انتخاب رنگ موى مناسب رنگ پوست

مد و استایل اردیبهشت 7, 1397


انتخاب رنگ موى بعدیتان برایتان سخت به نظر مى رسد؟ آیا مى دانید چه رنگ مویى براى شما مناسب تر است؟

انتخاب رنگ مو به فاکتور هاى متعددى بستگى دارد. یکى از این فاکتور ها سلیقه و علاقه خود شخص است که تا حد زیادى در این انتخاب تأثیر خواهد گذاشت. اما فاکتورى مهم تر از سلیقه شخصى شما نیز وجود دارد. هماهنگى این رنگ با تُن پوست شما باعث مى شود که بسیار زیباتر به نظر برسید. آیا درباره رنگى که با پوست شما هماهنگى بیشترى دارد اطلاعاتى دارید؟

اصلاً جاى نگرانى وجود ندارد. ما در این مقاله به اختصار تمامى رنگ هاى پوست و همچنین رنگ موى مناسب هرکدام را بررسى خواهیم کرد.

 

١- رنگ پوست آبنوسى: آبنوس نام چوبی است که تقریبا سیاه است ولی نه خیلی سیاه. انواع پوستهای بسیار تیره مثلا زیتونی تیره، زرد و قهوه ای را در این رده قرار میدهیم. افرادى که رنگ پوست تیره دارند معمولاً چشم و ابروى قهوه اى و تیره اى نیز دارند. بهترین رنگ مو براى این افراد رنگ هاى قهوه اى و مشکى است. همچنین این افراد اگر تمایل زیادى به خاص بودن رنگ مویشان دارند، رنگ بنفش تیره نیز مى تواند ایده ى خوبى براى آن ها باشد.

 

٢- رنگ پوست روشن: پوستی است که کمی صورتی به نظر میرسد. بهترین انتخاب براى کسانى که پوستى سفید با کمى تن قرمزى دارند رنگ هاى روشن و بلوند است. تم این رنگ بور بهتر است نقره اى، شامپاینى و یا یخى باشد. براى جلوگیرى از زرد شدن این رنگ مو بهتر است شامپوهایى که حاوى واریاسیون هاى آبى و نقره اى است را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید.

 

٣- رنگ پوست گندمى: پوست گندمی یکی دیگر از انواع رنگ پوست است. گاهی افرادی را میبینیم که میتوانیم بگوییم رنگ پوست شان خرمایی است. این پوست میتواند قهوه ای روشن یا تیره باشد با ته رنگ زرد یا قرمز. رنگ موى قهوه اى روشن براى افرادى که پوستى گندمى دارند بهترین انتخاب است. تم این رنگ قهوه اى بهتر است عسلى، طلایى و یا کاراملى باشد. با این رنگ مو پوست و صورت شما زنده تر به نظر مى رسد.

 

 

۴- پوست سفید: یکى دیگر از رنگ هاى پوست، سفید بدون هیچ رنگدانه اى است. این نوع پوست بسیار سفید و شیرى است و رگ هاى زیر پوست هم در تعدادى از آن ها قابل رؤیت است. رنگ هاى قرمز و آلبالویى یکى از بهترین انتخاب ها براى این رنگ پوست ها هستند. علاوه بر این رنگ، رنگ مشکى و یا قهوه اى تیره نیز مى تواند به این رنگ پوست ها روح بدهد و آن ها را زنده کند.

۵- پوست طلایى: این افراد پوستى نسبتاً تیره دارند که ته رنگى زرد در آن قابل دیدن است. این افراد معمولاً زرد پوست خوانده مى شوند.

به طور کلى اگر پوست ها را به دو دسته روشن و تیره تقسیم کنیم، بهترین انتخاب براى پوست هاى روشن رنگ هاى روشن و سرد، و براى پوست هاى تیره رنگ هاى گرم است.

نکته ى اصلى که درباره رنگ موى افراد زرد پوست وجود دارد این است که رنگ موى این افراد به هیچ وجه نباید به زردى بزند. رنگ هاى قهوه اى با پایه دکلره، لو لایت هاى قهوه اى و یا رنگ شرابى براى این رنگ پوست ها بسیار مناسب است.

۶- پوست زیتونى: این افراد اصطلاحاً سبزه خوانده مى شوند و تم پوستشان به رنگى مشابه رنگ زیتون نزدیک است.

افرادى که پوست تیره دارند معمولاً در موى خود رنگدانه هاى قرمز دارند که همین امر باعث مى شود رنگ هاى روشن به خوبى بر روى موهاى آن ها باز نشود و تم قرمز و یا زرد بگیرد. به همین دلیل پیشنهاد مناسب براى این افراد تا جایى که امکان دارد دورى از این رنگ مو ها است. علاوه بر آن افرادى که پوست تیره دارند، با روشن کردن رنگ موهایشان تیره تر به نظر خواهند رسید.

 

 

 

ترنم صارمی

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر