باورهای غلط درباره ازدواج

تشریفات عروسی 96/10/28 96/11/02


باورهای غلط درباره ازدواج که نباید به آن ها توجه کرد

 

ازدواج

ازدواج یکی از مهمترین تصمیم هایی است که هرفرد در طول زندگی خود باید بگیرد. مثل هر تصمیم مهم دیگری این تصمیم هم به علل و عوامل متعددی بستگی دارد.

بسیاری افراد به دلیل ابهامات و تردید هایی که در تصمیم گیری دارند به باورهای غلط درباره ازدواج که از سوی دیگران دیکته می شود اتکا می کنند که می تواند آینده آن ها را با خطر مواجه کند.

باورهای غلط در باره ازدواج می تواند به عوامل فرهنگی، تربیت خانوادگی یا دنیای فانتزی که فیلم ها برای ما ساخته اند به وجود آمده باشد.

برخی از باورهای اشتباه در باره ازدواج را ازمنابع مختلف دریافت کرده ایم و از این رو به آنها معتقد شده ایم وقت آن رسیده که باورهای غلط خودمان را برای زندگی بهتراصلاح کنیم.برخی از مرسوم ترین باورهای غلط درباره ازدواج عبارت اند از:

 • ازدواج پایان بدبختی هاست

برای خوشبختی و ورود به شهر خوشی ها ازدواج کردن یک اشتباه بزرگ است. یکی از مهمترین باورهای غلط درباره ازدواج این است که فکر کنیم ازدواج پایان سختی ها، مشکلات و به عبارت کلی بدبختی های ماست.

ازدواج یکی از مراحل زندگی است که بعد از آن ما نه خوشبخت می شویم و نه بدبخت. بلکه تنها با تلاش ، تعهد و همت است که ما می توانیم این مرحله را به خوبی سپری کنیم و به موفقیت دست یابیم.خوشبختی یا بدبختی یک احساس درونی است که ما به خودمان هدیه می دهیم و به هیچ عامل بیرونی مثل ازدواج بستگی ندارد.

 • فرمولی برای ازدواج هست

ازدواج یک دستورالعمل کلی که همه باید از آن تبعیت کنند ندارد. باورهای غلط درباره ازدواج سبب می شود که ما همواره در پی کپی برداری از الگوی ازدواج افراد موفق اطرافمان باشیم.

درحالیکه هرکدام از ما دنیایی است که باید به روش خودمان کشفش کنیم. نمی توان برای همه نسخه پیچید که اول عاشق شوید بعد ازدواج کنید و حتی نمی توان به همه حکم کنیم اول ازدواج کنید عشق خودش به وجود می آید.

این مساله در مورد سن ازدواج، مشخصات همسرو… هم صادق است.

 • فقط باید با… ازدواج کنم

اینکه بگوییم تنها درازدواج با فردی که در ذهن داریم خوشبخت می شویم کار اشتباهی است. این باور غلط درباره ازدواج باعث می شود چشم خود را به روی افراد دیگری که ممکن است به ما علاقه داشته باشند و زندگی مشترک خوبی برای ما بسازند ببندیم.

ازدواج با فرد مناسب

 • پس از ازدواج همسرم را تغییر می دهم

اینکه به امید تغییر همسرتان با او ازدواج کنید می تواند خطرناک ترین باور غلط درباره ازدواج باشد. شخصیت هر فرد در سال های اولیه زندگی او شکل می گیرد و تغییرآن بسیار دشوار خواهد بود.دیده شده برخی افراد موفق به تغییر برخی ویژگی های شخصیتی خود شده اند اما این تنها با میل و اراده شخصی آن ها و با صرف زمان بسیار امکان پذیر خواهد بود.

بنابراین اگر فکر کنید شما می توانید به زور همسرتان را تغییر دهید سخت در اشتباه هستید.

 • تنها با همسر رویایی خودم ازدواج می کنم

اینکه منتظر باشید فردی که از کودکی در ذهن خود ساخته اید از راه برسد و به شما پیشنهاد ازدواج بدهد ازباورهای غلط درباره ازدواج است.

فرد رویایی شما ساخته ذهن شماست و ممکن است وجود خارجی نداشته باشد.ازدواج یک تصمیم عاقلانه است که با رویا و تصور میانه ای ندارد. سعی کنید هنگام تصمیم گیری ملاک های حقیقی را بسنجید.

 • همه باید ازدواج کنند

هیچ قانون کلی برای اینکه همه باید ازدواج کنند وجود ندارد. بنابراین فقط برای اینکه ازدواج کرده باشید به زندگی با فردی که دوستش ندارید و با ملاک های شما هیچ انطباقی ندارد رضایت ندهید.

حلقه ازدواج

مهم این است که ازدواج درستی داشته باشیم. هرگز ازدواج نکردن بهتر از این است که خودمان را به یک رابطه سخت و آسیب زا محکوم کنیم.

 • خودم به تنهایی می توانم تصمیم بگیرم

هرچقدر انسان پخته، عاقل و هوشمندی باشید ازدواج تصمیمی نیست که به تنهایی بتوانیدبگیرید. همه ما به مشورت افراد باتجربه، متخصصین و کسانی که به آینده ما اهمیت می دهند نیاز داریم.

پیش از تصمیم به ازدواج حتما مشورت کنید. اما اینکه با چه کسی مشورت می کنید هم خیلی مهم است. سعی کنید افرادی که صاحب اندیشه هستند برای مشورت در امر ازدواج انتخاب کنید.

 

 • ازدواج پایان همه چیز است

برخی فکر می کنند که سخت ترین کار پیدا کردن همسر مناسب و ازدواج است بعد از آن می توان نفس راحتی کشید و استراحت کرد. باور های غلط درباره ازدواج با این فکر به اوج خطرناکی خود می رسد.اتفاقا کارها بعد از ازدواج تازه شروع می شود هر لحظه و هر روز باید برای حفظ ازدواجتان تلاش کنید و برای همسرتان وقت بگذارید. ازدواج تنها آغاز راهی پر فراز و نشیب است و نه پایان آن.

حال که با مهم ترین باورهای غلط درباره ازدواج آشنا شدید این نکته را در نظر داشته باشید که هر فرد برای خود ملاک های مشخصی برای ازدواج دارد.

چیزی که برای شما خیلی مهم به نظر می رسد در ذهن دیگری ممکن است بی اهمیت باشد.

مهم این است که ملاک های منطقی و متعارفی برای انتخاب همسرآینده خود داشته باشید و به ملاک های اساسی و درخور توجه خود پایبند باشید در این صورت می توانید همسر آینده خود را به خوبی انتخاب کنید.

شهرزاد کیافر

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر