انتظاراتى که نباید از همسر خود داشته باشیم.

سبک زندگی 96/12/05 96/12/05


انتظاراتى که نباید از همسر خود داشته باشیم.

انتظارات از همسر

هرآنچه که بر روى آن تمرکز کنید، رشد مى کند.

تا به حال فکر کرده اید چقدر از زمانتان را صرف تمرکز بر انتظاراتتان مى کنید؟

یک تعریف خوب از انتظارات تمامى چیزهایى است که نهایتا ناامیدى را به همراه دارد و به طور مستقیم با ناراحتى مرتبط است.

زمانى که ما انتظار داریم رخدادى اتفاق بیفتد و نمى افتد در بیشتر سطوح ناراحت هستیم و حتى رنج مى بریم.

اواایل ازدواج به اندازه کافی پیچیده و عجیب هست.

آغاز زندگی معمولا کمی با چالش همراه است اما باید بدانیم قدردانى و انتظارات دو روى سکه هستند.

هنگامیکه شما انتظاراتى را در ذهنتان آماده نکرده باشید، کارى که همسرتان برایتان انجام مى دهد نه تنها خوشحالتان مى کند، بلکه با کمال میل از او قدردانى هم مى کنید.

همین جزئیات یک رابطه موفقیت آمیز را به وجود مى آورد. بنابراین این انتظارات نابجا در رابطه هستند که در بسیارى از موارد، مشکلات زناشویى را به دنبال دارند.

هدف از ازدواج برآوردن نیازهاى زوجین و آرامش بیشتر است، اما در بعضى مواقع این نیازها منطقى نیستند و انتظارات نابجا از همسر خوانده مى شوند.

در این مقاله سعى بر این است که کمى بیشتر با این انتظارات نابجا در رابطه آشنا شویم و به چند مورد به اختصار مى پردازیم. امیدواریم با تعدیل این انتظارات روابط بهتری را داشته باشید.

 

١- بین شما و مادرشوهرتان یک نفر را انتخاب کند.

انتخاب خانواده

 

این که از همسرتان بخواهید که مادرش را ترک کند و با او قطع رابطه کند، یکى از نابجاترین انتظارات از همسر است.

رابطه اى که هر مردى با مادرش دارد کاملا متفاوت از هر نوع رابطه اى و کاملا براى هر فردى لازم است. به همسرتان اجازه دهید گاهى مانند کودکى به آغوش مادر خود بازگردد و حرف هایى را با او درمیان بگذارد.

هرچه باشد دلیل به وجود آمدن همسرتان مادرش بوده است و حقى بر گردن او دارد.

نگرانى و حسادت شما کاملا بى مورد است و همین رفتار شما در بیشتر مواقع باعث مى شود که همسرتان بیشتر از شما دورى کند و به مادرش پناه ببرد.( عکس شماره 1- انتظارات نابجا از همسر)

 

٢- مانند یک خانم و با جزئیات به حرف هاى شما گوش دهد.

گوش کردن

ذات هر مرد کاملا متفاوت با زن ها است.

این که از همسرتان انتظار دارید دقیقا مثل دوست شما ساعت ها کنار شما بنشیند و با دقت و جزئیات به حرف هاى شما گوش دهد، انتظار کاملا بى جایى است.

این انتظار نابجا در رابطه، علاوه بر اینکه هدف شما که گوش کردن کامل همسرتان به حرف هایتان است را برآورده نمى کند، بلکه ناراحتى شما را هم در پى اش خواهد داشت.

هیچگاه فکر نکنید این مسئله نشانه کم توجهى همسرتان به شما است. (عکس شماره 2- انتظارات نابجا از همسر)

 

٣- با دوستانش قطع رابطه کند.

دوستان

با خواستن این مسئله از همسرتان قطعا به او ظلم کرده اید و حتى اگر او براى مدتى هم سکوت کند پیامد هاى ناگوار آن که مشکلات زناشویى را در ادامه خواهد داشت، بعد از مدتى خواهید دید.

همانطور که شما گاهى نیاز دارید تا با دوستانتان دور هم جمع شوید و ساعاتى در این فضا بگذرانید، مردها هم بودن در این شرایط را هر از چندگاهى دوست دارند. (عکس شماره 3- انتظارات نابجا از همسر)

 

۴- تمام روزها و ساعت هاى مهم رابطه تان را به خاطر داشته باشد.

درگیری بین زوجین

 

علم ثابت کرده است آن قسمت از حافظه زنان که مربوط به حفظ کردن جزئیات است قوى تر از مردان است.

زنان به راحتى مى توانند تاریخ و حتى ساعت دقیق کوچکترین اتفاق ها را به خاطر بیاورند و به همین دلیل است که از همسرشان هم همین انتظار را دارند.

اگر مى بینید همسرتان تاریخ دقیق ازدواجتان را پس از چندین سال فراموش کرده است به جاى برخورد نادرست و ناراحتى، با او صحبت کنید و دلیل ناراحتیتان را بگویید.

با این کار شما او را شرمنده کرده اید و او سعى مى کند بعد از آن بیشتر به این مورد دقت کند و رابطه موفقیت آمیزى داشته باشید.

۵- تمام سرگرمى هایتان مشترک باشد.

با وجود این که بسیارى از سرگرمى هاى دو نفرى که با هم ازدواج کرده اند مى تواند مشترک باشد، تعدادى از آن ها هم وجود دارد که براى هر جنس جذابیت خاص خود را دارد.

از نابجاترین انتظارات از همسرتان است که از او انتظار داشته باشید به تمام کارهایى که شما را سرگرم مى کند علاقه نشان بدهد، چون ذات زن و مود کاملا متفاوت است.

بگذارید در بعضى مواقع کارى را که دوست دارد انجام بدهد و همزمان شما هم مشغول به کارى شوید که در آن لحظه برایتان لذت بخش تر است. ( عکس شماره 4- انتظارات نابجا از همسر)

 

به طور کلى کنار آمدن با همسر یکى از کلیدهاى اصلى یک رابطه موفقیت آمیز مى تواند باشد.

اگر هر شخصى در رابطه بخواهد فقط از انتظارات خود صحبت کند و توجهى به طرف مقابل نکند این رابطه یک طرفه روزى به شکست منجر خواهد شد.

با کم کردن انتظارات نابجا از همسرتان رابطه اى آرام و رضایت بخش را تجربه کنید.

 

ترنم صارمی

ارسال نظر

آخرین مطالب

 • What-questions-do-you-have-to-ask-about-a-lawyer-min.jpg

  در مرحله آشنایی با وکیل چه سوالاتی را از...

  با در 6/08/06 - بدون نظر

  از این ستون تا آن ستون فرج است! این مثل را تا به ‌حال بارها شنیده‌ایم و همه‌ی ما می‌دانیم امکان دارد گاهی در موقعیت‌ها و لحظات حساس و دقایق آخر، ورق برگردد و تمام شرایط عوض شود. در دنیای مدرن و متمدن امروزی قانون حرف اول را می‌زند و همه‌ چیز بر پایه‌ی قانون […]

 • مرکز تهیه غذا

  ویژگی‌های که در تاسیس یک مرکز تهیه غذا ب...

  با در 6/08/04 - بدون نظر

  مرکز تهیه غذا یکی از مشاغلی است که در سال‌های گذشته افراد زیادی اقدام به تأسیس و راه‌اندازی آن کرده‌اند. اما متأسفانه هر مرکز تهیه غذایی موفق به کسب اعتماد مردم و افزایش مشتری نخواهد بود. برای جلب اعتماد مردم و تمایل آن‌ها به سفارش هر چه بیشتر غذا، گام‌ها مهمی را باید بردارید و […]

 • Ladies bridal jewelry service

  نکات مهم در انتخاب سرویس جواهرات برای عر...

  با در 6/07/29 - بدون نظر

  با توجه به افزایش نرخ طلا و نوسانات آن از ابتدای سال 97 ،خرید سرویس طلا خصوصاً برای عروس خانم‌های جوان و خانواده داماد به معضل عظیمی تبدیل ‌شده است. سرویس جواهرات برای عروس خانم‌ها و انتخاب آن کار ساده‌ای نیست و عوامل مختلفی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند. برای خرید سرویس جواهرات عروس مبلغی […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر