ترفندهای برنامه ریزی عروسی

تشریفات عروسی, مراسم عروسی 96/10/29 97/09/06


ترفندهای برنامه ریزی عروسی

چطور یک عروسی را برنامه ریزی کنیم؟

عروسی یک مراسم آیینی سنتی است که بسته به فرهنگ مردم در گوشه و کنار کشور به شیوه های مختلف اجرا می شود.

زوج جوان باید مراسم را جزء به جزء برنامه ریزی کنند و این به زمان و برنامه ریزی نیازمند است.

ترفند های برنامه ریزی عروسی به شماکمک می کند، مراسم عروسی را به بهترین شکل برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی در همه امور زندگی لازم و ضروری است برای برگزاری یک عروسی خوب و رویایی باید کارهای روز عروسی را مشخص کرده و جدول زمانبندی کارهای عروسی تهیه کنید.

حلقه ازدواج

برنامه های جشن عروسی کاملا سلیقه ای بوده و با توجه به سلیقه عروس و داماد تنظیم می شود.

برخی از مهمترین ترفند های برنامه ریزی عروسی عبارت اند از:

 1. تصمیم گیری در مورد نوع عروسی

مهمترین اقدامی که پیش از هرکاری باید انجام دهید این است که دوست دارید چطور عروسی داشته باشید؟

برای تصمیم گیری در این خصوص با همسرخود صحبت کنید و با مشارکت هم تصمیم بگیرید یک عروسی کوچک و دوستانه را انتخاب می کنید یادوست دارید یک مراسم بزرگ و رسمی داشته باشید.

 1. تهیه جدول زمانبندی کارهای عروسی

یکی از مهمترین ترفند های برنامه ریزی عروسی این است که با توجه به نوع عروسی که دوست دارید داشته باشید جدول زمانبندی کار های عروسی تهیه کنید.

ماشین عروسی

تهیه جدول برنامه های جشن عروسی کمک می کند همه کار ها را طبق روال انجام دهید و از استرس و بی نظمی جلوگیری می کند.

 1. مشخص کردن بودجه مراسم

یکی از مهمترین ترفند های برنامه ریزی عروسی که از خطاهای احتمالی و هدر رفتن سرمایه شما جلوگیری می کند تعیین بودجه مراسم است.

از قبل مشخص کنید برای مراسم خود چه بودجه ای در نظر گرفته اید و تقسیم بندی بودجه را هم مشخص کنید تا دقیقا بدانید برای هر کدام از بخش های مراسم قرار است چقدر هزینه کنید.

 1. تعیین روز برگزاری مراسم

تعیین کنید در چه فصلی دوست دارید ازدواج کنید و ماه و روز آن را هم مشخص کنید.

از آنجا که ممکن است تالارها درآن روز رزرو شده باشند از قبل چند تاریخ را مشخص کنید تا در صورت نیاز بتوانید از تاریخ جایگزین استفاده کنید.

یکی از ترفندهای برنامه ریزی عروسی این است که شش ماه پیش از برگزای مراسم تالار پذیرایی مورد نظر خود را رزرو کنید تا برای برگزاری مراسم هیچ مشکلی پیش نیاید.

 1. انتخاب تالار پذیرایی

برای انتخاب تالار پذیرایی ملاک ها مختلفی وجود دارد، با رعایت ملاک های لازم تالار پذیرایی مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای رزرو آن اقدام کنید.

سعی کنید از حسن برخورد کارکنان تالار، کیفیت منوی شام و فضا و تزئینات تالار اطمینان حاصل کنید.

 1. تهیه لیست مهمانان واطلاع رسانی به آن ها

اسامی کسانی که دوست دارید در مراسم حاضر باشند را مشخص کنید و لیستی از میهمانان خود تهیه کنید.

در این مرحله لازم است به کسانی که دوست دارید حتما در مراسم حاضر باشند و احیانا در شهر های دیگر زندگی می کنند زمان و محل برگزاری مراسم را اطلاع دهید تا بتوانند خود را برای شرکت در مراسم آماده کنند.

 1. محل زندگی خود را مشخص کنید

محل زندگی خود را مشخص کنید و وسایل مورد نیاز زندگی خود را تهیه کنید. چند هفته پیش از برگزاری مراسم بهتر است خانه خود را آماده کرده باشید.

شاید آماده سازی خانه از ترفند های برنامه ریزی عروسی نباشد اما یکی از مهمترین مراحل شروع زندگی مشترک است که به موازات برنامه ریزی مراسم باید به پیش ببرید.

 1. برای ماه عسل برنامه ریزی کنید

محلی که دوست دارید برای ماه عسل به آنجا بروید را مشخص کنید، از محل کار خود مرخصی بگیرید و ترتیب محل اقامت ورزرو بلیت را بدهید.

یکی از ترفند های برنامه ریزی عروسی این است که ماه عسل یک یا دو روز بعد از برگزاری مراسم آغاز شود، تا فرصت استراحت و جمع آوری وسایل خود را داشته باشید.

به این ترتیب می توانید از سفر استفاده بیشتری ببرید و خاطرات آن را ماندگار سازید.

آتلیه عکاسی

 1. به والدین و نزدیکانتان برای انتخاب لباس کمک کنید

معمولا والدین عروس و داماد دوست دارند آن ها در انتخاب لباس حضور داشته باشند و نظر بدهند.

بنابراین یکی از ترفند های برنامه ریزی عروسی این است که چند هفته پیش از مراسم که گرفتاری کمتری دارید برای این کار اقدام کنید.

لباس ساقدوش ها و دیگر نزدیکانتان هم مهم است و به احتمال زیاد آن ها دوست دارند در تصمیم گیری از شما نظر خواهی کنند، بنابراین برای این کار زمانی را از قبل اختصاص دهید.

 1. برگزارکنندگان مراسم را انتخاب کنید

بسیار مهم است که چه کسانی کار عکاسی وفیلم برداری مراسم شما را برعهده خواهند داشت.

آرایشگاهی که عروس و داماد به آن مراجعه می کنند و کیفیت کار آن هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بنابراین لازم است از قبل زمانی را برای بررسی شرکت های مختلف اختصاص دهید تا بتوانید بهترین و اقتصادی ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 

حال که به برخی از ترفند های برنامه ریزی عروسی اشاره کردیم، این نکته را فراموش نکنید که تمام این تلاش ها برای برگزاری یک مراسم خوب و شاد برای آغاز زندگی مشترک شماست.

بنابر این در تمام مراحل کار لازم است سلیقه و علاقه همسر خود را در نظر داشته باشید و سعی کنید از برنامه ریزی مراسم برای افزایش حس همدلی و تفاهم بین خودتان نهایت استفاده را ببرید.

شهرزاد کیافر

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر