقع، هرچه جایگاه اجتماعی بالاتر باشد، تعداد طبقات کیک نیز بیشتر خواهد بود.

تاریخچه

کیک عروسی به صورت ترکیبی از سنت‌های مختلف توسعه پیدا کرده و هم‌اکنون به شکل کیک‌های چندطبقه‌ای ساخته می‌شوند. برای اولین بار در روم باستان نوعی نان تهیه می‌شد و داماد آن را می‌خورد و بقیه بر سر عروس ریخته می‌شد. کم‌کم به شیرینی این نان اضافه شد. بعدها تغییری در این سنت دادند و عروس و داماد کیک را در دهان هم می‌گذارند و دیگر آن را روی سر عروس نمی‌ریزند. نوع کیکی که در زمان‌های گذشته استفاده برای کیک عروسی استفاده می‌شد، اغلب میوه‌ای بود، به خاطر این‌که میوه نشان باروری بود و در آن زمان زنانی از محبوبیت بیشتری پیش شوهران‌شان برخوردار بودند که تعداد فرزندان زیادی به دنیا می‌آوردند.

در قرن ۱۷ سنت عوض شد و از دو کیک، یکی برای داماد و دیگری برای عروس استفاده شد. کیک داماد معمولا پر از میوه و بسیار کوچک‌تر از کیک عروس بود. کیک عروس معمولا یک کیک پوند ساده با شکر و تخم‌مرغ بود که نشانه‌ای از باکره بودن و خلوص یود. کیک عروس معمولا خوشمزه‌تر و محبوب‌تر بود. از همین رو در قرن نوزدهم تنها به کیک عروس اکتفا شد.

خرافات مربوط به کیک عروسی

در مورد کیک عروسی خرافات بسیار زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، در عروسی‌های آمریکایی زیر کیک تعدادی روبان قرار می‎‌دهند که به یکی از روبان‌ها حلقه متصل شده است. از دختران جوان می‌خواهند تا این روبان‌ها را بکشند، روبان متصل به حلقه در دست هر دختری که باشد، ازدواج می‌کند. هم‌چنین برخی از مردم معتقدند خوردن کیک عروسی باعث خوش‌شانسی و اتفاقات خوب در کوتاه‌مدت می‌شود، چون کیک عروسی نماد شادی و زندگی خوب یک زن و شوهر تازه ازدواج کرده می‌شود.

انواع کیک عروسی

کیک‌های عروسی در شکل‌ها، طعم‌ها و اندازه‌های مختلفی تهیه می‌شوند، از همین‌رو، نمی‌توان دسته‌بندی خاصی را برای آن مدنظر داشت؛ بنابراین ما تصمیم گرفته‌ایم که آن‌ها را از لحاظ تعداد طبقات تقسیم‌بندی کنیم، زیرا کیک‌های چندطبقه جزو محبوب‌ترین کیک‌ها بین مردم هستند. در این مطلب صرفا روی جدیدترین مدل‌های کیک عروسی دو طبقه تمرکز کنیم. شما می‌توانید این مدل‌ها را تماشا کرده و از آن‌ها برای کیک عروسی خودتان الهام بگیرید

جدیدترین مدل های کیک عروسی دو طبقه

کیک‌های عروسی دوطبقه معمولا در اندازه‌ها و وزن‌های مختلفی می‌توانند ساخته شوند. با این حال وجه مشترکی که همه‌ی آن‌ها دارند اینست که طبقه‌ی زیرین آن بزرگ‌تر از طبقه‌ی بالایش بوده و اغلب روی آن گل، مجسمه‌ی عروس و داماد و المان‌هایی شبیه به آن قرار می‌گیرد. در ادامه تعدادی از زیباترین مدل‌های کیک را مشاهده می‌کنید.

 

 

مدل کیک عروسی دو طبقه به طرح قلعه ی تزیین شده

 

مدل کیک عروسی دو طبقه با روبان هایی از گل

دو طبقه با روبان هایی از گل

 

کیک عروسی دوطبقه با طرح متفاوت و زاویه دار

دوطبقه با طرح متفاوت و زاویه دار

 

 

کیک عروسی دوطبقه طلایی که شبیه به قاب لاک ساخته شده است

 

مدل کیک عروسی دوطبقه زیبا

دوطبقه زیبا

 

مدل کیک عروسی دوطبقه که طبقه‌ی زیرین به شکل گل رز ساخته شده است.

دوطبقه که طبقه‌ی زیرین به شکل گل رز ساخته شده است.

 

مدل کیک عروسی دوطبقه جدید با طرح کلاسیک و ساده از فوندانت

دوطبقه جدید با طرح کلاسیک و ساده از فوندانت

 

 

کیک عروسی دوطبقه طرح دار به رنگ سفید، گلهای آبی بالای این کیک زیبایی خاصی به آن داده است.

دوطبقه طرح دار به رنگ سفید، گلهای آبی بالای این کیک زیبایی خاصی به آن داده است.

 

کیک عروسی دو طبقه که تزیینات مخصوصی روی آن قرار گرفته که کیکی شبیه به عروس به وجود آورده است.

دو طبقه که تزیینات مخصوصی روی آن قرار گرفته که کیکی شبیه به عروس به وجود آورده است.

 

کیک عروسی دوطبقه با طرح های قلبی بنفش و یاسی

دوطبقه با طرح های قلبی بنفش و یاسی

کیک عروسی دوطبقه با طبقه‌ی زیرین گلی و روبان و گل‌های قرمز

دوطبقه با طبقه‌ی زیرین گلی و روبان و گل‌های قرمز

    

4544 بازدید کل ، 3 امروز

  

یک پاسخ تا “جدیدترین مدل‌های کیک عروسی دو طبقه که می‌توانید از ایده‌ی آن‌ها الهام بگیرید”

 1. نازنین وزیری در 97/01/22 @ 20:00

  چه سنت جالبی. تا امروز از این تاریخچه خبر نداشتم

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر